www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna (66130 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 08:22
Dzień dobry!

Jestem na rencie socjalnej od 2006 roku ponieważ lekarz orzecznik orzekł jestem całkowicie niezdolny do pracy.Od urodzenia choruje na wodogłowie i mam zastawkę i mój stan zdrowia nic się nie polepsza.Dostałem już 2 razy rentę.Jedną dostałem w 2006 roku miałem przyznaną ją na 2 lata.Potem ponownie udałem się na komisję i ponownie dostałem rentę na 2 lata.Teraz w sierpniu jadę ponownie złożyć dokumenty na rentę.Rok temu byłem na komisji w sprawie ustalenia stopnia niepełnosprawności orzeczono mi że mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i zasiłek pielęgnacyjny mam przyznany do 31.11.2012 roku nie wiem czy ja bym okazał to mógłbym dostać rentę na dłuższy okres czy lepiej żebym nie pokazywał tego dokumentu bo ja naprawdę nie wiem i mam jeszcze jedno pytanie dotyczące orzeczenia bo nie wiem co to może oznaczać proszę mi wyjaśnić co to oznacza"

1.Jest pan całkowicie niezdolny do pracy-mam zaznaczone w kratce że TAK
2.Data powstania całkowitej niezdolności do pracy-NADAL
3.Całkowita niezdolność do pracy-POZOSTAJE

Bardzo bym prosił kogoś o pomoc bo ja naprawdę się boję że mi zabiorą rentę choć dostałem ją 2 raz czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją podobną do mojej
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2010-06-12 11:22
ZUS-OWCY ORZECZNICY MAJA NAKAZ Z ZUS-U ABY JAK NAJMNIEJ WYDAWAC ORZECZEN O NIE SPRAWNOSCI, STAD TE CUDOWNE UZDROWIENIA LUDZI OBLOZNIE CHORYCH. A W ZAMIAN CI ORZECZNICY MAJA DOBRE WYNAGRODZENIA ZA DOBRZE WYKONANA PRACE. CZYLI, ZA "CUDOWNE UZDROWIENIA".
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-12 14:57 Zmieniony 2010-06-12 15:18
do Sebastian

>Jestem na rencie socjalnej od 2006 roku ponieważ lekarz orzecznik orzekł jestem całkowicie niezdolny do pracy Jedną dostałem w 2006 roku miałem przyznaną ją na 2 lata>


czyli w w 2008 roku stanąłeś ponownie i dostałeś na 2 lata , a to jest do roku 2010.
z tych zdań wynika, że orzecznik zakwalifikował Cię do całkowicie niepełnosprawny, dostałeś rentę,  a mimo to,

>Rok temu byłem na komisji w sprawie ustalenia stopnia niepełnosprawności>


i tutaj nie rozumiem gdzie byłeś i po co ponownie ? jeśli miałeś orzeczenie.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to lata Twoje , gdyż do lat 16 dzieci i potem po 16 roku życia . Jednak dopóki się nie wypowiesz, kto i jaka komisja, jaki orzecznik, czy ZUS czy PCPR , kto Ci wydał orzeczenia, to trudno cokolwiek odpisać.

>pytanie dotyczące orzeczenia bo nie wiem co to może oznaczać proszę mi wyjaśnić co to oznacza"


odp na pkt 1. - czyli jesteś całkowicie niezdolny do pracy
odp na pkt.2  - czyli że jest to dalszy ciąg renty, tej poprzednio co Ci przyznali z 2006r.
odp na pkt.3  - czyli że werdykt  poprzedniej komisji podtrzymany, nadal jesteś całkowicie niezdolny do pracy.

Oba orzeczenia, zarówno w stopniu znacznym jak i umiarkowanym  zawierają w treści stwierdzenie -  całkowicie niepełnosprawny -
a różnica to :

- Do Znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do Samodzielnej egzystencji.

- Do Umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej, lub wymagającą czasowej albo częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych.

Sprawa zasiłku pielęgnacyjnego
- dla dzieci niepełnosprawnych do lat 16 - dla wszystkich
- dla dzieci  po 16 roku życia, dla  niepełnosprawnego  w stopniu znacznym i  umiarkowanym, jeżeli niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 16 roku życia albo do momentu ukończenia nauki, nie później jednak niż do ukończenia 20 lat.

Jeśli chcesz to pisz, odpisz, może dojdziemy co i jak ? abyś się mniej bał.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 16:21
Witam ponownie!
Na ponownej komisji lekarskiej nie byłem w ZUS tylko w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ponieważ mój lekarz rodzinny mnie zapytał czy mam zasiłek pielęgnacyjny a ja powiedziałem że nie mam ponieważ nie został mi przyznany i pani doktor wypisała mi wszystkie dokumenty i złożyłem całą dokumentację medyczną i zasiłek pielęgnacyjny został mi przyznany aż na 3 lata a myślałem że nie dostanę niepełnosprawność mam ustaloną od urodzenia.

Bo gdy 1-szy raz pojechałem do ZUS składać pierwsze dokumenty na rente to orzecznik mnie wysłał na badania Psychologiczne zupełnie nie wiem po co mnie wysłali na te badania.Po jakiś 3 tygodniach od wizyty u Psychologa ZUS przyszło mi orzeczenie z ZUS że przyznano mi rente.I w grudniu 2006 roku dostałem 1 rente do wypłaty przez pocztę polską.

Ale nurtuje mnie jedno pytania czy z tego co wam napisałem poprzednio to czy powinienem teraz dostać rente czy też już się do niej wogóle nie kwalifikuje bo jak byłem 1 raz na komisjii w Zusie w sprawie renty socjalnej to lekarz przebadał mnie od stóp do głów.Ale gdy już udałem się na komisję w 2008 roku to pani doktor tylko wypisała orzeczenie i powiedziała że przyznaje mi rente.Ale nie wiem teraz czy jak pojadę na komisję w sierpniu 2010 roku czy mi tej renty nie cofną.Chociaż mój stan zdrowia zamiast się polepszać to się pogarsza i nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim czekam na wasze odpowiedzi i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 16:29
czekam na wasze odpowiedzi
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-12 17:18
Wszystko jest na razie dobrze, PCPR ustosunkował się do decyzji ZUS - o Twojej niepełnosprawności, przyznał zasiłek pielęgnacyjny. a szkoda, szkoda Twoja że tak późno, gdyż zasiłek pielęgnacyjny powinieneś brać od czasu pierwszego badania orzecznika, czyli od roku 2006.
Teraz utrzymasz ten zasiłek, a swoim trybem staniesz na komisję orzecznika w ZUS o dalszy ciąg renty. Coś mi się czuje i przewiduje, że utrzymasz status - całkowicie niepełnosprawny.
Spytałeś też, że nie wiesz po co wysłano Cię na badanie psychologiczne. Już ZUS-orzecznik  wiedział  co robi, a w roku 2008 nawet mało Cię "maglował" , nie męczył długim badaniem.
Teraz skompletuj wszystką dokumentację i od okresu 2008 też, gdzie i jak się leczyłeś, wypełniony DOKŁADNIE wniosek - zaświadczenie o stanie zdrowia - niech lekarze dokładnie opiszą i składaj do ZUS.
Powodzenia, moim zdaniem Powinieneś dostać dlc renty.
A teraz , jeśli po badaniu orzecznika dostaniesz rentę z ZUS, a będzie to znowu kolejny dlc, to wówczas utwierdzisz siebie, że dokument z PCPR - jest ważny i czyli nadal pobierasz zasiłek pielęgnacyjny.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 17:30
ja mam zasiłek pielęgnacyjny do 30.11.2012 roku i mam umiarkowany stopień niepełnosprawności ale niepełnosprawność mam od urodzenia i nie wiem czy ten dokument też przedstawić w ZUS czy lepiej żebym go nie pokazywał co mi doradzicie w tej sprawie?
Nadrzędny Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 17:58
Proszę pomóżcie!
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-12 18:14 Zmieniony 2010-06-12 18:18
To jest ważne, że
Orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydanym przez Zespół Orzekający PCPR, traktowane jest tak samo, na równi,  jak orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy wydane z ZUS

Nie bój się powiedzieć, że według prawa co więcej masz przyznany zasiłek pielęgnacyjny. powiesz że z powodu aby Ci przyznano zasiłek pielęgnacyjny stawałeś do PCPR.
Jeśli nawet założymy, że lekarz orzecznik zastosuje się do tej daty co masz: 30.12.2012r, to jest okres dwa lata, albo wyda Ci rentę na ten czas lub na dłuższy.

Jeszcze jedna zasada. To dla wszystkich czytających.
Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, prawo to ustala się począwszy od miesiąca, w którym złożono wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności. Czyli wstecznie zapłacone będzie, góra trzy miesiące.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 18:23
Ja się boję że jak pokaże to orzeczenie o stopniu Niepełnosprawności to mi cofną rentę i co ja bym wtedy zrobił ja naprawdę nie mogę pracować?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 18:26
I mam jeszcze jedno pytanie od marca miał wzrosnąć zasiłek pielęgnacyjny i dlaczego nie poszedł w górę tylko cały czas jest 153.00 zł miesięcznie czy to było jakieś kłamstwo proszę mi odpowiedzieć na to?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 19:23
proszę o pomoc szybko
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-12 19:54
Proszę!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-06-12 20:41
Cierpliwości...
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-13 17:37
czekam na waszą odpowiedź na mój post
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-06-13 18:26
miał zasiłek wzrosnąć ,ale nie wzrósł
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-06-13 20:47
Interpretacja nie ma tu teraz chyba dla Ciebie znaczenie.
Kwota jest jaka jest.
A dla Twojego spokoju - forumowicze nie mają obowiązku odpowiadania na czyjekolwiek posty. Mogą - nie muszą. No i na pewno poganianie kogokolwiek nie jest konieczne:)
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-14 08:15

>od marca miał wzrosnąć zasiłek pielęgnacyjny i dlaczego nie poszedł w górę tylko cały czas jest 153.00 zł miesięcznie czy to było jakieś kłamstwo proszę mi odpowiedzieć na to?>


ano widzisz jesteśmy państwo w państwie, jak to się mówi .
Dodatek i zasiłek pielęgnacyjny znaczy to samo. Ale dodatek pielęgnacyjny wypłacany jest z ZUS i jest rewaloryzowany jak renty,czyli była podwyżka, a zasiłek pielęgnacyjny wypłacany w MOPS i nie jest rewaloryzowany i  nadal jest po dawnemu 153 zł.
To skandal.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-06-15 08:59 Zmieniony 2010-06-15 09:14
Panie Werbana pisze

>>Jeśli nawet założymy, że lekarz orzecznik zastosuje się do tej daty co masz: 30.12.2012r, to jest okres dwa lata, albo wyda Ci rentę na ten czas lub na dłuższy.


Ale niestety nie jest to tak jak  piszesz prawnie..  Orzeczenie PCPR czy innych tego typu instytucji  dla lekarza orzecznika    czy komisji lekarskiej ZUS nie jest wiążące . Nie było i nie jest honorowane. ZUS  do wszelkich typu świadczeń rentowych nie honoruje decyzji innych instytucji.
To samo dotyczy renty socjalnej .. Kiedyś bodajże do  2003 roku..PCPR i podobne instytucje przyznawały renty socjalne.

Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-06-15 09:12
Sebastian  pisze

>Na ponownej komisji lekarskiej nie byłem w ZUS tylko w Powiatowym Centrum


Ta decyzja    z mocy prawa ( ustawa o FUS)  dla ZUS nie jest wiążąca musisz składać papiery o przedłożenie renty  rób to już teraz bo sie dosyć długo czeka na wezwanie przed oblicze ZUS..
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-15 10:08 Zmieniony 2010-06-15 10:17
Sebastian napisał we wcześniejszym poście :

>bo jak byłem 1 raz na komisjii w Zusie w sprawie renty socjalnej to lekarz przebadał mnie od stóp do głów.Ale gdy już udałem się na komisję w 2008 roku to pani doktor tylko wypisała orzeczenie i powiedziała że przyznaje mi rente.Ale nie wiem teraz czy jak pojadę na komisję w sierpniu 2010 roku>


przecież określił przed jaką komisja teraz staje.

godunow napisał :

>Orzeczenie PCPR czy innych tego typu instytucji  dla lekarza orzecznika    czy komisji lekarskiej ZUS nie jest wiążące . Nie było i nie jest honorowane. ZUS  do wszelkich typu świadczeń rentowych nie honoruje decyzji innych instytucji.>


PCPR badał Sebastiana jeszcze raz, i nie zaprzeczył jego chorobie, ustosunkował się przyznając umiarkowany stopień - równoznaczny z całkowitym znacznym stopniem niepełnosprawności wydanym przez ZUS.
PCPR także nie musiał honorować decyzji ZUS, gdyż jest to odrębna komisja a dokładnie zespół orzekający.
Teraz w sierpniu ZUS będzie badał Sebastiana, ZUS nie musi honorować decyzji PCPR, ale ustosunkować zawsze może, a zwłaszcza gdy chodzi o pewne  choroby.
Nie znam Sebastiana, jednak jak napisał urodził się z 'wodogłowie' to ...  to mi już dużo mówi. A nie pytam, bo To ZUS i jego lekarz, lekarze z którymi Sebastian  się kontaktuje resztę wiedzą.

Gdyby nie ten cały bałagalnik w naszym kraju, odkąd powstał PFRON i Powiatowe PCPR , od tego czasu gdy wchodzi reforma ubezpieczeń społecznych, reforma powstają Kasy Chorych, a tj 1999 rok, to mamy ten CYRK. Jedna komisja kiedyś ZUS, bez podziałów kto ma gdzie być badanym czy przez ZUS czy przez PCPR, i kto jakie świadczenia wypłaci.
Czy pacjent, a tu wspominamy Sebastian i ... wielu innych , musi stawać przed dwoma komisjami?

CO NA TEJ REFORMIE ZAROBILIŚMY ? zarobiliśmy, że trzeba utrzymać dodatkowo 'Czapę' Instytucji PFRON i 'Czapę' Instytucji Kasy Chorych, jak policzymy ile pieniędzy idzie na utrzymanie, to te pieniądze w doskonały sposób wsparły szpitale i koszty leczenia pacjentów a może jeszcze starczyłoby na wyższe świadzczenia rentowe lub wspomniany zasiłek pielęgnacyjny - ?  tylko 153 zł. ? kwota podnoszona zmieniana raz na trzy lata.
Ile jest Kas Chorych  ?
16 oddziałów, więc 16 gmachów - budynków wielopiętrowych, do utrzymania i rzesza pracowników, którzy biorą więcej na wypłatę niż lekarz stażysta, pielęgniarka lub laborant.
A potem policzcie , 16 Oddziałów PFRON, bo w każdym województwie, a jeszcze oddziały powiatowe.

dalej sami zanalizujcie ...
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-15 10:27

>Panie Werbana pisze>


proszę, nie mówicie mi pani
jestem werbena
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-15 11:50
Wróciłam tutaj, nie będę zakładać nowego tematu
Wodogłowie  i   inne schorzenia wrodzone
I coś mnie zawsze zatyka od wewnątrz jak słyszy się tyle o chytrzeniu na badania prenantalne kobiet w ciąży a potem są możliwości leczenia jeszcze w okresie płodowym. Medycyna XX i XXI wieku daje naprawdę  możliwości lecznicze aby w przyszłości było mniej niepełnosprawnych. MNIEJ RENCISTÓW zwłaszcza SOCJALNYCH.
Jestem za tym, aby  każda kobieta miała  wykonane to badanie i ewentualne leczenie płodu.
Szkoda pieniędzy, twierdzi  szanowny rząd.
Wybiórczo darmowo wykonuje się badanie prenantalne niektórym kobietom, a pozostałe płacą bo chcą wiedzieć, a co z pozostałymi kobietami z chudym porfelem ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-06-16 05:46
Pani Werbana  pisze 

>Czy pacjent, a tu wspominamy Sebastian i ... wielu innych , musi stawać przed dwoma komisjami?


Niestety jeszcze musi,ale   Polska według Unii. E.. powinna już w 2009 roku ujednolić te przepisy. ba wyprowadzić orzeczników z ZUS.. Ba musi to zrobić.Ale . Kiedy.. ??  Może  w tym roku..
Ładnie o tych badaniach piszesz..!!
Jesteś za  in vitro czy przeciw  ja zasadniczo nie przeciw..
Pozdrawiam Serdecznie

P.S.
Werbano.. Pani to z Szacunku dla Ciebie
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-16 07:04
godunow jestem za in vitro, ten temat był już na forum w zeszłym roku, poszukaj tam sporo pisaliśmy.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-06-25 11:59
Mam pytanie jeszcze jedno;-) dostałam juz z sadu apelacje do domu..czy warto pisac na nia odpowiedż ,czy to cos daje?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-06-26 05:34
Co napisali  w wyroku  z tej apelacji..??
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-06-26 09:26
W sumie same brednie... i że wnoszą o zmaine zaskarżonego wyroku i oddalenie mojego odwołania... Wiem tez że chcieli by do dowodu została dopuszczona opinia ich konsultantki ale sad sie nie zgodził...Juz wtedy wystapiłam z pismem ze ta pani potraktwała mnie znieważająco:-( odrazu powiedziała że musi pracowac na takich jak Ja i ze kazdy by chciał mieć za darmo skóre fure i komóre:-(  te słowa zostana mi na zawsze w pamięci:-( w sumie moja apelacja jest juz u prawnika,bo pisze mi tą odpowiedż na apelacje..Może to cos da,zobaczymy..
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-06-26 12:33
Ja przepraszam bardzo, ale... przestaję wierzyć w takie opowieści...
Wiem, że ZUS jest podły a jego urzędnicy często mocno naciągają sytuacje, ale mało wiarygodne się wydaje, aby orzecznik pozwolił sobie na stwierdzenie, które przytoczyłaś...

Najpierw ciągle pytasz o to samo; kiedy ludzie zaczynają podpowiadać okazuje się, że już podjęłaś decyzję. Ale znowu pytasz i sama sobie odpowiadasz... Najpierw Cię nie stać na apelację, ale zaraz się dowiadujemy, że już ją składasz... Nie nadążam.
Jeśli forum jest tylko rękawem do wypłakania się - ok, ale należy to od razu określić.

Nic nie daje tylko to, czego nie zrobimy - jesteś dorosła, więc na pewno to doskonale wiesz.
Nadrzędny Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-06-27 07:34
Chciałem się dowiedzieć czy jak dostałem rentę socjalną 2 razy zawsze na 2 lata to czy jak pojadę na komisję w sierpniu to jest szansa na to że mi tą rentę przyznają na trochę dłuższy okres niż 2 lata.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-06-27 11:01
Nie zmyslam i nie kłamie co do tej konsultantki nigdy bym nie oskarżyła nikogo bezpodstawnie:-( był ze mna mąż i wszedł do gabinetu gdy słyszał co do mnie mówi ta Pani ,słyszał jak płakałam po tych słowach:-( moja psychplog doradziła mi bym wniosła oskarżenie na te konsultanke ale niemam sił by walczyc z wiatrakami..A co do apelacji to było to w 2003 roku ,teraz mamy 2010 i tesciowa mi załatwiła znajomego prawnika ,któreo wczesniej ,załuje nie znała...Ja nie zapomne nigdy tych słów ,poszłam do zus bo niestety niechca mnie przyjąc nigdzie do pracy wszyscy zycza powodzenia:-(
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-06-27 11:02
A teraz nie składam apelacji ,tylko odpowiedz na apelacje....
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-06-27 11:08
I tak własnie jest na tym świecie,że zwykłemu szaremu ,człowiekowi się nie wierzy:-(
Nadrzędny - Autor neofit Dodany 2010-07-10 13:30
Witam,
Mam pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam nadzieję że ktoś z Was będzie potrafił mi pomóc.
Otóż dnia 30.06.2010 miałam komisję lekarską w ZUS-ie o przyznanie renty socjalnej. Na orzeczeniu wydanym przez lekarza badającego mnie jest napisane:
- Jest Pani całkowicie niezdolna do pracy do dnia 31.12.2010
- Data powstania całkowitej niezdolności do pracy powstała 12.04.2010
I tu rodzi się moje pytanie. Czy pieniądze dostanę od czerwca czyli miesiąca w którym złożyłam wniosek czy od kwietnia w którym powstała całkowita niezdolność. Dodam że w kwietniu spełniałam warunki przyznania renty tj byłam w trakcie nauki i nie skończyłam 25-go roku życia

Wiem, że przy zwykłej rencie pieniądze są wypłacane z dniem powstania niezdolności do pracy nie zależnie od tego kiedy był złożony wniosek.Nie wiem czy tak jest zawsze ale mój ojczym tak właśnie dostał (za 3 miesiące wstecz od daty otrzymania orzeczenia). Czy przy rencie socjalnej też tak jest?

Którego dnia miesiąca jest wysyłana renta socjalna na konto?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-07-10 15:26
   Należy pamiętać, iż orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy to nie jest to samo co decyzja o przyznaniu renty socjalnej. ZUS ma 14 dni na ustosunkowanie się do orzeczenia wydanego przez lekarza orzecznika. Następnie organ rentowy wydaje decyzję w sprawie prawa do świadczenia (jeśli to po raz pierwszy, to w ciągu 30 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania tej decyzji).
   Przypuszczam, iż renta socjalna, podobnie jak inne świadczenia, jest przyznawana (i wypłacana) od dnia spełnienia wszystkich wymaganych warunków, jednak nie wcześniej niż od miesiąca, w którym został zgłoszony wniosek do ZUS-u.
   A co do terminu płatności, to proponuję poczekać na decyzję. ZUS ustali termin płatności, czyli termin, w którym będzie wypłacał rentę socjalną i wskaże go w decyzji.
.
Nadrzędny - Autor neofit Dodany 2010-07-10 15:56
Jolik_ dziękuję Ci za szybką odpowiedź:)
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-07-20 10:08
Chciałem się dowiedzieć jak długo się czeka na Komisję Lekarską w ZUS.Jeśli bym już poskładał wszystkie dokumenty to jak długo zazwyczaj się czeka na wezwanie do ZUS na komisję lekarską?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-07-20 10:15
W zasadzie ZUS powinien zmieścić się w terminach podawanych przez art. 35 Kodeksu Postępowania Administracyjnego – czyli bez zbędnej zwłoki. Przyjmuje się, że do 30 dni na komisje chyba że są jakieś większe problemy
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-07-20 10:51
Witam czy mogę czy sąd apelacyjny ma jakis czas na wysłanie powiadomienia o rozprawie czy przychodzi pismo przed sama rozprawa? dodam ze zus złozył apelacje ja odpowiedziałam na te apelacje i dostałam prawie 3 tyg tem potwierdzenie przyjęcia tej odpowiedzi na apelacje i do tej pory cisza:-(
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-07-21 09:57
Witam ponownie!
Od urodzenia choruje na wodogłowie i mam w głowie założoną zastawkę i chciałbym się dowiedzieć czy ja z moją chorobą mogę się zapisać na kurs prawa jazdy KAT.B czy raczej nie będzie takiej możliwości jako to wygląda może ktoś spotkał się z podobną sytuacją bardzo będę wdzięczny za pomoc.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-07-21 10:04
Osobiście znam jedną osobę która chorowała na wodogłowie i miała wstawioną zastawkę – bez problemu uzyskała zgodę na kierowanie pojazdem. Oczywiście w każdym przypadku decyzja zależy od stanu zdrowia i podejmie ją lekarz dokonujący badań dopuszczających.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-07-21 10:27
Ale co ja musiał bym powiedzieć lekarzowi jeśli bym chciał się zapisać na kurs prawa jazdy czy musiał bym mieć zgodę od lekarza prowadzącego moim Lekarzem prowadzącym jest Neurolog czy on też musi przeprowadzić jakieś badania
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-07-21 10:33
aż takich szczegółów nie znam - ale proponuje by przed zapisaniem sie na kurs prawa jazdy skonsultował sią Pan ze swoim neurologiem
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-07-21 11:20
Witam czy mogę czy sąd apelacyjny ma jakis czas na wysłanie powiadomienia o rozprawie czy przychodzi pismo przed sama rozprawa? dodam ze zus złozył apelacje ja odpowiedziałam na te apelacje i dostałam prawie 3 tyg tem potwierdzenie przyjęcia tej odpowiedzi na apelacje i do tej pory cisza:-(
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-07-21 14:18
Sad powinien powiadomić o terminie rozprawy apelacyjnej w czasie umożliwiającym przygotowanie się do niej stron. Nie ma terminu w jakim sprawa powinna się odbyć – oczywiście w przypadku przewlekłości można na to składać skargę. 
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-07-23 11:49
Witajcie ponownie mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie mam rentę socjalną do 30.10.2010 roku i kiedy bym musiał składać dokumentacje medyczną do ZUS-u w celu kontynuacji renty proszę o pomoc bo sam nie wiem kiedy mam to składać czekam na wasze odpowiedzi i Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-07-23 13:49
Miesiąc poprzedząjacy koniec renty czyli we wrzesniu.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-07-23 14:22
To dlaczego pani w Zusie mi powiedziała że mam złożyć w ZUS wniosek 2 miesiace przed to znaczy mam przyjść najlepiej na początku Sierpnia
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-07-23 20:19
To po co pytasz jak znasz odpowiedz;-)
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-07-23 20:21
Więc złóż na początku sierpnia...Jak Ci tak powiedzieli w Zusie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna (66130 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill