www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna (Strona 2) (66294 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-07-24 16:13
Jeśli zgłoszę na początku sierpnia to jak długo się czeka na wezwanie na komisję może wie ktoś?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-07-24 17:35
Do miesiąca czasu!
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-03 11:09
Choroby podstawowe-Wodogłowie Wewnętrzne Trwałe uszkodzenie centralnego układu nerwowego
Choroby współistniejące-Opóźniony rozwój umysłowy,Skolioza,Zez,Refluks żołądkowo- przełykowy
                                  Guz kostny w okolicy Potylicznej

Do tego mam jeszcze orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu Umiarkowanym
Czekam na wasze opinię na jak długo może być mi teraz przyznana rentą na jaki okres czekam na wasze wypowiedzi na ten temat
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-04 13:58
proszę o wypowiedzi
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-08-04 15:08
To na ile dostaniesz rentę zalezy tylko od orzecznika. Teraz to patrzą by tylko zabrać:-(i uzdrowić
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-04 17:12
mówisz że tak jest ale ja już od 4 lat mam rentę zawsze tylko mam przyznawaną na 2 lata
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-08-04 20:50
Moja tesciowa miała 15 lat i jej zabrali:-(
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-05 07:15
to mnie teraz strasznie pocieszyłaś wiesz
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-08-05 10:45
Pójdziesz to się przekonasz:-0 życzę Ci z całego serca byś dostał... Ja już walczę rok:-( i nie wiem kiedy będzie finał i co z tego, ze wygrałam w sądzie;-( jak zus wniósł apelacje ehhh...Ale z twoimi chorobami mimo wszystko powinienes dostac:-)
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-12 11:34
Mam jeszcze takie jedno pytanie czy ja jak mam tą rentę socjalną to czy mogę do niej dostawać zasiłek pielęgnacyjny czy raczej się nie kwalifikuje co powinienem zrobić w takiej sytuacji?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-08-12 12:05
A masz orzeczony stopien niepełnosprawnosci?? J miałam rentę socjalną i dostawałam zasiłek pielęgnacyjny...
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-12 12:28
Cześć.tak ja mam orzeczony umiarkowany stopień Niepełnosprawności.niepełnosprawność mam od urodzenia.zasiłek mam do 30.11.2012 roku?odp
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-08-12 12:51
To nie rozumiem twego pytania wyzej.. Pytasz czy sie kwalifikujesz do zasiłku pielegnacyjnego a nizej piszesz ze masz do 2012 roku hmmm
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-08-12 13:44
ale mnie chodzi czy mogę się ubiegać o zasiłek pielęgnacyjny ale w Zus a nie jak mam teraz wypłacane przez GOPS(gminny ośrodek pomocy społecznej) mnie chodzi czy w ZUs-ie mogę dostać Zasiłek pielęgnacyjny
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-02 16:34
Chciałem się dowiedzieć czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu Umiarkowanym wydanym przez Powiatowy Zespół Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności mam też wpływ na przyznanie renty socjalnej proszę o pomoc.Dodam że ja mam taki stopień niepełnosprawności przyznany na 3 lata.Dziękuje i czekam na odpowiedzi.
Nadrzędny Autor violete Dodany 2010-09-03 08:07
Nic nie daje:-( ja mam tak samo i tego wogóle nie uwzględnili w zusie:-(
Nadrzędny - Autor Ona131721 Dodany 2010-09-04 11:20
Kiedyś tak było, że stopień nadany przez Powiatowy Zespół gwarantował rente. Teraz niestety jest inaczej. Np stopien umiarkowany odpowiada calkowitej niezdolnosci do pracy. Tylko stopien umiarkowany latwiej jest dostac, poniewaz tu nie chodzi o pieniadze.
Nadrzędny Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-04 12:01
czyli raczej nie mam szans na rentę Tak?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-09-04 12:13
Droga Ona - niestety, pewnie znowu będiesz kląć i ubliżać, ale obawiam się, że się mylisz. Gdzie jest napisane, że stopień umiarkowany odpowiada całkowitej niezdolności do pracy??? A juz ostatnie zdanie to w ogóle nie wiem, do czego miałoby się odnieść (skoro w ogóle stopnie niesprawności nie muszą mieć żadnego związku z pieniędzmi, gdyż mogą być użyteczne do celów pozarentowych).
Nie filozofujmy ponad miarę, ponieważ nikomu nie ułatwia to "czytania" prawa.
Nadrzędny - Autor Ona131721 Dodany 2010-09-04 14:21 Zmieniony 2010-09-04 14:33
No jak ktos jest madry to zrozumial. Sa 3 stopnie tutaj i tam. Kiedys na sam stopien umiarkowany byla renta. Poczytaj w przepisach. Zeby dostac rente i stopien trzeba spelniac podobne warunki. Nigdzie nie jest napisane ze zeby dostac calkowita niezdolnosc do pracy trzeba byc bardziej chorym niz zeby miec stopien umiarkowany. Sa to bardzo podobne orzeczenia oprocz kilku szczegolow. Wiele ludzi ma stopien umiarkowany i calkowita niazdolnosc do pracy. Tylko ze stopien jest o wiele latwiej dostac poniewaz nie wchodza w gre pianiadze tak jak w przypadku renty.

>Orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydanym przez Zespół Orzekający PCPR, traktowane jest tak samo, na równi,  jak orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy wydane z ZUS


>Znaczny stopień niepełnosprawności. Do znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji.


(Art. 4 ust. 1. ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r.).

A co do Ciebie Sebastian Zus nie bede podejmowac decyzji na podstawie stopnia niepelnosprawnosci wydanym z PCPR. Moze sie jedynie zasugerowac czesem na jaki masz wydane orzeczenie. Jesli Twoje zdrowie sie nie poprawilo to powinienes dostac rente. A na jaki czas? Teraz zwykle lekarze orzekaja na rok lub 2, kiedy nie mam dobrych rokowan moze byc przyznany na dluzej ale ja nie wiem duzo na ten temat.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-06 09:26
rozumiem bardzo mi pomogłaś wiesz zobaczymy jak mi przyślą orzeczenie lekarza orzecznika z Zus to zobaczymy co tam będzie napisane?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-06 10:23
Witam ponownie poniżej przedstawiam wam to co mam napisane w orzeczeniu z komisji PCPR jeśli ktoś by był miły i mi powiedział co to może dla mnie oznaczać.

Stopień Niepełnosprawności-Umiarkowany
Orzeczenie wydaje się-do 17.11.2012
Niepełnosprawność istnieje od-Urodzenia

Postanowienie końcowe:
Odpowiednie zatrudnienie-Praca w warunkach chronionych, dostosowana do warunków psychofizycznych
konieczności zapotrzebowania w środki ortopedyczne,środki pomocnicze oraz pomoce techniczne-wg potrzeb
korzystania z systemu  środowiskowego wsparcia w samodzielenej egzystencji przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych opiekuńczych terapeutycznych i rehabilitacyjnych  świadczonych przez sieć instytucji pomocy społecznej, organizacje pozarządowe oraz inne placówki-wymaga

Na koniec dodam że ubiegam się o rentę socjalną czy mam szanse na rentę i co to może oznaczać do mnie.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-07 10:46
czy ja mam szanse na rentę czy to już koniec i nie dostanę wogóle
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-07 12:56
Kiedy mas zkomisję długo czekałes na termin?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-07 15:43
3 tygodnie
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-07 15:44
i co powiesz dostane rente
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-07 15:51
Z twoimi chorobami powinienes dostac,ale słyszy sie ciągle jak zus uzdrawia ludzi:-( ale głowa do góry bedzie ok...I kiedy masz komisje?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-07 17:14
Ja jestem już po komisji Lekarskiej w Zusie wiesz-:-)
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-07 17:30
To nie powiedzieli Ci od razu czy dostaniesz? hmmm...mi powiedzieli ,chyba co miasto to inaczej:-)
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-07 17:41
Słuchaj byłem na komisji Lekarskiej w Zus.Gdy pojechałem na badanie pani Lekarz orzecznik strasznie była nie miła jeszcze nigdy nie spotkałem tak wrednej baby naprawdę jak byłem 2 lata temu na komisji to była strasznie miła pani doktor do niczego się nie doczepiła i dostałem rentę.Gdy pojechałem teraz to na samym początku mi powiedziała jak się czuje i jak tam moja zastawka i że mam dać ostatnie wyniki badań.Zobaczyła tylko ostatnie CT głowy i powiedziała mi że mi wodogłowie nie narasta zastawka jest nieczynna i że jest już nie potrzebna jednym słowem-"Cudowne Uzdrowienie" potem mi powiedziała że może będzie jej potrzebne badanie Psychologa to mnie wyślę i wtedy orzeknie czy mi się należy renta czy też nie bo na podstawoym badaniu nie była w stanie tego ocenić wiesz nie wiem co mam myśleć o tym ale jedynie wychodzi ze renta mi się nie należy ponieważ ozdrowiałem i już zastawka jest nie potrzebna tak samo jak renta szczęscie że pokazałem jej orzeczenie  z PCPR bo tak to odrazu by mnie odrzucili a tak przynajmniej się zastanowi chociaż i tak wiem że jej nie dostanę i ze mi zabiorą wiesz jak się strasznie tego boję do żadnej pracy mnie nie chcą bo się boją mnie zatrudnić z tą chorobą co ja mam nie wiem co ja bym wtedy zrobił naprawdę boję się?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-07 18:29
Wiem że sie boisz bo jestem dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ty ja juz rok z nimi walcze:-( początki były kiepskie ale teraz co ma byc to bedzie dlatego głowa do góry:-)
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-08 10:48
A co powiesz na to orzeczenie co napisałem jak myślisz będą to mieli pod uwagą czy raczej nie?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-08 13:52
Dzisiaj Zus mi przysłał skierowanie na Badanie Psychologiczne-:-)
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-08 18:08
No umnie nie brali orzeczenia pod uwage a mam tak samo jak ty:-( i kiedy masz te badanie??
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-08 19:23
Ja mam to badanie Psychologiczne w Poniedziałek i Zus wysłał mnie ponad 60 km od mojego miejsca zamieszkania.Tylko że jak ja byłem u psychologa 2 lata do tyłu to właśnie on mi wydał taką opinię że dostałem rentę i teraz napewno musi być powtórzone badanie czy nadal jest tak samo czy się mi polepszyło.
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-16 10:27
Jestem już po badaniu Psychologicznym.Trwało tylko 40 minut pani psycholog była bardzo miła i wogóle.Ale ciekawe co na opinię psychologiczną teraz powie Lekarz Orzecznik bo to do niego należy ostateczna decyzja aż się boję.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-16 11:55
A kiedy możesz spodziewać się decyzji???
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-16 11:57
Tak do 14 dni po psychologu powinna przyjść decyzja do domu a dlaczego pytasz?
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-29 18:26
Dostałem już Orzeczenie lekarza orzecznika ZUS który stwierdził że nie jestem już całkowicie niezdolny do pracy i mogę podjąć już pracę zarobkową bo mój stan zdrowia nie wskazuje na to żeby choroba postępowała.Gdy udałem się do Innej instytucji podobnego typu to mi otwarcie powiedziano że z tym orzeczeniem co ja mam nie przyjmą mnie gdzie kolwiek ponieważ nie spełniam warunków.Mam poważne problemy z koncentracją i pamięcią.Drgawki w nogach często wymiotuje i strasznie boli mnie głowa powiedzcie co ja mam teraz zrobić bo nie mam sił już.na koniec dodam że na rencie byłem aż przez 4 lata i teraz nie wiem dlaczego lekarz tak orzekł nie rozumiem tego.Proszę was o pomoc.?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-09-30 09:28
Napisz odwołanie tyle Ci zostało...
Nadrzędny - Autor Sebastian-renta socjalna Dodany 2010-09-30 15:23
Już dzisiaj właśnie złożyłem takie odwołanie do ZUS jak myślisz uda się z nimi wygrać czy raczej i tak będzie jak zadecydował lekarz Orzecznik ZUS?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-30 16:47
Po ci renta socjalna? Przecież wszyscy niepełnosprawni są zdrowi i nie potrzebują opieki bo są samodzielni.

Aby nie być gołosłowny:

"Już po raz ósmy "Integracja" szuka tych, którzy pomimo niepełnosprawności są wzorem dla innych – także osób sprawnych – i przełamują stereotyp niepełnosprawnego Polaka niezdolnego do samodzielnego życia."

Tak pisze Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

I pewnie z tego założenia wychodzą wszyscy urzędnicy, że niepełnosprawni są tacy samodzielni, tylko mocno to skrywają. I urzędnicy mówią "No to im zabierzemy renty i będą mogli udowodnić i przełamać stereotyp niezdolnego do samodzielnego życia".  Możesz podziękować prezesowi Pawłowskiemu i Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji. Pawłowski się juz obłowił, więc mu już nie zależy na takich jak ty.
Nadrzędny Autor violete Dodany 2010-09-30 18:21
Nie mam pojęcia ja juz walczę równy rok:-(spróbowac zawsze możesz..Ja choc wygrałąm sprawę w sądzie Zus i tak wniósł apelacje dlatego toczy sie to tak długo:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna (Strona 2) (66294 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill