www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy należy mi się grupa inwalidzka? (3072 - wyświetleń)
- Autor pissars Dodany 2010-10-01 19:44
Mam 18 lat. Mam wadę kręgosłupa... 14 stopni skrzywienia(nieuleczalne) i 4 kręgi szyjne zrośnięte... z tego powodu nie mogę wykonywać ćwiczeń wysiłkowych... słyszałem że podobno mogę mieć grupę inwalidzką... jeżeli mogę to jak ją zdobyć??
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-01 20:06
18 lat i iść na grupę????? Hmmmm A może tak na jakieś sytudia i pomyśleć o lepszych korzyściach niż grupa blokady w dostaniu pracy i innych problemach?
Pomyśl czy warto komplikować sobie życie a potem żyć za psie grosze.
Nie gniewaj się ale znam smak bez grupy i z grupą.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-10-04 12:36
Szanowny Panie
Aby otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności należy wraz z lekarzem prowadzącym wypełnić dokumenty, które skierują Pana na komisję lekarską. Dokumenty te (skierowanie) wraz z dokumentacja lekarską dokumentującą stan zdrowia składa Pan w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności i czeka na wyznaczenie terminu posiedzenia komisji. Komisja orzeknie, czy Pański stan zdrowia umożliwia uzyskanie stopnia niepełnosprawności. Podobna procedura obowiązuje przy ubieganiu się o orzeczenie ZUS
z poważaniem
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-10-04 15:32
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie,kiedy otrzymuje się stopień  niepełnosprawności z komisji PCPR a kiedy z ZUS.Proszę o podanie przepisów regulujących te problemy.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-10-05 14:07
Szanowni Państwo
Powiatowe Zespoły ds. Orzekania o Niepełnosprawności orzekają o ogólnym stanie zdrowia osoby składającej wniosek. Jest to tzw. orzecznictwo do celów pozarentowych. Tak więc będzie brany pod uwagę ogólny stan zdrowia. O orzeczenie PZON może się starać każdy, niezależnie od wieku. ZUS orzeka, czy schorzenie, na które cierpi dana osoba będzie uniemożliwiało jej wykonywanie swojego zawodu. Jest więc skierowane do osób w wieku aktywności zawodowej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy należy mi się grupa inwalidzka? (3072 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill