www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PROSZĘ O POMOC!!!! (5968 - wyświetleń)
- Autor KUBA Dodany 2010-03-31 13:42
SZUKAM KOGOŚ KTO MÓGŁBY MI DORADZIĆ.OTÓŻ CHODZI O TO ŻE JESTEM PO OPERACJI PRZETOKI NA POŚLADKU (MAM WYCIĘTĄ DZIURĘ WIELKOŚCI JAJKA KURZEGO)SZUKAM INFORMACJI O JAKICHŚ MAŚCIACH LUB INNYCH  SKUTECZNYCH MEDYKAMENTACH KTÓRYMI MÓGŁBYM LECZYĆ TAKĄ GŁĘBOKĄ RANĘ.CZY KTOŚ ZECHCIAŁBY MI COŚ PODPOWIEDZIEĆ?BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA KAŻDĄ INFORMACJĘ O NAZWIE LEKU I JEGO ORIENTACYJNEJ CENIE.DOTYCHCZAS POZNAŁEM JEDYNIE LEK "SORBALGON T".Z GÓRY DZIĘKUJĘ!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-02 14:59
radze leżeć na materacu przeciwodleżynowym
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-04-09 22:41
Witaj,
A nie prościej będzie, gdy zgłosisz się do lekarza z tym problemem? Skoro byleś operowany, powinieneś zgłosić się na kontrolę poszpitalną,
Szukanie informacji i "dobrych rad"  na odległość, może skomplikować leczenie. Zgłoś się jak najszybciej do lekarza.
Życzę zdrowia.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-04-10 09:55
Witam
Pierwsza sprawa
Atrauman Ag , Solbargon,  Kaltostat , Granuflex - są nowoczesnymi opatrunkami alginianowymi, podkreślam opatrunkami, nakładanymi na rany, aby wchłaniały wysięk płynów i pośrednio leczyły. Na nie należy przyłożyć opatrunek wtórny, czyli gaziki i mocowanie bandażem lub plastrem Omnifix .  
Po drugie, jak napisałeś miałeś wycinane chore tkanki, dziurę jak nazwałeś
Coś mi tu nie gra . A mianowicie, Kolejność leczenia przetoki to: oczyszczenie - doprowadzenie do jak najmniejszego wysięku z rany, w obstawie antybiotykowej (po wcześniejszym posiewie z rany), przy kontroli stanu morfologicznego krwi z rozmazem, stanu szczególnie płytek krwi, A następnie chore zmartwiałe tkanki trzeba  wyciąć chirurgicznie, zaszyć ranę, wyprowadzenie drenażu z rany.
Nie widząc rany nie jestem w stanie podać Ci dalszego ewentualnego leczenia, co zastosować, medykamentów jest kilka,  jeśli chcesz więcej porozmawiać proszę o kontakt priv może w bliższej rozmowie coś zaradzimy
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-04-11 17:49
WERBI,TO TY LEKARZEM JAKIMS JESTES,CZY CHCESZ CHŁOPAKOWI ZASZKODZIC???
KUBO,DZIECKO,SZORUJ DO LEKARZA-TO JEDYNA DOBRA  RADA!!!!!
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-04-12 07:23
do Staruszka123,
wiele osób wie jaki mam zawód
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-04-12 09:38
TZN,ZE NIE JESTES LEKARZEM A PRACUJESZ TYLKO W SŁUZBIE ZDROWIA I TYM BARDZIEJ POWINNAS NAKŁANIAC KUBE NA WIZYTE LEKARSKĄ.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-04-12 10:56

>A PRACUJESZ TYLKO  W SŁUZBIE ZDROWIA>


błąd Staruszka123 , więcej napisałam Ci na priv
ażebyś czuła się spokojnie, że nie zaszkodziłam poradą Kubie, porozmawiaj ze swoim najbliższym rejonowym chirurgiem .
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-04-12 13:48
WERBI,DZIEKI ZA PW-NIE WYMAGAM NICZYICH ZYCIORYSOW ANI PRZEBIEGU PRACY.CHODZI TYLKO O TO,ZE SKORO JESTES PRZEDSTAWICIELEM SZ TO POWINNAS WIEDZIEC ZE NAJLEPSZA RADA JAKA MOZNA UDZIELIC PACJENTOWI W TAKIM PRZYPADKU TO WYSŁAC GO DO LEKARZA,NA ODLEGŁOSC "ULECZAŁ"TYLKO KASZPIROWSKI I TO JEST MOJE ZDANIE A TY NIE MUSISZ SIE Z NIM ZGADZAC. POZDRAWIAM.
Nadrzędny Autor krak Dodany 2010-04-10 19:32
Żartujesz chyba sobie. Po takim zabiegu musiałeś dostać jakieś zalecenia jak z raną postępować, receptę na jakiś lek, maść czy inny specyfik. Jeśli nie, bo i tak się może zdarzyć, nie czekaj i idź do chirurga by to zobaczył jak teraz to wygląda i i zaradził. Jak ci się wda jakaś infekcja to dziurę możesz mieć wielkości nie kurzego ale STRUSIEGO JAJA. Nie czekaj tylko do chirurga pośpieszaj. Najważniejsze to czystość rany. Maści i środków jest mnóstwo, o różnym działaniu, a ranę trzeba zobaczyć by stwierdzić w jakim jest stanie. Tyłek na którym siedzisz jest twój osobisty więc o niego dbaj.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PROSZĘ O POMOC!!!! (5968 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill