www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / uzasadnienie wyroku (2910 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2010-04-25 05:51
Kiedy mogę wystąpić o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie go mi wraz z wyrokiem do Sądu Okręgowego w sprawie emerytury ,jeśli w części dotyczączej złego naliczenia renty( a potem emerytury) Sąd odwołania mojego nie uznał a w części nieprzeliczenia emerytury na wniosek z 2006r ma odesłać sprawę do ZUS argumentując ,że nie jest to sprawą Sądu. 
     
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-04-25 22:34
Pełnomocnik twierdzi ,że mam czekać na decyzję ZUS ale ja się boję ,że wtedy nie będę miała mozliwości odwołania się do Sądu wyższej instancji w sprawie pomyłek w wyliczeniu renty i emerytury.Czy mam rację ?
Jeśli tak to mam zamiar jutro zabrać papiery i cofnąć mu pełnomocnictwo ponieważ nie pojawił się na rozprawie przysyłając młodego niedoświadczonego Zastępcę.
Wniosek do ZUS o przeliczenie emerytury na podstawie niezałatwionego wniosku z 2006r zaniosłam do oddziału ZUS sama.A zależy mi na sądownym uznaniu pomyłek ZUS( po bezskutecznych odwołaniach do ZUS) i ewentualnej rekompensacie choćby za 3 lata.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-04-26 15:32

>nie uznał a w części nieprzeliczenia emerytury na wniosek z 2006r ma odesłać sprawę do ZUS argumentując ,że nie jest to sprawą Sądu. 


Najlepiej idź do  do sadu i  wejrzyj w  uzasadnienie i żądaj odpisu,, Domniemuję że  w tej części   wyroku sąd ZUS-owi nakazał ponowne przeliczenie  naliczenie świadczenia
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-04-26 20:06
Obyś miał rację Godunow:) z tego co w stresie próbowałam zrozumieć nie był to nakaz naliczenia (o co właśnie wnioskowałam)tylko zwrot dokumentów ....ale może?
Złożyłam wniosek o pisemne uzasadnienie w biurze podawczym, mam czekać ok 2-3 tygodnie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / uzasadnienie wyroku (2910 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill