www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepelnosprawnosci (8598 - wyświetleń)
- Autor zocha Dodany 2010-05-03 19:36
mam pytanko co do orzeczenia o niepełnosprawnosci jestem po trzech operacjach prawej nogi mialam usuwanego halukasa artroskopie kolana z usunięciem lekotki i rekonstrukcje wiezadel krzyżowych dotego schorzenia kręgosłupa dokumętacje według mnie przedłożyłam wyczerpująca jednak orzecznik postanowił odmówic mi przyznania grupy inwalidzkiej czy warto się odwoływać jak takie odwolanie napisać czy moze naprawde moje schorzenia nie kwalifikuja się na uzyskanie pozytywnego orzeczenia bardzo proszę o lakakolwiek odpowiedz pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-03 19:41
Witaj zocha.
Jeśli masz pracę masz z czego w miarę żyć to szkoda nerwów.To moja rada.ZUS lubi uzdrawiać ale nie skory coś dawać. Smutne to ale prawdziwe.
Nie jestem z ZUS na bierząco więc poradzę ci tylko byś na fachową odpowiedź poczekała do jutra.
Nadrzędny Autor zocha Dodany 2010-05-03 19:52
to nie chodzi o rete z zus tylko o samo orzeczniie z powiatowego zespołu ds.orzekania o niepelnosprawności pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-03 20:49
Zosia zależy do czego ci to potrzebne. Jeśli tylko do zniżek czy do dofinansowań to można spróbować się odwołać.
Nadrzędny Autor zocha Dodany 2010-05-04 10:45
witam to orzeczenie potrzebne mi jest do podjęcia pracy gdzie się nie ruszę to zaklad pracy chronionej wymagają orzeczenia i można podjac prace natychmiast
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-05-03 23:08
Nie jestem wprawdzie ekspertem Integracji, ale spróbuję odnieść się przynajmniej do części Twojego pytania:

> czy moze naprawde moje schorzenia nie kwalifikuja się na uzyskanie pozytywnego orzeczenia


Wedle mojej wiedzy nikt za wyjątkiem orzeczników nie powie Ci z żadną dozą pewności, na co się "kwalifikuje" takie czy inne schorzenie, bo nie istnieje żadna obowiązująca lista schorzeń i stopni. W związku z tym, na pytanie czy warto się odwołać musisz odpowiedzieć sobie sama na podstawie tego ile Cię będzie kosztowało odwołanie (czasu, energii itd.), co na nim stracisz, a co potencjalnie zyskasz.
Nadrzędny Autor zocha Dodany 2010-05-04 10:54
boginka masz racje tylko orzecznik wie i podejmuje decyzje o orzeczeniu tylko znam ludzi co na komisję stawali bez kartotek leczniczych bo nic w nich nie było zapisane i podostawali drugie grupy tylko na jakiej podstawie ciekawa sprawa
a mojej to chyba nikt nie czytał z tego wynika
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-04 10:02
Szanowna Pani
Jeśli uważa Pani, że decyzja podjęta przez lekarza orzecznika Pani nie odpowiada, to oczywiście może się Pani odwołać. Proszę pamiętać jednak o tym, że takie odwołanie warto podeprzeć dokumentacją, która pozwoliłaby na zmianę decyzji komisji. Nie ma katalogu schorzeń i odpowiadających im stopni niepełnosprawności. Komisja na podstawie badania dokumentacji i przeprowadzonego wywiadu podejmuje decyzję o zaliczeniu (bądź nie) do jednego ze stopni niepełnosprawności, bądź niezdolności do pracy.
Nadrzędny - Autor zocha Dodany 2010-05-04 10:48
dziekuje za zainteresowanie a jak napisać takie odwołonie proszę o podpowiedż
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-05-04 20:56
witaj cytuję post dotyczący odwołania   które znalażłam na tym forum                                                                                                                                                                       Witam .Ja odwołanie od decyzji Powiatowego Związku ds. Orzekania o Niepełnosprawności do Wojewódzkiego : napisałam jak mi poradzono na forum własnymi słowami-poskutkowało.To brzmiało tak -Odwołuję się od decyzji Powiatowego Związku......z dnia...nr.sprawy....przyznającej mi stopień niepełnosprawności.....Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika który orzekł taki a nie inny stopień niepełnosprawności ale nie zgadzam się  nią, ponieważ mój stan zdrowia [widzenia]pogarsza się i nie będzie lepiej,czyli nie odzyskam wzroku,a wręcz mogę  stracić widzenie w drugim oku,gdyż już jestem jednooczny.Powodem jest jaskra,na którą również chorowała moja babcia i mama..........TU podałam przebieg choroby leczenia pobyty w szpitalach,potem że potrzeba mi pomocy innych przy prostych czynnościach takie jak robienie herbaty nalewanie zupy pisanie itp.Potem że nie mogę np. pracować uczyć się .A na końcu .....Wydane orzeczenie o stopniu .......jest dla mnie krzywdzące bo pozbawia mnie możliwości korzystania z pomocy;zatrudnienia terapii ......tu to co pozbawia wydane orzeczenie należy napisać.Proszę o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku.DOłączyć dokumentację pozostałą medyczną .Mojemu synowi pomogło  z lekkiego dostał umiarkowany stopień. Życzę powodzenia może się ten wzór przyda.Hanna
Nadrzędny Autor zocha Dodany 2010-05-05 07:04
dziękuje za wzór bardzo mi pomoże dzięki temu wiem jak się za to zabrać a czas mnie ponagla pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepelnosprawnosci (8598 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill