www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Działalność gospodarcza i zus (1855 - wyświetleń)
- Autor gxpavlo Dodany 2010-06-26 09:39
Witam
Mam na imię Paweł, jestem tutaj nowy:) i jak większość tutaj użytkowników choruję, mianowicie jestem po transplantacji nerki, mam starą 2 grupę
Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ mam kilka pytań dotyczących własnej działalności gospodarczej którą chcę otworzyć. Jakie wiążą się z tym przepisy
Tak więc interesuje mnie zus wiem że przez pierwsze 24 miesiące działalności płaci się jego 330zł A jak to jest z refundacjami z PFRON Też zobaczyłem że są dotacje dla nowych
przedsiębiorców w kwocie 75% czy jest to tak że od kwoty 330zł, PFRON jeszcze finansuje 75% tej kwoty, może mi ktoś to wyjaśnić jak to w ogóle jest z działalnością

Proszę o Pomoc.

Pozdrawiam Paweł
Nadrzędny Autor lamek Dodany 2010-06-27 14:18
PFRON jak mi wiadomo daje dofinansowanie do pracownika ,czy dla Ciebie jako samozatrudniajacego tez dostaniesz dofinansowanie trudno mi powiedziec. Napewno bedziesz potrzebowac do takiego ewentualnego dofinansowania orzeczenie Powiatowej Komisji gdzie jest podany Kod Choroby i na podstawie tego kodu oraz okreslenia stopnie niepelnosprawnosci otrzymasz dofinansowanie-np; na mnie pracodawca moze otrzymac ok.2100zl dofinansowania przy bylej 2 grupie -ale ja mam tzw; schorzenie specjalne (epilepisium posttraumaticum-padaczka pourazowa) i wtedy jest wlasnie na to specjalne jakis dodatek przyznawany ...

Najlepiej udaj sie do PFRON-u i zapytaj ...

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-06-27 15:02

> mam kilka pytań dotyczących własnej działalności gospodarczej którą chcę otworzyć


Polecam pytanie napisać ponownie i wysłać do działu Porady Centrum Integracji (klik)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Działalność gospodarcza i zus (1855 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill