www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Koszty podjazdów, wind itp. (8432 - wyświetleń)
- Autor grzegorz38 Dodany 2010-04-07 10:05
Witam.
Tak jak w temacie. Chciałbym orientacyjnie się dowiedzieć jakiego rzędu są to koszty w przypadku budowy podjazdu, windy platformowej lub schodowej.
Szukałem juz w internecie ale znajduje tylko same oferty bez orientacyjnych cen. Wiadomo ze ktoś kto miałby wykonać tego typu rzeczy musi wczesniej zobaczyc i ocenić jak wygląda miejsce montażu. Ale chciałbym wczesniej sie zorientowac co jest tańsze.
Dodam ze chodzi o osobę po amputacji obu nóg, poruszającą się na wózku i mieszkającą w prywatnym domku na wysokosci pierwszego piętra(około 2m). W około jest na tyle miesca ze mozna zrobic podjazd do balkonu lub winde.
Prosze o informację szczególnie tych którzy mają juz zrobione tego typu rzeczy.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-04-07 13:06
Myślę że najdroższa to będzie  winda platformowej , chyba taka będzie najwygodniejsza ,można by zainstalaować taką przed otworem wykonanym w ścianie zew budynku aby osoba mogła wygodnie wjechać i obrócić się do pomieszczenia w budynku.Widziałem kiedyś takie urządzenie na osiedlu  mieszkaniowym ale to było dawno ,10 lat temu. Samo wykonanie podjazdu przez budowlańców nie powinno być drogie z uwagi na to że i materiały budowlane nie drożeją.Napewno zakup windy i jej późniejszy montaż to należy sprawdzić cenę takiego urządzenia i uzgodnić cenę montażu u fachowca który powinień znać się na takich robotach. Jeśli chodzi o to czy to ma być platformowa czy schodowa to napewno wygodniejsza jest platformowa ale chyba jest droższa od schodowej. Przy schodowej jak widzę w internecie to więcej robót dla budowlańca a z tym jak wiesz więcej  kasy do zapłaty.Oferty wielu firm na stronach internetowych nie podają cen z uwagi na konkurencję.Predyspozje osoby chorej są różne .Dla jednych 2 metry do dużo dla innych mało.Dla mnie to 2 piętro to dużo ale ja tam nie próbuje wchodzić bo nie ma po co.Dla osoby nie chodzącej wjazd na 2 metry może być uciążliwy. Ale to nie mnie oceniać warunki tech montażu , musisz sam dokonać wyboru lub  poprosić o fachowa pomoc. P.S. Pozdero od Kamyka! Zamykam okienko  , muszę trochę zdrzemnąć się , bo męczę się po nocach(wybudzenia ).
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2010-04-07 13:40
ja 2 lata temu montowałam w domku jednorodzinnym platformę przyschodową kursującę po torze krzywoliniowym do 2 piętra  z przystankiem na 1 piętrze. Koszt całkowity ok 58000 pln. Z PFRON dostalismy dofinansowanie 36000, reszte dopłacalam sama.

m
Nadrzędny - Autor Grazyna Laszczak Dodany 2010-04-07 17:13
mam do sprzedania platformę windę do montarzu przy balkonie wys.podnoszenia do 1 50 cm.
Nadrzędny Autor berniq Dodany 2010-06-24 23:31
Witam!
Czy nadal ta platforma jest do sprzedania jak co to jestem zainteresowany - mój tel 601534843.
Bardzo proszę o kontakt.
Nadrzędny Autor STEFEK Dodany 2010-05-01 12:11
Zadzwoń pod 501558841 a dowiesz się o cenę takiej inwestycji.
STEFEK
Nadrzędny Autor windy-schodowe Dodany 2010-05-10 11:42
Witam,
W odpowiedzi na zadane pytanie pozwolę sobie przedstawić ofertę firmy windy schodowe.
Posiadamy w swojej ofercie krzesła schodowe (poruszające się zarówno po torze prostym jak i krzywoliniowym).
Urządzenia te mamy w świetnej ofercie cenowej - od 5 tysięcy zł do 25 tysięcy - więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.windy-schodowe.pl

Jednak w tym konkretnym przypadku zapewne lepszym (lecz droższym) rozwiązaniem byłoby zamontowanie platformy lub windy - obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji z producentami tych urządzeń.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Koszty podjazdów, wind itp. (8432 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill