www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie niezdolności do pracy (6427 - wyświetleń)
- Autor kramastan Dodany 2010-08-03 19:11
Witam wszystkich i proszę o pomoc.Od urodzenia mam wade wzroku zeza oka prawego prawie całkowicie na niego nie widzę,pracowałem 28 lat i teraz wiem że na najbliższym badaniu okresowym lekarz nie podpisze mi zdolności do pracy,dodam ze pracuje jako elektromonter.Prosze mi powiedziec czy nalezy mi sie renta,gdy tak to gdzie mam sie udac.Mam 45lat i niewiem gdzie beda papiery z mojego leczenia jako dziecka,gdy pamietam lekarze moim rodzicom powiedzieli ze na to oko już nie będę widział.
Nadrzędny Autor violete Dodany 2010-08-03 20:28
Ja też nie widze na jedno oko,czeka mnie przeszczep rogówek a jednak w Zusie było cudowne uzdrowienie pomimo wielu chorób współistniejących:-( Wygrałam rente w sądzie ale Zus wniósł apelacje wiec czekam dalej:-(
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-08-04 15:38
Szanowny Panie
Renta z tytułu niezdolności do pracy przysługuje Panu, jeśli jednocześnie spełnione zostaną 3 warunki:
- zostanie Pan uznany przez ZUS za osobę przynajmniej całkowicie niezdolną do pracy
- ma Pan odpowiednią ilość okresów składkowych i nieskładkowych (w Pana przypadku 5 lat)
- niepełnosprawność powstała w okresie opłacania przez Pana składek

Na komisję ZUS kieruje Pana lekarz. To on wypełnia wraz z Panem wniosek. Wypełniony wniosek wraz z dokumentacja lekarską należy złożyć w odpowiednim dla Pana oddziale ZUS
Nadrzędny - Autor kramastan Dodany 2010-08-05 20:00
Dziekuje za poradę tzn.gdy mam tą wadę od urodzenia to nie należy mi sie renta.Jedynie mogę iść po zasiłek do pomocy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-08-08 05:25 Zmieniony 2010-08-08 05:27
To jak lekarz Ci wcześniej podpisał  papiery a teraz nie . To Dlaczego..??? Czy nastąpiło pogorszenie.. Jeżeli tak to z jakiej przyczyny.. Może istnieje jakaś inna choroba..?? Wtedy istnieje podstawa do renty..  z tytułu niezdolności..  Czyli podejmij leczenie oka.. L-4 przez pól roku i staraj się o rentę
Jak nie nastąpiło pogorszenie to niech podpisze ..Albo idź do innego lekarza..
Nadrzędny - Autor kramastan Dodany 2010-08-08 16:33
po prostu byl inny lekarz,ktory mowil ze moge pracowac na tym stanowisku.Przyszedł inny z medycyny pracy,ktory stwierdził że z moja wada musze poszukac innej pracy.Zaklad pracy prawdopodobnie rozwiaze ze mna umowe o pracę w trybie natychmiastowym.Przez 28lat kilku lekarzy,pracowalem w kilku zakladach nie mialo zastrzezen a teraz koniec.Dlaczego gdy mam juz 45lat dopiero dowiaduje sie ze jestem niezdolny,chociaż od urodzenia nie widzę na oko?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-08-09 10:50
Nie rozumiem.Wszyscy "walczą "aby to uzyskać.........
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-08-09 12:19
Na Twoim miejscu jak pracodawca cie zwolni ze powodu braku zdolności do pracy wystąpił bym do sądu i zaskrzyłbym decyzje pracodawcy i zwróciłbym sie o przywrócenie do pracy..
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-08-09 12:24
godunow, o czym Ty mówisz...?
Posiadanie zgody lekarza o zdolności do pracy jest ustawowym obowiązkiem i warunkiem podjęcia zatrudnienia. Co tu zaskarżać? Że pracodawca będzie działał zgodnie z prawem??? No litości...
Nadrzędny Autor kramastan Dodany 2010-08-09 13:57
A więc moze mnie zwolnic a ja nie mogę nic zrobić,
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-08-09 17:03
Tego nie generalizuj.Zasiłek nie jest obligatoryjny. Na to trzeba sobie "zasłużyć" lekarze to "określą"......
Nadrzędny Autor kramastan Dodany 2010-08-09 17:55
Dla Ciebie 28lat pracy fizycznej z jednym okiem to mało,ale dla mnie to jest bardzo dużo.Kto jest zdrowy nigdy nie zrozumie takiego człowieka jak ja.
Nadrzędny Autor Promyczek17 Dodany 2010-08-10 10:48
Może mógłby mi ktoś pomóc jak się odwołać, może posiada ktoś jakiś wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUS ?
Proszę bardzo o odpowiedz.
Mój mail : 7promyczek7@wp.pl
Z góry dziękuję
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie niezdolności do pracy (6427 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill