www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / jak przeżyc za 520zł z dwójką niepełnosprawnych dzieci? (42104 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-07 18:15
Może ktoś mi da jakiś magiczny przepis na przeżycie z dwójką niepełnosprawnych dzieci ?  Ja już wyczerpałam wszystkie pomysły!!!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-07 18:22
moja znajoma ma trójke chorych dzieci i żyje więc i ty dasz rade życzę wytrwałości
Nadrzędny Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-07 18:37
Najbardziej boimy sie zimy,nie mamy opału!A dzieci sa leżące i muszą miec ciepło.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-07 18:44
Elu a nie próbowałaś zwrócić się ze swoim problemem do MOPS podlegającym do twego miejsca zamieszkania?

Baśka jak Twoja znajoma pójdzie się top[ić to też wszystkim tak odpowiesz? czasem pomyśl zanim coś napiszesz.
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-07 18:52
Mops wspiera na jeden sezon grzewczy- od pół tony -1tony ( na całą zime) a my spalamy ok.tony na miesiąc. jak przyjdą takie mrozy jak w zeszłym roku to będzie tragicznie a kasy już niema skad pożyczyc!!!!!
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-07 19:57
Może do jakiegoś radnego ,czy innej władzy się zwrócić,innego pomysłu ja na przeżycie w tym kraju też nie znam a ojciec dzieci?płaci coś chociaż?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-07 22:18
poproś o pomoc rodzine
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-09-08 08:57
baśka, tyle razy prosiliśmy - nie pisz, jeśli nie masz nic wartościowego do przekazania. Jeśli frustracja przerasta twoje możliwości - szydełkuj, posłuchaj muzyki, obejrzyj serial, cokolwiek. Ale nie pisz!

Czy sądzisz, że kogo ta dziewczyna (jak większość ludzi) prosiła o pomoc najpierw i pewnie prosi co dzień??? A może nie ma rodziny? A może została tak obdarowana przez los, że już naprawdę nie wyrabia na zakrętach?
Wsiądź w pks, pojedź do niej i pomóż zamiast pleść - pobaw się z dziećmi, zrób zakupy, pożycz pieniądze, załatw transport, jedź do lekarza z jednym a później z drugim dzieckiem, znajdź przedszkole, wypełnij papiery, zapłać rachunki, nakarm rodzinę, posprzątaj, poceruj ubrania, kup nowe buty, załatw opał, przywieź ten węgiel, napisz 100 podań o zapomogę, popraw w nich błędy i wyślij jeszcze raz, przykryj dzieci ciepłym kocem, opowiedz bajkę z uśmiechem, wstań o 5 rano i ogarnij kury, zrób śniadanie dla jednego, drugiego, trzeciego... zadzwoń do matki i spytaj, czy czegoś nie potrzebuje... To co, jedziesz jutro...?

Nie masz pojęcia, baśka, jak wygląda życie - może to i w sumie dobrze, jest ci łatwiej. Przyjdzie zresztą czas, że się i ty o tym przekonasz. Nie trzeba być wiedźmą ani wróżką, aby to przewidzieć (aczkolwiek tobie brakuje wyobraźni, żeby to zobaczyć już dziś). Póki co, czasami lepiej pomilczeć niż chichrać złośliwie do klawiatury.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-08 10:22
nie mam zamiaru czytać twoich wywodów jak da mi adres i napisze jakie ma problemy konkretne postaram się jej pomóc pomogłam już wielu osobom ale nie mam zamiaru pisać komu i w jaki sposób bo nie robie tego dla rozgłosu
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-08 16:44
barbara33 pisze "nie mam zamiaru czytać twoich wywodów jak da mi adres i napisze jakie ma problemy konkretne postaram się jej pomóc pomogłam już wielu osobom ale nie mam zamiaru pisać komu i w jaki sposób bo nie robie tego dla rozgłosu .

Pomogłaś wielu osobom. A jak tak zjadliwa osoba może komuś pomóc, no chyba że zatruć się jadem.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-01-04 17:27
i to mi sie podoba nie dla rozgłosu czyli wiele ludzi cię zna i to nie tylko tu morze jesteś samym wodzem a kto to morze wiedziec niech dobroć pozostanie z tobą
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-09-08 16:06
Baśka bluengel ma rację. Twoje rady psu na budę się zdają. Jesteś mało uprzejma....

Elu nie mam pojęcia jak cię wesprzeć ale spróbuj popytać w PCPR czy też u... jak malta ci radzi. Wiem jak wygląda życie gdy się jest zdanym samym na siebie. Spróbuj pogadać z panami którzy robią wycinkę drzew krzewów o ile masz takie mopżliwości. Oni zamiast to  palić mogliby ci te gałęzie czy pniaki dać za darmo czy też za flaszkę piwa. To co piszę widziałam przez okno busa dlatego tak podpowiadam. Wiem że węgiel jest lepszy ale czasem wszystko się przydaje. Pogadaj w Urzędzie miasta może tam mają lepsze pomysły. Bądź uparta to daje ci przewagę.
Trzymam kciuki bo na tyle mnie stać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-12 11:55
bluengel...
Tu  masz 100% racji... Baśka ma to wszystko zapewnione, ale jak będzie kiedyś na "własnym chlebku", na "własnym garnuszku", to potem dojdzie do wniosku jakie to ona głupstwa wypisywała... Takie rzeczy wypisuje osoba, która jest oderwana od rzeczywistości, choć jest niepełnosprawna ale ma wszystkie rzeczy, które są niezbędne do życia i żyje sobie jak "pączek w maśle"...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-09-13 14:57
norbi nie rozśmieszaj mnie swą gadką :-)
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-08 16:12 Zmieniony 2010-09-08 16:54
Niech Pani zrezygnuje z samochodu i wyjazdów wakacyjnych. !!!!

Piszę o samochodzie, bo Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji twierdzi, że problem niepełnosprawnych jest zajmowanie dla nich miejsc parkingowych - więc prosta rada -  sprzedaj samochód i go nie używaj. Wtedy będzie pani miała pieniądze.

Wiem, że to co piszę jest idiotyczne, ale ja tylko odnoszę się do idiotyzmów INTEGRACJI i nic więcej.

A tu o wakacjach

"Wśród wielu osób z niepełnosprawnością jest grupa ludzi, która nie może pozbierać się po wypadku i odnaleźć w nowej sytuacji. Żyją w domach, prowadzą bierne życie, całkowicie uzależnieni od rodzin. Tę sytuację można zmienić właśnie w wakacje. Dotyczy to też dzieci, które nadopiekuńczy rodzice nierzadko we wszystkim wyręczają. W konsekwencji nie potrafią one – choć mogłyby – samodzielnie wykonywać wielu rzecz" - http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/71151.

Normalnie super jest być niepełnosprawnym. Wakacje wszystko rozwiążą. Stowarzyszenie Przyjaiół Integracji zupełnie odleciało i nie ma pojęcia o problemach takich osób jak Twoje Elu.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-09-08 16:31
Najszybciej pomoc można uzyskać kiedy powiadomi się media. Wtedy otwierają się wszystkie drzwi i znajduje się kasa. Tak , bo o pieniądze chodzi Basiu. Po co Tobie ma opisywać od nowa całą sytuację. Wszystko zawarte jest w kwocie , którą podała. Nikt, kto prowadzi dom i ma dzieci nie zada dodatkowego pytania , bo zrozumie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-08 17:26 Zmieniony 2010-09-08 17:30
barnaba24 co prawda stronki nie otworzyłam ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. To nie zaścianek i nie wiek XIX by ON chowano po komórkach choć są jeszcze i takie przypadki a i nadopiekuńczość też. A może sądzisz na swoim przykładzie?

Jeśli ktoś pyta odpowiedz na temat a nie stronkami i poematami.

Acha i jeszcze jedno: LINKÓW NIE KOŃCZYMY KROPKĄ BO SIE NIE OTWORZĄ
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-08 18:25
nie obchodzi mnie co o mnie sądzicie
to w jaki sposób pomagam nie wasza sprawa
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-08 18:48
Dziękuje za porady,już wszystkiego próbowałam,a od kiedy wychowuje chore dzieci a to już 9 lat nie byłam nigdzie oprócz szpitala,M  Opsu,urzędu gminy,może z 5 razy w kościele i kilka  króciutkich odwiedzin u rodziny a więc o wakacjach mogę tylko sobie pomarzyc.Nie chcę  narzekac,bo dzieciaczki  mimo choroby są cudowne,ale żeby ta pomoc z urzędu była chociaż taka żeby związac koniec z końcem.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-08 18:52
życzę powodzenia
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-08 18:57
dziekuje,dobrze ze  pfron sfinansował nam komputer to chociaz pogadac mozna z kims,duzo puszczam tez piosenek dzieciom
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-08 18:58
lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu :-)
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-08 19:03
Tak , to prawda, napisze może do dyrekcji kopalni może oni dadzą troche wegla na zime,tyle mają kasy ,to co to dla nich pare złotych.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-08 19:09
ZAWSZE TO JUŻ JAKIŚ KROK DO PRZODU
Nadrzędny Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-08 19:17
Choc wiem ze z tego nic nie wyniknie ale napisze i pokaże wszystkim co odpisali!!!! pisałam 2 razy do Ministerstwa polityki Społecznej-odpisali i nie chce tego komentowac co!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-08 19:19
Elu ta prośba do kopalni powinna jakoś cię podbudować a oni pomóc. To dobra myśl.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za pomyślne załatwienie prośby.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-08 19:52
NIE MYŚL NEGATYWNIE BO TAKA POSTAWA TYLKO ZNIECHĘCA DO DZIAŁAŃ
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-08 21:32
Daj znać jak poszło,a może lepiej osobiście pójść na rozmowę
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-09 15:48
napewno lepsza rozmowa osobista niż pismo ale każda droga dobra najważniejsze by zdobyć cel
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-09 16:15
Niezwykle odkrywcze spostrzeżenie na pewno się przyda
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-09 16:19
NO NAPEWNO :-)
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-09-09 19:49
Witaj! W jakim stopniu dzieci sa niepelnosprawne? Mozesz podac ich rozmiary/dot.odziezy i obuwia/Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-10 08:38
Witam.Chłopcy są leżacy.potrafią siedziec ale ze sekuracja,mają 7 i 9 lat.najbardziej brakuje nam spodni dresowych na 128,butów praktycznie nie uzywam no i body (zapinane w kroku) do potrzymywania pampersa) i są wygodne bo nie odkrywają im sie plecy i cięzko je kupic bo rozmiar duzy.Bardzo byłabym wdzięczna jeśli by ktos miał takie spodnie  i body .a pozatym dzięki za miłe słowa na tym forum jestem od kilku dni a juz mogłam sobie porozmawiac o naszych problemach moze to kropla w morzu ale dla mnie - siedzącej w domu potrzebny jest kontakt z ludzmi,pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-10 17:12
Pozdrawiam serdecznie Elu :;::-)
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-09-10 18:05
Witam.
Elu, a może zaryzykować zamianę mieszkania na takie bardziej "komfortowe'? Czyli takie, w którym nie musisz palić węglem, z ciepłą wodą  z kranu i ciepłymi kaloryferami zimą?  może trzeba pójść  na rozmowę do  zarządu spółdzielni  czy wspólnoty mieszkaniowej i może uda się uzyskać taką zamianę ? Spróbuj, to też jakieś rozwiązanie i z pewnością pewna ulga  dla Was.
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-10 19:03
Mieszkam na wsi,mamy swój ogród,nigdy bym sie nie zamieniła na mieszkanie w bloku. Na wsi możemy sobie wyjsc na tarasik ,wózkami pojezdzic po podwórku, nie, zamiana to kiepski pomysł,ale i tak dziękuje za pomoc,pozdrawiam
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-09-10 19:18
:-)  Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor marbled Dodany 2010-09-10 20:03
Witam Pani Elu!
Nie chcę się tutaj wymądrzać, ale myślę, że jak posiada Pani komputer z internetem to już 50% sukcesu. Moim zdaniem powinna się Pani zwrócić o pomoc do Caritasu. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę strone Caritasu z odpowiednią lokalizacją odpowiadającemu miejscu zamieszkania Pani. Opisać w kontakcie/e-mailu swój problem i myślę, że powinni oni Pani w jakiś sposób pomóc. Ewentualnie poszukać innych organizacji społecznych i próbować chociaż e-mailowo się z nimi skontaktować. Ponadto, a może przede wszystkim powinna się Pani skontaktować z MOPS-em najbliższym w swoim regionie (też można wyszukać adresu w necie). Z tego co wiem, przy tak małych dochodach przysługują Pani zasiłki rodzinne na każde niepełnosprawne dziecko w rodzinie. Nie są to co prawda duże pieniądze, ale zawsze co miesiąc jest to jakaś gotówka.
Pozdrawiam Panią i życzę wytrwałości i lepszych czasów.
P.S.Proszę dać znać na forum, czy coś udało się Pani załatwić.
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-11 09:56
Witam,co m-c pisze o zapomoge do Mopsu i dostaje od 200-300zł,my rodzice z chorymi dziecmi uprawiamy jeden zawód--ŻEBRANINE.i nie znam rodziny z chorymi dziecmi którzy by nie borykali sie z takim problemem. Jeśli ktos oglądał przed ostatni program Sprawa dla reportera Jaworowicz z dnia 02 wrzesnia to właśnie my też mieszkamy na terenie gminy skąd były te reportarze.O wszystko trzeba walczyc!!  Żeby przeżyc!.Jestesmy nieraz pozbawiani honoru,dume chowamy do kieszeni, trzeba przemilczac niektóre sprawy, w naszym kraju uważani jestesmy za chwasty bo dop óki człowiek jest w wieku produktywnym,pracuje i placi podatki to jest OK! ale jesli zdaży sie nieszczęscie w postaci choroby -pozostajeny sami sobie.Niby jest ta pomoc ale jest jak__podac komuś pustą szklanke a o wode trzeba zadbac samemu __jak odbieram zapomoge z banku to obok mnie też pobierają!!!!!!!_--- tyle samo,zdrowi mężczyzni CHORZY NA ALKOHOLIZM I NA LENIA!!!PŁAKAC MI SIE NIERAZ CHCE JAK TO WSZYSTKO WIDZE!!!!!!                                                                      
Nadrzędny Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-11 10:29
I nie życze tym gnojkom z Rządy nic złego!!!! ale życze im tego samego co mnie w życiu spotkało!!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-11 18:37
Ech Ela też im tego nie życzę ale szlag człowieka trafia jak tracą nasze podatkowe pieniądze na swoje zbytki.
Trzymaj się :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-12 12:10
Mnie też "szlag trafia" jak widzę w Mops-ie są tacy z "lewymi rękami a w kieszeniach jabole" mają...
Nadrzędny - Autor marbled Dodany 2010-09-12 18:27
Wiem, Pani Elu to przykre, sam też wiem coś na ten temat. Uczciwy człowiek jest w tym kraju traktowany jak śmieć, to przykre i za czasów obecnych rządów się to nie zmieni (nie chcę uprawiac tu polityki). Ale do rzeczy, mnie chodziło o to aby Pani wystąpiła o zasiłek rodzinny w MOPS na niepełnosprawne dzieci w rodzinie. Okres zasiłkowy w tym roku zaczyna się od listopada i potrwa do października 2011 roku. Jeśli Pani z niego nie korzysta, to proszę dowiedziec się choćby przez internet, jakie dokumenty i gdzie w miejscu Pani zamieszkania należy je złożyć. Zasiłki wypłacają przez cały rok (bez żadnej łaski z ich strony), więc warto. Ponadto moim zdaniem należy się Pani zasiłek pielęgnacyjny na dwójkę dzieci (orzecznictwo o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawnosci). Jakby udało się to Pani załatwić, to przez pewien okres czasu będzie miała Pani kilkaset złotych więcej, a to już jest coś. Wiem, z własnego doswiadczenia, że czasem urzednicy są nie mili i podają sprzeczne informacje, żeby zbyć ale wg mnie to się Pani należy. Niech się Pani powoła konkretnie: na zasiłek rodzinny i zasiłek pielęgnacyjny na niepełnosprawne dzieci w MOPS. Oni żadnej łaski robić nie mogą!!!
Natomiast jeszcze raz proszę o zainteresowanie się programem żywnościowym CARITAS. W miastach są różne punkty gdzie co dwa tygodnie wydają żywność. Oprócz ludzi naprawdę potrzebujących, korzystają tam również osoby nie stroniące od mocnych trunków. Więc proszę nie mieć żadnych obiekcji i wstydu jeśli Pani jest w tak trudnej sytuacji. Najlepiej sprawdzić w internecie na stronach Caritasu. Program nazywa się chyba PEAD. Najlepiej napisać na skrzynkę kontaktową na ich stronie lub udać sie do proboszcza w parafii w celu udzielenia konkretnej informacji o programie żywnościowym CARITAS-u.
Pozdrawiam Panią i życzę wytrwałości.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-09-13 09:10
Pani Elu każde dziecko powinno mieć rentę z tytułu niepełnosprawności  ( albo zasiłek 500 z czymś zł na osobę jeśli są niepełnoletnie)a przedtem orzeczenie o niepełnosprawności.Domyślam się że nie ma pani z kim zostawić dzieci aby to załatwić. wystarczy wejść na stronę internetową swojego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie , pobrać wniosek i wypełnić. Ja mieszkam na wsi i prawie wszystkie dokumenty wysyłam pocztą, nie stoje w kolejkach. jak nie było druków na stronie internetowe, zadzwoniłam i przysłali
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-13 09:59
Witam.Tylko na jedno dziecko niepełnosprawne sie należy 520zł.jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno niepełnosprawne dziecko to tylko jedno może dostac te świadczenie ,na następne dzieci nie ma .  Zmienili ustawe ok.4 lata temu,kiedys bralam 2 takie świadczenia. Tak więc kroją nas z każdej strony.A Powiatowe centrum pomocy rodzinie nie zajmuje sie takimi sprawami.u nich jedynie załatwiam dofinansowanie do pieluchomajtek-2 dziennie,reszte musze kupic za swoje pieniądze bo trudno sobie wyobrazic żeby dziecko trzymac przez cały dzien w 1 pampersie.pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-09-13 10:34
Dzien dobry!Proponuje napisac do producenta pampersow-opisac dzieci sytuacje/1 szt.papmpersa na dzien!szok/.Maja na reklamy specjalne  fundusze.pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-13 12:40
Okropne to wszystko
Nadrzędny Autor martas Dodany 2010-09-13 18:15
A alimenty . jeśli tata nie płaci to państwo powinno.
Nadrzędny - Autor marbled Dodany 2010-09-13 20:47
Pani Elu, bedę powtarzał do efektu "zdartej płyty" moim zdaniem należy się Pani zasiłek pielęgnacyjny na dwójkę dzieci (orzecznictwo o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawnosci). Jakby udało się to Pani załatwić, to przez pewien okres czasu będzie miała Pani kilkaset złotych więcej, a to już jest coś. Wiem, z własnego doswiadczenia, że czasem urzednicy są nie mili i podają sprzeczne informacje, żeby zbyć ale wg mnie to się Pani należy. NIECH PANI ZAPYTA SIĘ W MOPSIE O ZASIŁEK RODZINNY I PIELĘGNACYJNY !!!
Ponadto niech postara się Pani skontaktować z Caritasem w sprawie programu żywnościowego PEAD !!!
Pozdrawiam i życzę zdecydowania w działaniu (choć wiem, że w dzisiejszym świecie "żmij urzędniczych" to trudne).
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-09-14 12:21
Witam.Tak,mam już te zasiłki pielęgnacyjne.po 153zł,i rodzinne po 90zł. i to wszystko,no jeszcze dochodzi te jedno swiadczenie pielęgnacyjne 520zł. Tak więc jestem teraz bogata. )"""Może jakby to było w  euro?! SZukam teraz adresu caritasu najbliższego. długo mi to schodzi bo tylko chwilke moge przy komputerze posiedziec,dzieci wymagają specjalistycznego wyżywienia tzn.papkowatego bez alergizujących produktów i wszystkie jedzenia które im gotuje musze miksowac,pozdrawiam serdecznie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / jak przeżyc za 520zł z dwójką niepełnosprawnych dzieci? (42104 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill