www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sanatorium Lądek Zdrój (21464 - wyświetleń)
- Autor hektor Dodany 2010-04-19 12:58
Witam dostalem zawiadomienie z zusu na turnus rehabilitacyjny do Lądka Zdrój szpital Jubilat! Moze ktos z was juz tam byl i napisze pare słow jak bylo !
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-19 14:37
Z OPOWIADAŃ ZNAJOMEGO WYNIKA ŻE JEST OK
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-04-19 16:16
Moja kolezanka tez byla w Jubilacie-milo wspomianala pobyt.Pokoj miala jednoosobowy,z lazienka.Ja mieszkalam w Ladku w pobliskim "Stanislawie".
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-20 17:55
ja byłam w lądku ale nie pamiętam nazwy ośrodka - skleroza :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-04-22 10:10
O ile pamietam Basiu,bylam w sanatorium wojskowym.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-26 16:28
:-)
Nadrzędny - Autor skrzyp Dodany 2010-05-26 08:09
Cześć! Ja mam skierowanie do Stanisława, ale po przejrzeniu internetu jestem przerażony! Zdawkowy opis zabiegów, prawie nic o bazie, zero zdjęć-tylko przedwojenne! Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje= bardzo  proszę o kontakt na forum lub na e-mail.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-26 11:01
nie byłam tam ale wiem w którym miejscu stoi
pojedziesz to sie przekonasz życze powodzenia
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-05-26 14:42
Do wszystkich.Też potrzebuję pomocy. Czy ktoś z Państwa ma jakieś rozeznanie i opinię na temat : Ośrodek Rehabilitacyjny "Złoty Łan"    Lądek Zdrój ul.Żwirki i Wigury.
Proszę o podpowiedź i ewentualną opinię. Mogę tam jechać w sierpniu-wrześniu na grzyby.Za podpowiedź z góry dziękuję,
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-05-27 19:14
Bylam w Stanislaiwie kilka lat temu.Budynek posiada winde,pokoje niestety 3 i 4 osobowe,ale z lazienkami.Wyposazenie dosc skromne.Bez balkonow.Dwojki zarezerwowane dla malzenstw i osob niepelnosprawnych z opiekunami.Czesc zabiegow na miejscu,kapiele i borowiny niestety w sasiednim budynku,jakies 40 m,niedaleko.Z wyzywienia bylam zadowolona.Budynek polozony jest przy parku.Ladek bardzo mi sie podobal.Nie wiem,czy masz problemy z chodzeniem,dla mnie troche uciazliwe bylo,ze miejscowosc nie jest polozona na terenie plaskim,ale dalam rade.Jest gdzie pospacerowac.Jesli masz jeszcze jakies pytania-czekam.
Nadrzędny - Autor Wizard Dodany 2010-07-16 21:25
Witam.

Pewnie już byłeś od kwietnia w tym Jubilacie, ale moze innym się przyda info.

Ośrodek położony na samej górze części Zdrojowej.
Baza zabiegowa w 2003 roku ograniczała się jedynie do sali gimnastycznej, na wszystkie inne zabiegi trzeba było latać do innych obiektów. Wyprawa na basen do Jerzego to już w ogóle wycieczka przez całą część zdrojową - dla mnie pół godziny spaceru.
Generalnie ośrodek ok, wyzywienie było niezłe, pokoje na parterze mają małe okna i w sumie to człowiek czuję się jak w celi. Na piętrach pokoje z balkonami.
Ośrodek duży, obejście obok, niedaleko polanka do opalania, kawiarenka i bilard w ośrodku. Telewizory na świetlicach na piętrach i ogólnie szpitalny reżim.
Obchody wieczorne, o 22ej i lepiej siedzieć cicho bo lekarze surowi i zaraz straszą raportem.
Najgorsze to latanie na zabiegi. Mając 6 zabiegów dziennie to rano leciało się do Wojciecha na wirówki, na 8 śniadanie, 9 - sala gimnastyczna, 11 - Jerzy masaże, 12 - basen w Jerzym albo Wojciechu, 13 - zajęcia relaksacyjne w salce teatru a o 13:30 obiad - w życiu tyle kilometrów nie nabiłem w Uzdrowiskach co w Lądku :-(
Jeździł darmowy autobusik między obiektami wiec można podjechać, ale wpasować zabiegi w godziny odjazdu autobusu to mistrzostwo świata więc zostaje tyranie przez park zdrojowy i deptak tam i z powrotem.
W lecie fajnie, w zimie zgroza bo górki i dolinki.

I na koniec - lekarze orzecznicy w jubilacie mają wyjątkowa zdolność uzdrawiania :-))

/-/
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-17 14:40
To nic się nie zmieniło od 20 lat.Ja bardzo mile wspominam Lądek Zdrój.Ten busik,to wówczas była karetka i tych co mieli kłopoty z chodzeniem dowoziła na zabiegi,ale pacjenci z karetki byli przyjmowani poza kolejnością.Byłem tam dwa razy,latem i zimą.Zimą byłem samochodem,więc też nie było problemu z wycieczkami.Największy pożytek,że przy okazji byłem we Wrocławiu obejrzeć ''Panoramę bitwy pod Racławicami''.
Nadrzędny - Autor Wizard Dodany 2010-07-17 15:57
Ja też nie wspominam źle, tylko, że było sporo deptania i akurat pod kątem osób z dysfunkcja narządu ruchu to Jubilat nie jest rewelacyjnie położony.
Niestety, ale za moich czasów już nie było przywilejów dla osób z autobusiku, a panie z planowania, planowały po swojemu bo "tylu jest pacjentów, że nie da się każdemu ustawić tak jakby było dla niego najlepiej", więc czasem w ciągu przedpołudnia 3 - 4 razy wychodziłem i wracałem z Jubilata. "Urok osobisty" na planistki też specjalnie nie robił wrażenia :-p
Karetka faktycznie była w latach 80-tych i też pamiętam, że było inaczej bo się terapeuci musieli dopasować do karetki.
Teraz busik kursuje na okrągło chyba co godzinę czy półtorej więc jak nie zdążysz na jeden to pojedziesz innym, a że się spóźnisz to trudno - twój problem.
Generalnie wyglądało to tak, że albo jechałem do Jerzego busem, albo z niego wracałem, a w międzyczasie uprawiałem "spacer usprawniający" :-p

Generalnie nie narzekam bo się "rozchodziłem", ale ktoś kto ma problemy z poruszaniem się, może po prostu być wykończony nabijaniem kilometrów, a niestety niektórych zabiegów nie da się przesunąć w czasie więc trzeba się jakoś wpasować.

/-/
Nadrzędny Autor malcia87 Dodany 2011-06-23 21:17
Witam! Ja niestety oceniam ośrodek Jubilat SŁABO. Byłam tam w kwietniu tego roku.
Pierwszym dużym szokiem było to,że Ośrodek do którego zostaliśmy skierowani był to ośrodek Narządu Ruchu , a lekarz przeprowadzający ogólne i najważniejsze badanie oraz ZABIEGI ma specjalistę gastroenterolog! Dla mnie jest to przepraszam, ale kpina. Większość pacjentów powinna dostać się w ręce lekarza specjalisty np. neurochirurga, który ma blade pojęcie o tym co człowiekowi dolega! Pani doktor ponadto przyjmowała w ośrodku codziennie od 11 do 13 po czym przez 3 dni nie można było się dostać do niej, bo Pani doktor bywała w ośrodku owszem,lecz na 15 minut!!Na marginesie warto wspomnieć, że Pani doktor, nie tylko w moim odczuciu, ale również pozostałych pacjentów, jest osobą bardzo antypatyczną. Na wszelkie zgłaszane problemy i dolegliwości reagowała złością. Nikt nie mógł podważyć jej decyzji, była nie miła i mało obchodziło ją kto jak reaguje na zabiegi.
Część ośrodka jest po odświeżeniu, lecz osoby "znajome" dostają pokój, który daleko obiega od norm już odnowionych pokoi dla kuracjuszy ZUS. Pokoje przed remontem mają wykładzinę i starą szafe, pokoje po remoncie mają panele i nową szafe, a pokoje te dla sfery wyższej są jak apartamenty!!!

Poza tym - miła obsługa na stołówce (lecz jedzenia mało). Panie salowe przemiłe , szkoda, tylko,że Panie pielęgniarki co niektóre nie potrafiły takie być. Codziennie po godzinie 22 był obchód. Zabiegów dużo, czasem była możliwość zrobienia ich wcześniej. Tylko fakt trzebabyo się nagonić z najbardziej oddalonego ośrodka na 1 zabieg, wrócić np. na gimnastykę do Jubilata i z powrotem do najdalej oddalonego ośrodka na inny zabieg.

Basen w Adamie super! Telewizor płatny 50 zł za turnus internet 1 zł za 15 minut leżak 10 zł za turnus Oferty wycieczki u Pani, która wydziera się na stołówce są drogie! Lepiej wybrać się z kimś kto jest samochodem. Okolica fajna, możliwość długich spacerów.
Rozerwać można było się w PIEKIEŁKU,  KAPRYSIE CZY ZDROJOWEJ.

P.S-Chodź najfajniej było w swoim gronie, a już ostatni dzień turnusu od 17 Kwiecień to była bomba ;-)
Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor mariolaa Dodany 2012-08-20 17:46
Witam. Odswiezam wątek. Wybieram się właśnie do Ladka Zdroju ale do sanatorium Wojciech. Może ktos tam byl i może cos opowiedzieć i podpowiedzieć. Mało jest informacji w necie na temat tego sanatorium - raczej pisze ze jest to zaklad przyrodoleczniczy. Będę wdzieczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sanatorium Lądek Zdrój (21464 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill