www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / podjazd (3468 - wyświetleń)
- Autor zento Dodany 2010-03-07 16:54
Jak w tej chwili wygladaja przepisy wzgledem budowy podjazdow albo wind dla wozkow.
Domek jest dwurodzinny.
Mam wykupione mieszkanie na pietrze oraz mam wykupiona dzialke na wlasnosc.
Czy musze miec zgode (a jesli tak to od kogo) zeby wybudowac sobie podjazd albo winde?
Gdzies kiedys czytalem ze podobno nie sa wymagane zadne papiery jesli chodzi o dostosowanie pod katem niepelnosprawnosci ale prawde mowiac nie jestem pewien no a poza tym mam na dole sasiadow.

prosze o jakies info:)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-07 17:02
I masz rację że wątpisz. Jakby każdy tak robił to wiele robót byłoby źle wykonanych. Myśle że Centrum......... odpisze ci jutro. Nie znam się dokładnie na tych przepisach.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-08 13:28
Szanowny Panie
W takiej sytuacji potrzebna będzie zgoda właściciela budynku na dokonanie zmian architektonicznych, no i oczywiście jakiś projekt takiego dostosowania. Warto też sprawdzić, czy warunki techniczne pozwalają na dokonanie takich zmian
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-03-08 15:32 Zmieniony 2010-03-08 15:45
witam
dom dwurodzinny, zrozumiałam iż, więc zgoda obu właścicieli, rodzin  na piśmie
- jeśli Twój  dom - winda będzie stawiana  od strony jeszcze  innego sąsiada/sąsiadów, a granica od jego posesji jest mniejsza niż  8 metrów musisz mieć i jego zgodę
- wystąpić musisz do geodezji o wytyczenie , wyrysowanie nowej mapki, ujecie na mapie działki, terenu pod windę
- w wydziale budownictwa zrobić plan, gdyż winda jest nazwana trwałą budowlą, na fundamencie
- oczywiście za wszystko stosowne opłaty poniesiesz
- podjazd,  jakby wyjazd z windy, chodnika kawałek z odpowiednio już dopasowaną pochyłością jest także do zrobienia, bo winda aby dobrze wszystko działało musi być nieco nad fundamentem, pod spodem są odboje
- winda potem zgłoszona jest do Urzędu Dozoru Technicznego, potem konserwacja,  opłata roczna za dozór techniczy, okresowe kontrole urzędu czy wszystko dobrze działa.

Mam za sobą te sprawy. tak wygląda ta rzeczywistość. 
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2010-03-08 16:39
Dzieki. za info.
Wreszcie ktos kto sie na tym zna.
WERBENA dawno to zalatwialas?

U mnie jest sytuacja troche inna.
Sasiedzi z dolu nie sa wlascicielami wiec chyba wystarczyla by zgoda wlasciciela domu (spoldzielnia)
Sasiadow tez ze strony ew.windy nie ma-wiec tez to odpada.
Ale i bez tego widze ze papierow do zalatwienia co nie miara.
No coz....zawsze zostaje opcja nr 2 czyli tylko podjazd do drzwi i krzeselko przyschodowe w srodku domu.
Nadrzędny Autor maka Dodany 2010-03-12 10:44
może jednak należało wybrać parter ;-)

można tez zastosować jeszcze jedno rozwiązanie - platforma przyschodowa wewnątrz budyku - sa takie, które chodzą po torze krzywoliniowym, montowłam ją 2 lata temu do 2 piętra (koszt ok 60tys).

Jak to jest nowy budynek możesz nie dostać dofinansowania do likwidacji barier ( lepiej wcześniej sprawdzić)

pozdrawiam, m
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / podjazd (3468 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill