www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy tak może byc (5599 - wyświetleń)
- Autor slawekhp Dodany 2010-03-23 22:06
dostałem orzeczenie o niepełnosprawności z skutkiem lekkim ,Kod niepełnosprawności 05-R jednocześnie w punkcie 9 wpisano nie spełnia prawo o ruchu drogowym.Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-03-23 23:49
Przypuszczam, iż sprawa dotyczy możliwości otrzymania karty parkingowej.
Osoba posiadająca orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności  może otrzymać kartę parkingową tylko w przypadku, gdy przyczyna niepełnosprawności jest oznaczona symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroby neurologiczne) i o ile spełnia przesłanki określone w art. 8 ust.1 ustawy Prawo o ruchu drogowym (w punkcie 9 orzeczenia musi pojawić się zapis, że dana osoba te przesłanki "spełnia").
Zakładam, iż ewentualna możliwość błędu została wykluczona. Skoro jednak brak tego wymaganego zapisu, to widocznie schorzenie, nie utrudnia poruszania się.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-24 08:40

>>widocznie schorzenie, nie utrudnia poruszania się.


kod 05-R to sa wlasnie choroby narzadu ruchu wiec to dziwne
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-03-24 15:32
GOCHA1980, ale katalog chorób narządu ruchu jest bardzo obszerny. I tak np. "problemy" z kręgosłupem szyjnym, "zespół bolesnego barku", czy "łokieć tenisisty" moim zdaniem nie utrudniają poruszania się. Oczywiście mogę się mylić - nie jestem lekarzem orzecznikiem.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-24 16:04
nie mylisz sie :-) ale problemy z lokciem to narzad ruchu? dziwne
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-24 16:26
A niby czego jest narządem jest łokieć - wzroku...?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-24 18:48
lokiec to lokiec ale poruszamy sie raczej na nogach
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-03-24 17:06

>ale problemy z lokciem to narzad ruchu? dziwne


Naprawdę dziwi mnie to, iż ... jest to dla ciebie dziwne ... :-D
Odsyłam do wikipedii (klik). Nie jest to wszakże źródło "naukowe", jednak na nasze potrzeby wystarczające. ;-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-24 14:15
Szanowny Panie
kod niepełnosprawności 05R nie oznacza automatycznie, że otrzyma Pan kartę Parkingową i tak właśnie stało się w Pana przypadku. Jeśli nie minęły jeszcze 2 tygodnie od otrzymania orzeczenia, to może Pan odwołać się od tego punktu orzeczenia.
Nadrzędny - Autor slawekhp Dodany 2010-03-24 20:43
Schorzenie moje to usunięta 2003 roku łąkotka środkowa, pęknięta boczna i zwyrodnienia prawego stawu kolanowego.Lewa noga zawalona żylakami pomimo operacji 2007 roku,ponownie się pojawiły.Ciężko jest mi wystać 8 godzin w pracy.Wspomnę że kartę parkingową do tej pory posiadałem.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-25 08:09
23 IX 2009 roku weszła nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zaostrzyła ona warunki przyznawania kart parkingowych. Obecnie by otrzymać kartę parkingową musi być zaznaczone wskazanie 9 w orzeczeniu. Po otrzymaniu decyzji ma Pan 2 tygodnie na odwołanie się – w odwołaniu powinien Pan uzasadnić dlaczego karta parkingowa jest Panu potrzebna.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy tak może byc (5599 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill