www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa (4388 - wyświetleń)
- Autor Emilia Zielińska Dodany 2010-05-24 09:23
Mam lekki stopień,który dotyczy dysfunkcji narządu ruchu.Od niedawna mam prawo jazdy i chciałam wyrobić kartę parkingową,oczywiście dostałam ją ale pani z komunikacji oznajmiła że muszę stawić się do lekarza w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami.To badanie ma kosztować 300 zł. Proszę odpowiedzieć czy ja muszę pokryć te koszty,a może mogę udać się do innego lekarza ?????
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-05-24 09:30
a nie bylas badana przez lekarza zanim wydali Ci prawo jazdy?
Nadrzędny - Autor Emilia Zielińska Dodany 2010-05-24 09:42
Byłam,ale w zwykłej Medycynie Pracy.Na kursie powiedzieli że to nie wielka wada więc zrobiłam prawko jak wszyscy.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-05-24 12:37
no to ja nie rozumiem po co drugi raz sie badac skoro juz masz prawko w kieszeni
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-24 13:14
gocha, bo tak czasami robią. A co ma powiedzieć autorka, której to dotyczy, w urzędzie? Że gocha nie rozumie, więc nie przyniosę...?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-05-24 14:32 Zmieniony 2010-05-24 14:38
wiesz co, nie przesadzaj z tymi swoimi wywodami masz chyba jakies problemy ze soba, ze kazdemu probujesz dowalic na tym forum, to juz nie pierwszy raz kiedys czytam te twoje brednie. DARUJ SOBIE  bo nic tym sposobem nie wnosisz do tematu
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-24 11:53

>a może mogę udać się do innego lekarza>


zaświadczenie dotyczące prowadzenia pojazdem wyda Ci każdy lekarz, który ma takie uprawnienia,
dla przykładu jeżeli w obecnych czasach lekarz rodzinny ciągle stara się o pogłębianie swojej wiedzy, aby jak sama nazwa mówi służyć swą pracą rodzinie, a jednocześnie rozszerza swoje uprawnienia robiąc szkolenia, i jeśli takie posiada to przebada daną osobę  i wyda zaświadczenie do prawo jazdy.
Niestety, badanie i zaświadczenie do prawo jazdy były i są odpłatne.

>Byłam,ale w zwykłej Medycynie Pracy>


czy masz to zaświadczenie, zanieś do wydziału komunikacji
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-05-24 14:12
CZESC WERBI,MADRZE PRAWISZ,ZNAC,ZE MOJE UWAGI DO CIEBIE NIE POSZŁY NA MARNE.:-):-)
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-05-24 19:21
Osoba niepełnosprawna posiadająca prawo jazdy powinna się liczyć z ponownym badaniem lekarskim. Takie są przepisy.
W przypadku otrzymania zawiadomienia powiatowego lub wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, o posiadaniu przez osobę niepełnosprawną uprawnienia do kierowania pojazdem starosta wydaje decyzję o skierowaniu na ponowne badanie lekarskie.
Takie badanie lekarskie przeprowadza uprawniony lekarz. Badanie jest wykonywane na koszt osoby badanej (chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej).
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-05-24 19:49
Hej jolik ok masz rację ale mam pytanie ciut inne.
Że ON muszą przechodzić okresowe badania w sprawie prowadzenia pojazdów to się zgadzam. Ale dlaczego ludzie po 60 roku życia ze względu na wiek a bez względu na pracę nie muszą być ponownie przebadani?
Tak się składa że znam gościa - kierowcę grubo po 70tce z zaćmą i dopiero teraz ma mieć zabieg ale prowadzi auto co prawda już tylko osobowe. W/g mnie te przepisy są krzywdzące dla ON.
Ja tylko pytam nie czepiam się:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa (4388 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill