www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery w sieci, jak Wy sobie radzicie? (13215 - wyświetleń)
- Autor Brat Dalton Dodany 2010-10-30 17:57
Witajcie,

Wszedłem na to forum bo potrzebuję Waszej pomocy.

Jestem prawie profesjonalnym twórcą stron internetowych. Ponieważ sam nie mam problemów ze wzrokiem, tak jak więszkość użytkowników sieci nie mam najmniejszego pojęcia o tym jak to jest być niewidomym użytkownikiem sieci. Zależy mi jednak na tym, by wszyskie strony które przygotowuję byłby dostępnego dla każdego i by nikt nie czuł się pominięty przeze mnie jako twórcę.

Dlatego zwracam się do tych z Was którzy zetknęli się z tym problemem osobiście. Spróbujcie opisać dla mnie dwie rzeczy:
Po pierwsze, jakiego oprogramowania używacie do korzystania z sieci, obojętnie czy jest ono darmowe czy płatne, czy są to specjalne czytniki czy rozszerzenia do Firefoksa?
Po drugie, jakie bariery napotykacie najczęściej, czy jest to nieopisana grafika czy obiekt flash, czy cokolwiek innego?

Jeśli macie inne uwagi lub pomysły jak webdeweloper może Wam ułatwić korzystanie z sieci, proszę piszcie także. Wezmę Wasze opinie pod uwagę tworząc swoje projekty. Chętnie odpowiem też w miarę możliwości na Wasze ewentualne pytania.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2010-10-30 18:17
Witam.

Jakieś 2 lata temu pracowałem w biurze razem z osobą bardzo słabo widzącą. Do czytania dokumentów wydrukowanych używała elektronicznej lupy. Do pracy przynosiła swojego laptopa i na nim pracowała, nie wiem jakiego programu używała ale widziałem że program ten po prostu powiększał jakiś obszar ekranu. Niedługo zamierzam się skontaktować z tą osobą więc jak chcesz to mogę ją zapytać o nazwę programu. Muszę dodać że osoba ta była bardziej twórcza niż ja (też niepełnosprawny ale nie na wzrok) i została w tej pracy, podczas gdy mi szef nie przedłużył umowy. Jednak nie ma tego złego bo pół roku temu znalazłem pracę która bardziej mi odpowiada niż ta stara.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-30 18:49
hej a mi się sam dziś przez przypadek powiększył obraz z literami. Naszukałam się nieźle dlaczego i okazało się że winę ponoszę ja sama. NA DOLE PASKA TUŻ OBOK LUPKI JEST NAPIS(u mnie 100) A OBOK JEST TRÓJKĄT CZARNY. Jak się na niego kliknie to ukażę się tablica do zwiększania czcionki. proponuję byście sprawdzili u sibie i zobaczyli jak wielkie moga być litery. W ten sam sposób można powrócić do normalnego tekstu. Wystarczy najechać myszką i kliknąć odpowiedni rozmiar.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-30 18:53
żadna nowość
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-30 19:45
Dlaczego jesteś znów złośliwa? Ja dobrze widzę więcv nigdy nie szukałam powiększania tekstu.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-31 09:18
to się ciesz że dobrze widzisz
taki niby z ciebie szpec od komputera a tak naprawde nic nie wiesz
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-31 09:25
Baska znowu ma"te" dni niestety ,złośc się z niej wylewa wszystkimi porami
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-31 10:02
to nie złośliwość tylko prawda ale cóż nie każdy odróżnia prawde od złośliwości a na to już nic nie poradze
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-31 17:28
Malta zostaw ją. Szkoda słów.
Baśka....A szpecem to nie jestem mogę być specem
Piszę zawsze po polsku
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-31 17:32
a ja po polskiemu :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-31 17:38
to wiemy
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-31 17:40
tyle wiecie ile dziur w skarpecie :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-31 18:27
Masz rację Ella szkoda slów ,palców i prądu
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-31 18:55
szkoda to zrobić sobie wrzoda
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-31 20:01
Pisz sama do siebie te debilne rymowanki
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-11-01 18:44
rymowanki skakanki
debilna maltabar otworzyła sobie bar
i sprzedaje rabarbar :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-11-01 01:25
Ja mam największą czcionkę ustawioną na tym forum.... Z tytułu dużego zeza a ten zez powoduje rozkojarzenie wzrokowe... Jeszcze ratuję się z możliwością powiększania obrazu przy pomocy Ctrl +, to powiększa tekst ale na niektórych stronach ta funkcja jest niedopracowana do grafiki...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-11-04 21:31
Od razu wyjaśnienie - nie jestem osobą z taką dysfunkcją wzorku, żeby to wpływało na odbiór stron (noszenie okularów się nie liczy :-)). Natomiast nie wiem czy wiesz, że W3 Consortium zajmowało się kwestią dostępności dla osób niepełnosprawnych?
Nadrzędny - Autor Brat Dalton Dodany 2010-11-14 21:25
wiem, wiem, jasne :-) Ale liczyłem na to, że osoby których faktycznie dotyczą te problemy lepiej będą potrafiły opisać z czym borykają się na co dzień. W3C opisuje tylko _CO_ zrobić, żeby ludziom było łatwiej. Doświadczenie uczy mnie jednak, że pomiędzy tym co zaleca W3C a tym czego ludzie używają żeby faktycznie uprościć sobie pewne rzeczy bywają poważne rozbieżności, stąd pytanie skierowane bezpośrednio do zainteresowanych.
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:06
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery w sieci, jak Wy sobie radzicie? (13215 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill