www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / duplowanie programów z PCPR i PFRON (3429 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2010-03-24 16:35
Jestem zła na ,,swój '' pcpr- od 3 lat staram się o dofinansowanie do komputera dla dziecka i wciąż mi odpisują,że brak środków....Ale jeszcze bardziej denerwuje mnie fakt ,że te programy (pegaz 2003 i dofinansowanie w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się) polegają na pomocy TYM SAMYM osobom niepełnosprawnym!!! Na PFRON się nie kwalifikuję bo dziecko nie ma ubytku słuchu ,ani braku kończyn - a PCPR  przyznalby ten komputer gdyby dziecko miało niedosłuch i było bez kończyn-przecież to absurd !
Dlaczego pcpr powiela programy PFRON-u ? Skoro nie kwalifikuję sie na program pegaz 2003 -miałabym szanse w pcpr -a tak??????
Czy można, od tej nieprzyznającej dofinansowanie decyzji, się odwołać?
A może to po prostu kumoterstwo i należałoby sprawdzić KTO rzeczywiście otrzymuje w/w dofinansowania?
Czy to są ogólnodostępne informacje?
Gdzie można złożyć veto?
Nadrzędny - Autor ania_sb Dodany 2010-03-24 18:13
Ja też jestem wściekła bo mój syn ma 02P; 03L; 06E i od 4lat mam odmowe.Spróbujemy teraz bo kończy gimnazjum i zacznie szkołę ponadgimnazjalną.Mój syn otrzymał z CPR i PFRON aparaty słuchowe i mikrofon.Będziemy próbować i czekać.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-25 08:25
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Każdy Powiat ma duży zakres decyzyjności na co będzie przeznaczał środki w ramach likwidacji barier. Nie wszystkie przyznają środki na komputery, te które to robią mogą w zasadzie dowolnie ustawiać kryteria komu należy się sprzęt. Zazwyczaj potrzeby oceniane są przez komisje powołaną przez Powiat .  Programy PFRON mają ściśle określone grupy odbiorców – ustalane są co roku.
Co do decyzji PCPR nie ma trybu odwoławczego – aczkolwiek można zwracać się do władz powiatu z prośbą o zmiany zasad przyznawania sprzętu.
PCPR na pewno nie dają do publicznej wiadomości nazwisk osób którym przekazano sprzęt.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-03-25 16:24
Uprzejmie proszę o podpowiedż.W jakim terminie PCPR zobowiązany jest udzielić odpowiedzi na złożone wnioski.?turnus rehabilitacyjny,komputer/Nadmieniam,że wnioski złożyłem 5.01.2010
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2010-03-25 23:38
Witam-nie wiem dokładnie jaki czas ma pcpr na odpowiedż(chyba miesiąc) ,ale czekają na podział środków z PFRON . ,a nastąpi to pod koniec marca( a więc za chwile) .Myślę,że lada chwila dostanę informację,że ,,ze względu na ograniczoną ilość środków z PFRON- dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się, nie może zostać zrealizowane'':-(
ELIGIUSZU- środki na każdy program są dzielone osobno -więc nie kieruj się moim pesymizmem Na turnus, 6 lat temu ,otrzymałam dofinansowanie :-) Powodzenia
Nadrzędny Autor bettispageti Dodany 2010-03-25 23:45
Zapomniałam podziękować Centrum Informacji za odpowiedż -dziękuję . Może przejde się do starostwa i złożę sprzeciw i wyrażę swoje niezadowolenie,bo choć to niczego nie załatwi -może chociaż mi ulży- brrr
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / duplowanie programów z PCPR i PFRON (3429 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill