www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Problem siusiania rozwiązany... (3395 - wyświetleń)
- Autor toja Dodany 2010-06-27 01:11
Znalazłam coś takiego w internecie:

" Dzięki Shewee, wszystkie kobiety nawet te na wózkach inwalidzkich mogą cieszyć się życiem. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jakim problemem dla nich może być ta zwyczajna czynność jaką jest siusianie. Często rezygnują z wycieczki czy nawet spaceru tylko z tego powodu. Teraz już nie musi tak być, Shewee do torebki i mogą udać się tam gdzie tylko zapragną! Shewee - łatwe i przyjemne w użyciu! "

Poszperałam trochę i faktycznie za granicą mnóstwo kobiet na wózkach bardzo sobie chwali ten produkt. Według producenta to urządzonko (jeżeli tak to mogę nazwać) tylko wystarczy wsunąć delikatnie, usiaść na brzegu wózka i można spokojnie sikać do jakiegoś podstawionego pojemika. Odpada nam szukanie specjalnie przystosowanej toalety, transport z wózka na ubikację i odsłanianie tyłka. Chyba dam się skusić, można już kupić w Polsce na shewee-polska.pl :-) Czy ktoś już posiada takie coś?
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-29 10:21
Mały drobiazg, ale ważny, z prośbą dla tych, którzy mogą, to niech chociaż w taki sposób przerobią toalety w miejscach publicznych.

Najpierw trzeba znaleźć toaletę, w której wjadę  i zmieszczę się wózkiem i zamknę za sobą drzwi, a jeżdżę sportowym mniejszym, co już zmniejsza zajmowaną powierzchnię, (i tak jest też z innymi wózkowiczami), a zdarza się, że .... kabina jest za mała.
Są także  sytuacje, gdzie niepełnosprawny używa cewnika i worek, i musi worek opróżnić, są sytuacje gdzie używa pampersa, zachodzi potrzeba zmiany i podobnie, nie musi przesiadać się na klozet ale,  to także sytuacja gdzie szuka kabiny wc, aby wjechać zamknąć za sobą drzwi.
Produkty Shewee dla mężczyzn pojawiły się już wcześniej, dziękuję za informację dla kobiet, przekażę znajomym niepełnosprawnym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Problem siusiania rozwiązany... (3395 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill