www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie z PCPR (14428 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2010-05-05 17:20
Witam, chciałbym uzyskać pewnych informacji, jestem na stałej rencie (socjalnej), II gr. inw. , nie pracuję, nie uczę się nie jestem zarejestrowany w pup.
Czy mogę ubiegać się o dofinansowanie na zakup komputera?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-06 12:42
Szanowny Panie
może sie Pan ubiegac o dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego, zarówno za pośrednictwem PCPR, jak też, o ile spełnia Pan warunki określone w regulaminie, w jednym z programów ogłaszanych przez PFRON.
z poważaniem
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-05-11 09:08
Proponuję zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba poszukująca pracy. tez tak zrobiłam kiedy ubiegałam się o komputer z pfron
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-11 09:12
Ale czy zarejestrowanie się w tym przypadku w PUP jest jedynie wybiegiem i dodatkowym argumentem, aby zwiększyć szanse na otrzymanie komputera czy wiąże się także z rzeczywistą chęcią i możliwością podjęcia pracy...?
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-05-11 09:37
A to już sobie każdy sam musi odpowiedzieć. Ja chciałam pracować i dziś pracuje, co prawda oferta nie jest z urzędu pracy ale pracuję. DZięki temu że byłam zarejestrowana, zresztą nadal jestem skończyłam kursy komputerowe. Wymogiem uczestniczenia była rejestracja w urzędzie pracy.
Nadrzędny - Autor marci24 Dodany 2010-05-12 07:18
No dobra, ale gdy ktoś nie może pracować z przyczyn zdrowotnych to czy jest sens rejestrowania się w PUP? Owszem PUP zaraz może mi tu proponować kursy, szkolenia, może i dobrze by mi zrobiły takie kursy ale co z tego że będę miał papierki jak tan naprawdę do niczego one mi się nie przydadzą.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-12 11:11
Hmm..., no więc zadam pytanie brutalnie: a po co Tobie w takim razie komputer...? Zasadniczo, w programach PCPR czy PFRON głównym powodem przyznawania dofinansowań na ten cel jest ułatwienie ludziom np. znalezienia zatrudnienia lub dokształcania się a później znalezienia pracy. Inne uzasadnienia (rozrywka, kontakt z ludźmi) mogą być średnio odbierane...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-05-12 12:59
Do bluengel- brutalnie odpowiem.Czy tylko komputer do ludzi mogących pracować ,albo młodszych ?Czy dofinansowanie do komputera osobie niepełnosprawnej.,ze znacznym stopniem niepełnosprawności,nie słyszącej /nie ma kontaktu z głosem telewizora/ tez ma być średnio odbierane.Co taka osoba ma iść do grobu bo jest za stara ....... na pomoc PCPR Nie zadawaj brutalnych i głupich pytań i tyle razy Ci pisałem,że nie masz być"czyjąś"tubą ,pilnuj swoich spraw a nie bądź znawcą we wszystkich tematach.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-12 13:25
Jeśli takie kryteria przyjął dany program w danym roku - dokładnie tak; wówczas z dofinansowania mogą skorzystać wskazane grupy odbiorców, zamierzające osiągać wymienione w programach cele. Jeśli nie ma wymienionych akurat starszych czy innych, należy szkukać innych rozwiązań.

Wbrew pozorom, ja nikomu nie odmawiam prawa do starania się o pomoc (w przeciwieństwie do Ciebie - wydającego rozkazy kto, kiedy i co ma pisać czy wyrażać). Natomiast wyjaśniam, że słowo "krowa" oznacza "krowa" a nie "komputer". Jeśli się to zrozumie lub przyjmie do wiadomości, nawet Tobie będzie łatwiej znieść niedogodności losu:)
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-05-12 14:48
jak to po co komuter ludziom?? BO SIE NALEZY JAK PSU BUDA.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-05-12 15:12
Psu buda,chłopu ziemia,każdemu mieszkanie,komputer,telewizor,samochód,miejsce parkingowe,turnusy rehabilitacyjne,kasza manna z nieba i jeszcze wiele innych luksusów.
Kto na to wszystko ma dawać-ksiądz proboszcz?
Jak sobie zapracujesz,to będziesz miał.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-05-12 15:55
Taka jest prawda i nie ma się co łudzic ,ze jest inaczej
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2010-05-13 08:04
no i bok sobie wyrwiesz?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-12 17:45
No, kolego rafallbn - wg mnie to mało komu "się należy". Na pewno nie za sam fakt, że są niepełnosprawni - zero rozdawnictwa.
Ostatecznie, każdy może sobie go kupić sam, jeśli uzna za konieczne.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-05-13 08:03
no i komu zabronisz ubiegaina sie o komputer? kazdy bedzie skladal wniosek o cokolwiek do pfron na zasadzie "bo pfron daje to sie bierze".
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-05-13 11:06
Ludzie bez wojny proszę. o kompa ubiegają się też osoby , któtre faktycznie nie moga pracować ale mają tzw bariery funkcjonalne. czyli np mogą  pisać na klawiaturze a długopisem nie bo nie pozwala im na to choroba, albo sprzęt specjalnie dostosowany dla niewidomych czy innych osob żeby faktycznie mogli być bardziej samodzielni. Ale chyba nie ma ta,k że komuś się należy tylko dlatego że jest niepeł nosprawny. tak czy siak trzeba wniosek złożyć i rozsadnie umotywować żeby dostać.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-05-13 16:34
no i dokladnie, i kazdy sobie bedzie wnioski skladl, bez wszgledu na tto czy go umie obslugiwac czy tez nie.
Nadrzędny Autor martas Dodany 2010-05-13 18:38
jak nie umie to może się nauczy. gorzej jak odda zdrowemu, bo o tym też słyszałam. że biorą i oddają zdrowym albo rodzinka zabiera bo zdrowym do szkoły bardziej potrzebny. ale to juz kwestia siły charakteru nas- niepełnosprawnych. pamiętajmy że tez jesteśmy ludzie a nie ciepłe kluchy
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-05-13 18:48
Witam! Podoba mi sie ta dyskusja. "bluengel " faktycznie dąży do rozwalenia tego forum w myśl jej tezy "po co to komu" wszystko rozdawnictwo pretensje życzenia pochwały pomoc socjalna i materialna pomoc duchowa, właśnie po co to komu a szczególnie niepelnosprawnym? Pani "bluengel " w swojej pysze zapomina w jakim systemie żyjemy w jaki system weszliśmy z jakimi zasobami osobistymi i że nie każdemu dano moc przebicia nie każdy jest panią Dymną i nie kazdy moze . Na 40 milionów polaków bylby to szczyt gdyby każdy był prezesem czy jakimś innym dupkiem mający swój warsztat zakład czy tym podobną fundację. Ludzie niepelnosprawni mający cos do powiedzenia na temat swoich potrzeb są ganieni przez fabrykantów mających władzę pracy. I jeszcze jedno , co jest takiego w tym ze właścicieli fundacji się chwali  , ci zapewniaja że walczą o dobro niepelnosprawnych , a niepelnosprawni nie czuja tego , nie czuja żadnej pomocy. Te jednostki ktore pokazuje TV to tylko jednostki , niejednokrotnie dobrzy znajomi dyrektorow fundacji lub dziennikarzy ktorzy o tym piszą. A reszta? Reszta to jak się upomni o cokolwiek t o dostaje kopa i ma zapomnieć o najdrobniejszej pomocy jaka by mogł dostać w normalnie prosperujacym państwie ale nie polskim. Tu pazerności jest ogrom tak dużo jak i haseł głoszących o pomocy niepelnosprawnym.
a teraz o pomocy "raffalbn1981" więc to co doświadczyłem na własnej skórze to fakt że żeby dostać jakąkolwiek dotację należy zlożyć odpowiednie dokumenty w MOPSIE czy innej cholerze wystawione nie przezemnie ale przez lekarza ktory doskonale wie komu i na jakiej podstawie udziela sie tej dotacji. Jeżeli lekarz chce mieć spokój z danym pacjetem to mu wypisze a niech sie on sam martwi co dalej stąd niesnaski stąd za malo pieniędzy na dotacje tym co im sie napewno taki czy inny sprzęt należy. Wińmy wiec lekarzy jeżeli system nie mozna obwinić wińmy że nas wpuszczają w maliny. Każda z tych osob ktora pośrednio za to odpowiada zbywa nas bo nie ma odpowiedniego prawa które by nas bronilo. Nawet tu na tym forum glosy aprobujace nasze prawa są ganione przez takich jak "bluengel" Sam zapytał bym się , gdzie się podzialy moje posty pisane na różne tematy , czy ktokolwiek usuwajac je pytał lub podał mi przyczynę ich niebytu? Nie będę dochodził kto je usunął powiem tylko tyle że pisałem w nich tylko o odczuciach swoich , nikomu nie doradzając . Jedynie w ostatnim poscie poradziłem "bluengel" by się zajęła swoim intereserm a nie interesem niepełnosprawnych , bo w interesie niepełnosprawnych wogóle jej to nie wychodzi. Od dziś każdy post pisany przezemnie jest kopiowany do mojego systemu, ponieważ w zwiazku z tym że nie moglem sie normalnie wypisać z tego forum i nie moge odzyskać moich postów tak będe robił.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-05-13 19:30
Do Wolodii.Od dłuższego czasu "walczę" z bluengel ,i mówie jej wyraźnie ,że jest tubą ,niewiem czyją, ale podejrzewam.....Ty Wołodia nazwałeś to po imieniu.To forum , stało się
"łamaniem" osób niepełnosprawnych,którym nie podobają się formy działalności instytucji,forów i innych utrzymywanych przez PFRON agend.Popieram Cię w całej rozciągłości Twojego słusznego wywodu i oceny sytuacji jaka jest w chwili obecnej na tym forum.Jeżeli na tym forum napiszesz,że "coś" Ci się nie podoba-to zaraz są "dyżurni" odpowiadacze,którzy negują nasze wypowiedzi.Ja nie proszę o nic.Ja mam emeryturę .Mam pretensje tylko o to ,że instytucje,przepisy są w pewnych momentach  nie działające dla poprawy naszego życia.Wołodia masz rację w całej rozciągłości.Są osoby ,najprawdopodobniej mające dochody ponad nasze średnie emerytury,i się "wymądrzają" ucząc nas jak należy żyć .Wg nich jak coś napiszesz,co Ci się należy zgodnie z przepisami,to takie "dyżurne"osoby nazwią Cię ON roszczeniową. Powiem Ci ,że instytucje,które powinny nam pomagać ,mają gotowe druki odpowiedzi-"brak funduszy"Czy zauważyłęś,że z powodu braku funduszy zmniejszyły się zatrudnienia w PCPR-ach ,fundacjach,na forach itp.To są instytucje ,które żyją z naszych funduszy i jeszcze nie popierają nas niepełnosprawnych-tylko bronią urzędników działających na naszą niekorzyść.Wołodia pod tematem jaki poruszyłeś,masz we mnie osobę ,która Cię poprze.Jak nas "wyrzucą" z forum to w "parze" i będziemy wiedzieli o co chodzi..........Pozdrawiam i czekam na Twoje dalsze wypowiedźi.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-05-14 08:39

>Podoba mi sie ta dyskusja. "bluengel " faktycznie dąży do rozwalenia tego forum>


Bzdety wypisujesz. 

>To forum>


a więc pokaż, podaj link super forum według Ciebie, z  zainteresowaniem go poczytam.

A co do programów PFRON, niestety bolesna prawda. Była afera samochody dyrektorów Pfron.  Były afery gdy niepełnosprawni brali, np dwa komputery dla  jednej rodziny, gdyż każdy musi mieć osobisty, bo dwoje dzieci, podczas gdy w tym momencie inny ktoś nie dostał dofinansowania. Były afery gdy minęły trzy lata, a dana osoba wnioskowała o kolejny komputer , bo się należy po 3 latach znowu, ale niektóre instytucje zaczęły sprawdzać, i wyniki kontroli niejednokrotnie pokazywały, iż w domu luksusy, nie wszyscy pracują oficjalnie, niektórzy na czarno,  w domu   dochody niskie, niby dozwolone do ubiegania się.
a jeszcze lepszy cyrk, bo komputer dostanie  dziecko niepełnosprawne, ale  zdrowi rodzice sufrują  po necie  ile wlezie  ...

Pfron, niech znajdzie środki na dużo poważniejszy cel - Rehabilitację wspieranie leczenia ON, brak srodków na sprzet medyczno-rehabilitacyjny

A ja wnioskowałabym bardziej  o podwyżkę rent,  i niech każdy gospodarzy jak umie, na co wyda jego sprawa, czy na lepsze leczenie czy na zakup komputera, samochodu itd.

Wyrasta w młodym chorym  pokoleniu przekonanie, iż  rodzice dadzą, pfron da, babcia może da,  opieka społeczna  da, rozleniwiają się .

A teraz spojrzenie na dawne  starsze pokolenie, choćby eligiusz, życie było trudniejsze powojenne, nie żyłeś/nie żyliśmy w przekonaniu że są programy Pfron, i wiele się należy, Nauczeni zostaliśmy innej zaradności.
Nie doceniło Ciebie i innych emerytów państwo nasze, i do nich trzeba kierować swe żale, pretensje, za 30-40 lat pracy marne złotówki emerytury.
Spytaj eligiusz - spytaj pewną grupę osób niepełnosprawnych - młodzieży, tej młodzieży, która oczywiście nie jest bardzo chora, ilu z nich w domu gotuje, pierze, sprząta, ... , wielu z nich nie robi tego, wyręczani są przez zmęczonych styranych, a nieraz chorych rodziców.
i spytaj ile godzin spędzają przed komputerem zabawiając się grami... ,  a ilu z ich korzysta z programów komputerowych oprócz: filmowy, muzyczny, czytanie internetu, konkretnie co jeszcze umieją, jak wykorzystali dany im sprzęt do nauki.

Eligiuszu,przeanalizuj tak na spokojnie o czym pisze bluengel, dziewczyna młoda, która pogania innych ON, pogania tych których trzeba, a na pewno nie czepia się tych ON, którzy naprawdę nie są w stanie ani dorobić, ani ... bo aż tak są słabi chorobowo.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2010-05-14 15:08
Nie walczcie, bo i po co.
Najlepiej wcisnąć przycisk ignoruję użytkownika i nie czytać tych bzdur.
Ja swego czasu zacytowałam szereg jej wypowiedzi nie na temat i bzdurnych, dopowiadających kłamstwa, i tak zaraz pojawił się szereg obrońców, co nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią.
Każdy może pisać, co chce, po prostu niektórych lepiej nie czytać. Taka moja rada.

PS. Ta osoba nie tyle zajmuje się "łamaniem", ale nie jest w  stanie zrozumieć, że nie każdy niepełnosprawny jest na tyle zdrowy i na tyle samodzielny, by móc pracować i nie korzystać z pomocy. Ciekawe po co w takim razie w ogóle są grupy niepełnosprawne, skoro niektórzy tak ograniczeni stawiają znak równości między ludźmi chorymi a zdrowymi jakby wszystko im przychodziło tak samo lekko i łatwo. Wiemy, że tak nie jest w przypadku wielu chorób, a tymi, którzy myślą inaczej, nie należy się przejmować, a  w przypadku chamstwa - ignorować. Pozdrawiam i nie walczcie z wiatrakami.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-14 08:52
nagonkę czynisz eligiuszu na bluengel i innych w dziale "Porady Centrum Integracji", nazywasz nas

>zaraz są "dyżurni" odpowiadacze>


Odpowiadam za siebie teraz,  nie należę do Centrum, ale odpisywać będę w tym dziale, gdyż nie po to człowiek coś wie, aby tylko dla siebie to miał, dzielenie się informacjami.

Zapytanie stawiam do CENTRUM POMOCY : Czy nam nie wolno tu odpisywać ?
Jeśli nie wolno, wówczas będę przenosiła temat zadanego pytania do innego działu i tam odpowiem, ale czemu służyłby duplikat pytań i ten bałagan, nie widzę sensu  ?

Proszę Centrum o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-17 13:10
Szanowni Państwo
Wątek jest otwarty więc każdy użytkownik forum może brać udział w dyskusji. Pamiętajmy jednak o zachowaniu elementarnych zasad kultury, a także o tym, aby nie udzielać niesprawdzonych informacji, aby nie wprowadzać w błąd innych użytkowników.
Nadrzędny Autor mateusz85 Dodany 2010-05-31 15:32
witam mam 25 at jestem po amputacji podudzia lewego ,szukam dobrego protetyka proszę o pomoc
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie z PCPR (14428 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill