www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Chcę rozpocząć naukę - jak wygląda dofinansowanie czesnego? (4605 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2010-03-04 15:23
Witam.
Z pracą ciężko, więc postanowiłem, że może jeszcze trochę "przedłużę sobie dzieciństwo" i skończę jakąś szkołę.
Chciałbym iść w kierunku, który mnie interesuje i który poniekąd jest moim źródłem dodatkowych dochodów - chodzi o fotografię.

Upatrzyłem sobie jedną uczelnie w Warszawie, której program mi odpowiada, ale problem jest taki, że mają bardzo wysokie czesne (jak dla mnie) wynoszące ponad 5 tyś. zł za rok.
Pytanie z mojej strony dotyczy dofinansowania ze środków PFREON na zapłacenie czesnego.
Czy jest taki program (chyb jest to STUDENT II) i jak to dokładnie wygląda?

Czy najpierw ja muszę wyłożyć całą sumę i dopiero potem PFRON zwraca, czy też jest inaczej?
Żeby zapłacić czesne za rok z góry, musiałbym wziąć kredyt (choć wątpię, żeby ktoś mi go przyznał), dlatego ważne jest dla mnie, jakie są szanse na otrzymanie takiego dofinansowania.

Będę wdzięczny za rady.
Pozdr.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-03-04 16:27
A gdzie szukałeś takich informacji i dlaczego nie na stronie PFRON w warunkach chociażby poprzedniej edycji programów...? Czy dzwoniłeś tam?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-05 10:51
Szanowny Panie
Program Student zakłada dofinansowanie do kosztów nauki (czesnego) lub stypendium za wyniki w nauce. Program przewiduje 2 terminy składania wniosków. Pierwszy od 1 do 28 lutego, drugi, od 10 września do 10 października. Szczegóły programu znajdzie Pan pod adresem: http://www.pfron.org.pl/portal/pl/82/670/
Nadrzędny - Autor magdus84 Dodany 2010-03-07 18:33
Osobiście mogę potwierdzić, że korzystanie z programu Student (teraz Student II) na prawdę w ogromnym stopniu pomaga finansowo w "przebrnięciu" przez studia, tym bardziej, że poza czesnym PFRON dofinansowuje podręczniki, dojazdy, wyżywienie, itp.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-03-07 19:01
Zapewne tak jest, problem tylko w tym, że (jeśli dobrze rozumiem) trzeba najpierw te pieniądze wyłożyć, a w tej szkole do której zamierzam iść czesne wynosi 5400 płatne za rok z góry.
Najpierw musiałbym wziąć kredyt, żeby dopiero móc zapłacić za szkołę, a co, jak nie dostanę tego dofinansowania?
Tego się obawiam.
Nadrzędny Autor magdus84 Dodany 2010-03-07 19:12
No to faktycznie może być problem, wyłożyć takie pieniądze od razu. Jeśli chodzi o strach przed odrzuceniem wniosku, to raczej bym się tego nie obawiała, tym bardziej, że zawsze możesz liczyć na pomoc w wypełnieniu wniosku przez pracownika PFRON.
Nadrzędny Autor legrad Dodany 2010-03-08 09:30
Praktycznie na każdej uczelni istnieje możliwość rozłożenia czesnego na miesięczne raty, bądź semestralne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Chcę rozpocząć naukę - jak wygląda dofinansowanie czesnego? (4605 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill