www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pełna składka członkowska a praca 14 godzin w tyg. (9667 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2010-05-15 06:30
Uprzejmie proszę o informację jak i gdzie należy szukać pomocy.
Moja Przyjaciółka jest farmaceutką  na Podkarpaciu przez wiele lat pracującą na godziny w aptece szpitalnej-ponieważ z powodu schorzeń wzroku nie może pracować na pełny etat i w aptece otwartej(ogólnodostępnej).
Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska do której z racji zawodu musi należeć od lat odmawia Jej możliwości opłacania połowy składki członkowskiej.Mimo ,że zwracała się w tej sprawie do N I A z odwołaniem-nic nie wskórała a nawet została postawiona przed  Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej, osądzona i zmuszona do zapłacenia zaległych PEŁNYCH składek.Obecnie składki w tej Izbie wynoszą 44zł dla wszystkich farmaceutów(są chyba najwyższe w Polsce!) dla tych co zarabiają kilka czy może i kilkanaście tysięcy i dla tych co nie biorą na wypłatę nawet jednego tysiąca.Wiem ,że są to decyzje Członków Samorządu Aptekarskiego ale czy należy rozumieć przez to że w swych szeregach nie tolerują Oni Osób Niepełnosprawnych z określoną grupą inwalidzką? Czy to nie jest rodzaj dyskryminacji?
Jak skutecznie interweniować?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-05-15 11:57
Najpierw ostrzeżenie: nie jestem ekspertem.

> czy należy rozumieć przez to że w swych szeregach nie tolerują Oni Osób Niepełnosprawnych z określoną grupą inwalidzką?


Przyznam, że nie rozumiem pytania. Izba Aptekarska nie zabroniła Twojej przyjaciółce pracować (z powodu niepełnosprawności). Nie zgodziła się natomiast na inne stawki (jak rozumiem, przyjaciółka chciała płacić niższe stawki dlatego, że może pracować tylko na część etatu). Osobiście (choć nie jestem specjalistą) nie widzę tu prostej "dyskryminacji osób niepełnosprawnych". Jak sam przyznajesz, stawka jest taka sama dla wszystkich aptekarzy, niezależnie gdzie pracują i ile zarabiają. Jeżeli jest to zgodne z prawem, to moim zdaniem Twoja przyjaciółka nie jest bardziej "dyskryminowana" niż aptekarz sprawny, pracujący na najniższych obrotach (np. dlatego, że apteka nie przynosi zysków). W końcu jak wszyscy, to wszyscy. Dyskryminacja to (moim zdaniem) taka sytuacja, kiedy jesteś traktowany gorzej niż inni w podobnej sytuacji natomiast Twojej przyjaciółce IA po prostu odmówiła dania "ulgi" (nawet jeżeli uznamy, że byłaby ona słuszna, to i tak jest to ulga w tym sensie, że jest to lepsze/łagodniejsze traktowanie z powodu niepełnosprawności).

Po drugie - przyjaciółka popełniła moim zdaniem taktyczny błąd uznając, że może płacić mniejsze składki, a dopiero potem ubiegać się o zgodę. Zupełnie mnie w tej sytuacji nie dziwi, że Izba postanowiła ją zmusić do zapłaty pełnych składek.

> Jak skutecznie interweniować?


Znów, nie jestem specjalistą ale uważam, że jeżeli chcesz interweniować, to robienie tego pod kątem niepełnosprawności może się okazać bezskuteczne. Właściwiej byłoby może zainteresować się tym dlaczego składka jest taka sama dla wszystkich i kto posiada władzę zmienienia tego zapisu na jakiś korzystniejszy dla wszystkich aptekarzy o niskich dochodach (z ustawy wynikałoby że takie kompetencje ma okręgowa rada aptekarska). Bo interweniowanie na podstawie tego, że Twoje przyjaciółka jest niepełnosprawna, zakłada że Izba ma z tego powodu jakieś obowiązki zapisane w prawie. A wcale mnie nie musi - jeżeli zaś nie ma, to wszelkie ulgi zależą tylko od jej dobrej woli.

Ewentualnie, można się być może zwrócić do Rzecznika Praw Obywatelskich z zapytaniem, czy sposób ustalenia składki przez izbę jest zgodny z ustawami. Ale zauważ - to jest pytanie, a nie skarga, bo zanim się zacznie mówić o "dyskryminacji osób niepełnosprawnych" i interweniować, należy się upewnić, czy jest do tego podstawa prawna (tzn. czy prawo w danej sytuacji jakoś wyróżnia osobę niepełnosprawną).
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-05-15 16:00
Wg mnie Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej byłby w prawie zabronić pracy w razie niedopełnienia przez mą Przyjaciółkę Jej obowiązków
jako farmaceuty a nie jako płatnika składek członkowskich. I dlatego pytam na forum by poznać zdanie Innych Użytkowników tego Forum i Ich odczuć.
Tak ,Przyjaciółka przyznaje ,że z powodu choroby i złej sytuacji materialnej zalegała ze składkami ale czy nie słusznie czuła się pokrzywdzona nakazem zapłaty pełnej składki gdy zarabiała na przykład ok 300 zł pracując 1,5-2 godziny dziennie ?
Jak rozumiem władnymi zmienić decyzję co do wysokości składek dla pracujących  rencistów czy emerytów na godziny są wybierani ( pewnie również przez Nią ) Koleżanki i Koledzy Farmaceuci.Ale od lat Władze P.O.I.A.nie chcą odnieść się do Jej monitów w tej sprawie ani podjąć się próby rozwiązania problemu.Nie o ile wiem w swym statucie  Izba  Aptekarska   w/w zapisów nie ma(tzn:sposobu  ustalania składki członkowskiej skoro jest ona  podobno ustalana przez głosowanie)
No właśnie ...gdzie szukać podstawy prawnej lub wiedzy czy w danej sytuacji prawo wyróżnia Osobę Niepełnosprawną( i znów wg mnie powinno skoro Przyjaciółka mimo swoich ograniczeń kocha swój zawód i chce pracować dla Innych.)
Dziękuję za porady...i proszę o jeszcze!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-17 09:38
Nie ma tu miejsca żadna dyskryminacja. Kwestie sporne dotyczą i powinny zostać (moim zdaniem - już zostały) rozstrzygane w ramach wewnętrznej struktury zawodowej aptekrzy. Skoro koleżanka do Izby przystąpiła, musiała zapoznać się i zgodzić z obowiązującym regulaminem, do którego teraz wypada się stosować.

Cytat: " ...gdzie szukać podstawy prawnej lub wiedzy czy w danej sytuacji prawo wyróżnia Osobę Niepełnosprawną( i znów wg mnie powinno skoro Przyjaciółka mimo swoich ograniczeń kocha swój zawód i chce pracować dla Innych.)".

A czy to oznacza, że jeśli górnik ulegnie wypadkowi, straci nogi i np. rękę, ale będzie kochał swoją robotę to jemu także kopalnia ma obowiązek zapewnić wjazd na wózku z osobistym opiekunem pod ziemię oraz dostosować warunki pracy i płacy do jego nowych (nie)możliwości...? Nie popadajmy w megalomanię tylko z powodu niepełnosprawności. Żyjemy w realnym świecie, do którego to my czasami (częściej?) powinniśmy też próbować się dostosować - przynajmniej w tych sprawach, gdzie nie koliduje to z naszym zdrowiem czy umiejętnościami.
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-05-18 07:47
Przystąpiła bo musiała przystąpić z racji wykonywania zawodu ..a musieć się zgodzić z niesprawiedliwością to już inna sprawa...i takie jest u Nas wspaniałe prawo nawet w strukturach samorządowych ,że "wypada się do niego stosować"???Jaki to regulamin którego należy przestrzegać skoro każda Izba Aptekarska interpretuje go jak chce?Skąd różnice w składkach Izb Aptekarskich?Dlaczego na biednym podobno Podkarpaciu składka jest najwyższa w Polsce i nie różnicuje prcujących farmaceutów jak np: wskazana poniżej Izba Lekarska?
Ten realny świat do którego mamy się podobno dostosować jako osoby mniej sprawne jest właśnie tworzony przez ludzi bez wyobraźni...
Jeśli Przyjaciółka pracuje w swoim zawodzie to przecież oznacza ,że coś potrafi bo inaczej Pracodawca by Jej nie zatrudniał..a jeśli potrafi to taka instytucja jak Izba Aptekarska  "podobno stworzona" by dbać również o Jej interes powinna i Ją dostrzec z Jej problemem niskich zarobków...i Jej podobnych...więc co jeszcze  bluenel powiesz ? że np: nie musi pracować...???
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-17 06:16 Zmieniony 2010-05-17 06:25

>przez wiele lat pracującą na godziny w aptece szpitalnej>


Pani farmaceutka przez wiele lat wykonuje zawód i czyżby nie zapoznała się z przynależnością do Izby Aptekarskiej ?, (podobnie mają się obowiązkowe składki członkowskie Izb Lekarskich) . Przypuszczam, że znała regulamin, jest paragraf, iż w przypadku nie uiszczenia powyżej trzech miesięcy składek, ściągane będą na drodze postępowania administracyjnego lub komorniczego.
Jeśli założymy, iż wystąpiła z prośbą o ulgę w opłacie, pytanie dlaczego  określiła połowę składki, a nie np. 1/4,  czym się kierowała?

>odmawia Jej możliwości opłacania połowy składki członkowskiej>


czy po napisaniu prośby, a miała prawo takową prośbę złożyć, nawet do rozpatrzenia na drodze indywidualnej, to czy NIA odpisywała jej ponad 3 miesiące ?
Jeśli zalega tylko 3 msc, wyreguluje te składki bez żadnych dodatkowych konsekwencji.

>a nawet została postawiona przed  Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej, osądzona>


użyłeś za dużego słowa, nie została osądzona, została powołana do zapłaty zaległych składek z odsetkami.

>i zmuszona do zapłacenia zaległych PEŁNYCH składek>


tak, została zmuszona, o czym mówi paragraf ustawy o IA

Ulgi i zmniejszenia składki następują stosownie do regulaminu, nie będę tu opisywać, gdyż farmaceutka prawdopodobnie je zna.

>Wg mnie Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej byłby w prawie zabronić pracy w razie niedopełnienia przez mą Przyjaciółkę Jej obowiązków jako farmaceuty a nie jako płatnika składek członkowskich.>


NIE , z tego powodu nie wolno zabronić wykonywania zawodu.
A kiedy następuje zakaz wykonywania zawodu, farmaceutka także wie za co można jej odebrać to prawo, została o tym doskonale poinformowana w trakcie studiów.

Nie zaistniał  żaden związek z dyskryminacją.
Farmaceuci to nie jest jedyna grupa, która płaci Obowiązkowe składki członkowskie z racji wykonywania danego zawodu..
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-05-17 16:24
"Pani farmaceutka przez wiele lat wykonuje zawód i czyżby nie zapoznała się z przynależnością do Izby Aptekarskiej ?, (podobnie mają się obowiązkowe składki członkowskie Izb Lekarskich"

Izby Lekarskie ustaliły swe składki w zależności od poborów i to jest sprawiedliwe a Izby Aptekarskie nie!

Czyżby Aptekarze nie wiedzieli ,że nie wszyscy zarabiają jednakowo?Bo  Lekarze to wiedzą!

Z opowieści Przyjaciółki wiem ,że odpowiedzi z NIA nie doczekała się do tej pory...po prostu Jej prośbę odesłano spowrotem do P.O.I.A.

"Ulgi i zmniejszenia stosownie do regulaminu..."

HM ..opowiadała jak to dostała "zapomogę" i będąc w naprawdę trudnej sytuacji finansowej pojechała za własne pieniądze tylko podpisać odbiór bo całą "zapomogę"przelano na konto niezapłaconych składek ale gdy prosiła o możliwość zmniejszenia Jej składki bo zarabia tylko 300zl i pracuje 2 godz dziennnie okazało się ,że jest to niemożliwe.

Jeśli KAŻDA Izba Aptekarska samodzielnie ustala składki to o jaki regulamin tu chodzi?

Jeśli czytam "wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie przewinienia zawodowego polegającego na nieprzestrzeganiu uchwał w sprawie składek członkowskich podjętych przez uprawnione organy samorządu aptekarskiego"...itd ....to co to jest ?nie osądzanie?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-17 17:41
kciuki, chcesz dla przyjaciółki jak najlepiej. Jednak nie orientujesz się w temacie.
Czemu ta pani nie pisze   sama w swoim imieniu, mogłaby się zalogować na forum.

>Izby Lekarskie ustaliły swe składki w zależności od poborów>


gdzie niby tak jest?
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-05-17 20:58
Moja Przyjaciółka jest już po 60-siątce

Składki członkowskie     

Składki
Składki
Biuro Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej przypomina o obowiązku płacenia składek członkowskich na rzecz Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

--------------------------------------------------------------------------------

Poniżej treść uchwały dot. składek, które należy uiszczać od 01.01.2010r.

UCHWAŁA NR 6
XXIV OKRĘGOWEGO ZJAZDU DELEGATÓW
PODKARPACKIEJ OKRĘGOWEJ IZBY APTEKARSKIEJ
w RZESZOWIE
z dnia 16 kwietnia 2009 roku

w sprawie: wysokości składki członkowskiej od członków Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej

Na podstawie art. 27 pkt 1 i art. 64 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o izbach aptekarskich (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. nr 136 poz. 856) oraz Uchwały Nr V/28/2008 V Krajowego Zjazdu Aptekarzy z dnia 19 stycznia 2008 roku w sprawie ustalenia wysokości części składki członkowskiej odprowadzanej przez okręgowe izby aptekarskie na rzecz Naczelnej Izby Aptekarskiej, Okręgowy Zjazd Delegatów uchwala co następuje:

§ 1

1. Kwota miesięcznej składki na rzecz Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej wynosi:

1) dla farmaceutów wykonujących zawodu farmaceuty - 44,00 zł
---------------------------------------------------------------
2) dla farmaceutów nie wykonujących zawodu farmaceuty - 11,00 zł
a) dla farmaceutów właścicieli i współwłaścicieli: aptek, hurtowni, składu konsygnacyjnego i punktu aptecznego, którzy zawiesili prowadzenie działalności gospodarczej - 11,00 zł
b) dla farmaceutów zatrudnionych w aptekach, hurtowniach, składzie konsygnacyjnym i punkcie aptecznym, przebywających na długotrwałym zwolnieniu lekarskim – powyżej 30 dni - 11,00 zł

--------------------------------------------------------------------------------
Może i się nie znam ...więc znalazłem ...chcąc pomóc Przyjaciółce:

Przypominamy wszystkim Koleżankom i Kolegom, że opłacanie składek jest obowiązkiem ustawowym.
Zgodnie z Uchwałą Naczelnej Rady Lekarskiej Nr 8/08/V z dnia 04 kwietnia 2008 r. , zasady podlegania obowiązkowi opłacania składek członkowskich z tytułu przynależności do samorządu lekarzy są następujące:
Miesięczna składka obowiązująca członka okręgowej izby lekarskiej wynosi:

40 zł

a) dla lekarza, lekarza dentysty,
b) lekarza emeryta, lekarza dentysty emeryta, który:
    - wykonuje zawód lekarza, lekarza dentysty i
    - nie ukończył 65 lat - w przypadku mężczyzny albo 60 lat - w przypadku kobiety,

10 zł
--------

a) dla lekarza stażysty, lekarza dentysty stażysty
b) lekarza rencisty, lekarza dentysty rencisty,
c) lekarza emeryta, lekarza dentysty emeryta, który:
    - wykonuje zawód lekarza, lekarza dentysty i
    - ukończył 65 lat - w przypadku mężczyzny /////     albo 60 lat - w przypadku kobiety.
------------------------------------------------------------------------------------

Uważa Pani ...Pani Werbeno ,że farmaceuci są krezusami...szczególnie Ci pracujący w państwowej Służbie Zdrowia? I dorabiający sobie do niskiej emerytury?
Wybaczy Pani ale ja widzę na codzień jak żyje moja Przyjaciółka a jak się mają Lekarze!




--------------------------------------------------------------------------------


Przypominamy wszystkim Koleżankom i Kolegom, że opłacanie składek jest obowiązkiem ustawowym.
Zgodnie z Uchwałą Naczelnej Rady Lekarskiej Nr 8/08/V z dnia 04 kwietnia 2008 r. , zasady podlegania obowiązkowi opłacania składek członkowskich z tytułu przynależności do samorządu lekarzy są następujące:
Miesięczna składka obowiązująca członka okręgowej izby lekarskiej wynosi:

40 zł

a) dla lekarza, lekarza dentysty,
b) lekarza emeryta, lekarza dentysty emeryta, który:
    - wykonuje zawód lekarza, lekarza dentysty i
    - nie ukończył 65 lat - w przypadku mężczyzny albo 60 lat - w przypadku kobiety,

10 zł

a) dla lekarza stażysty, lekarza dentysty stażysty
b) lekarza rencisty, lekarza dentysty rencisty,
c) lekarza emeryta, lekarza dentysty emeryta, który:
    - wykonuje zawód lekarza, lekarza dentysty i
    - ukończył 65 lat - w przypadku mężczyzny albo 60 lat - w przypadku kobiety.

1. Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej lekarza są:


Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-18 07:42
kciuki napisał pan wcześniej

>Izby Lekarskie ustaliły swe składki w zależności od poborów>


i nadal nie odpowiedział

>widzę na codzień jak żyje moja Przyjaciółka a jak się mają Lekarze!>


którzy, zdrowi lekarze lub lekko chorzy. Zapomniał pan, że wśród tych osób, są także znacznie niepełnosprawni i emeryci chorzy.

Przedstawił pan wysokość składki członkowskiej , dane zapewne z internetu.
Jedyna uwaga to, aby było ściśle : emeryt- rencista powyżej 60/65 lat który dorabia i zarabia więcej niż średnie uposażenie stażysty musi zapłacić pełną składkę 40 zł.
Składka członkowska 40 zł to nie jest jedyna składka, lekarze płacą jeszcze jedna składkę do NIL , od 2010 r obowiązkową OC.
Farmaceuci - składki, jak pan poczyta dokładnie właściciele aptek i hurtowni płacą wyższą składkę niż pracownik apteki.
OC Farmaceuci nadal dobrowolnie.

Składkę członkowską płaci cała służba zdrowia farmacja lekarze pielęgniarki położne technicy diagnostyczni.
W tej grupie podobnie na skraju trudności żyją także pielęgniarki, proszę niech pan sobie wyobrazi , czy pielęgniarka niepełnosprawna (rencista lub emeryt) jest w stanie dalej pracować, tak pracować, aby pacjent był z niej zadowolonym, jak ona ma wykonać swą pracę którą kocha na oddziale. Nie da rady. Wybiera więc punkty np. zabiegowy, rejestracja... punkty pobrań krwi , czyli podobnie jak pana przyjaciółka wybiera punkt apteki szpitalnej - inna forma pracy, aby coś dorobić do swojej biednej renty lub emerytury, a składkę płacić trzeba.
Przypadek pana przyjaciółki  nie jest odosobniony, nie jedyny wpływający do rozpatrzenia w IA w IL.
Pana przyjaciółka domniemam już długi - dłuższy czas nie płaciła, Rada IA ustosunkowała się przyznając zapomogę, która poszła na poczet zaległych składek, to jeden z pozytywnych aspektów.  A co gdyby nie przyznała i zapomogi.

Wspólne pismo Farmaceutów z propozycjami , zebrane podpisy, i skierować do  NIA.

Dalsza rozmowa jest trudna. Kciuki, w pana ocenie jedyną poszkodowaną osobą jest pana przyjaciółka, farmaceuci, a w mojej ocenie jest więcej grup zawodowych, a teraz dla odmiany aby nie tylko o stronie medycznej : co powie np. chory geodeta na temat składki ? Podobnie, chciałby zmian.

Z mojej strony  kończę  rozmowę.
Może ktoś jeszcze z forum zabierze głos w tej sprawie
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-05-18 08:19
"Farmaceuci - składki, jak pan poczyta dokładnie właściciele aptek i hurtowni płacą wyższą składkę niż pracownik apteki.
OC Farmaceuci nadal dobrowolnie."

Widać Pani Webeno nie doczytała co płacą farmaceuci na Podkarpaciu..bo nie a tam rozróżnienia na kierowników aptek, pracowników i emerytów a w Izbie lekarskiej są!
Też z internetu..
"W ustawodawstwie nie ma aktów prawnych określających wysokość składki członkowskiej w stowarzyszeniu. Zależy to od statutu stowarzyszenia. Zazwyczaj wysokość i częstotliwość płacenia składek przez członków ustala zarząd. Walne zebranie członków może zatwierdzić uchwałę zarządu o składkach, może ją zmienić. Równie dobrze może to być w całości kompetencja walnego – ustalanie wysokości i częstotliwości płacenia składek, jak też określenie sankcji wobec członków uchylających się od tego obowiązku."

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych - od stycznia wyższe składki członkowskie i wynagrodzenie przewodniczących okręgowych izb pielęgniarek i położnych do 11 tysięcy złotych. I prezesa Naczelnej Izby PiP do ponad 13 tysięcy złotych
Data ostatniej aktualizacji: 2010-03-08 06:28      Ten artykuł czytano już: 5500 razy !

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych.


Od pierwszego stycznia 2010 roku wyższe składki na rzecz samorządu od osób prowadzących indywidualną praktykę. Z 16,60 zł do 17,30 zł.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Równocześnie zwiększeniu ulegają wynagrodzenia przewodniczących, sekretarzy i skarbników okręgowych rad pielęgniarek i położnych. Wynagrodzenia te są powiązane ze średnim wynagrodzeniem w sektorze przedsiębiorstw.

I tak wynagrodzenie brutto przewodniczacej izby wzrasta do 10 956 zł. Natomiast prezesa Naczelnej Izby PiP do 13 147 zł.... :-) :-)

"A co gdyby nie przyznała i zapomogi"...Przyjaciółka napewno lepiej by się czuła ...płacąc zaniżoną składkę w ramach pomocy ze strony Zarządu niż otrzymując w TEN SPOSÓB zapomogę!
Nie jest w mojej ocenie moja Przyjaciółka JEDYNĄ poszkodowaną...Ona sobie poradzi...po to właśnie to piszę by pokazać PROBLEM Osób mniej zarabiających z powodu niesprawności a często niezrozumianych ,czego potrzebują...bo czasami  potrzebują ZROZUMIENIA a nie ZAPOMÓG ,które same w sobie nie są przecież złe...oczywiście gdy nie upokarzają...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-18 12:29
Piszesz

>>Moja Przyjaciółka jest już po 60-siątce


Hm to ta pani powinna  byś na  emeryturze ( wiek emerytalny kobiety do ukończenia 60 lat)
To dlaczego nie jest..?? Nie ma 20 lat pracy..???
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-05-18 13:08
Ależ jest na emeryturze... ale dorabia ...na godziny .. i ma płacić pełne składki i to w wysokości 44zł a lekarze za przynależność do Izb Lek. płacą 40 zł.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-18 14:47
Kciuki zwróciłam się do Ciebie

>Pana przyjaciółka>


poczytałam inne Twoje  posty jesteś kobietą .
Przepraszam za odniesienie się w rodzaju męskim.
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-05-18 15:13
Nie ma sprawy...korzystam z komputera i nicku Przyjaciela ..więc czytamy i On i ja :-)
Nadrzędny Autor krak Dodany 2010-05-20 11:00
Problemem jest treść uchwały jaką podjęła Izba Aptekarska o wysokości składek członkowskich i odstępstwach w zależności od charakteru pracy, wieku itp. Podobnie jak Izba Lekarska. Niestety, dura lex sed lex. Można odwoływać się tylko do Okręgowej Rady Izby Aptekarskiej. Jak ona nie podejmie decyzji na podstawie tych czy innych argumentów, załączników to ... tylko zmienić członków ORIA. Na litość dla ON i czy są dorabiającymi emerytami czy nie, nie załatwi się. Przynależność jest obowiązkowa z racji zawodu. Może gdzieś tam jest jakiś kruczek prawny ale nie jestem prawnikiem, który mógłby się czegoś doczepić. A z drugiej strony ile warta jest skórka wyprawki. Może trzeba się pogodzić z prawem na które nie ma się wpływu i zawalczyć tylko o umorzenie zadłużenia z deklaracją oplaty składki w wymaganej wysokości. Przynajmniej tyle ORIA powinna zrobić w opisanej sytuacji. Dług przynajmniej nie byłby egzekwowany.
Może nic nowego nie naisałem ale czasami szkoda tracić siły dla walki z wiatrakami (Prawem niedoskonałym). Trzeba byłoby zmienić Uchwałę a to już duży kaliber działań i to nie jednej osoby.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pełna składka członkowska a praca 14 godzin w tyg. (9667 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill