www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / mobilny podjazd - 1 schodek (6839 - wyświetleń)
- Autor maka Dodany 2010-08-04 18:14
na jednym z reportaży z Warszawy na temat dostosowania lokali - np. sklepów, restauracji dla osób na wózkach widziałam takie małe podjazdy na 1 schodek.
Właściciel rozkładała je przed wejściem (likwidując schodek), gdy osoba na wózku naciska dzwonek przy wejściu.

może ktoś wie, gdzie takie cudo można kupić ???

marta
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-08-04 20:37 Zmieniony 2010-08-04 20:58
Widziałaś prawdopodobnie akcję Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza (TPSW) na Nowym Świcie. Mają to opisane tutaj (klik), przy czym mam wątpliwości, czy można skorzystać z oferowanej przez nich promocji nie będąc związanym z tą akcją.

Akson.pl (klik)
Rehamil (klik)
Schodolazy.pl (klik)

Nie są to pewnie jedyni istniejący dostawcy...
Nadrzędny - Autor martynak Dodany 2010-10-20 11:03
Dużo takich ramp najazdowych ma właśnie firma Akson. Mieszkam w domku jednorodzinnym i muszę korzystać z takiej rampy praktycznie codziennie. Plusem jest bardzo niska cena, minusem (dla niektórych, dla mnie akurat nie ;-) ) - waga. Dla osób, które muszą często pokonywać jeden lub kilka schodków, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie!
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-11-05 15:17
Kochani moi poradźcie mi jak sprowadzić z 7 schodów tęgą osobę bez nogi i z zaawansowaną cukrzycą po 60-tce.
Nadrzędny - Autor martynak Dodany 2010-11-12 10:58
A ile waży ta osoba i jak szerokie jest przejście (w sensie schody)? Może wystarczyłaby taka wysoka rampa (oczywiście przy odpowiedniej asekuracji i jeśli jest na tyle miejsca, żeby ją rozłożyć...) http://www.akson.pl/oferta/18,160,rampa-maxi-zm
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-11-12 13:53
Waga ok 130 kg schody standard parteru
Nadrzędny Autor martynak Dodany 2010-11-19 11:10
Duży podjazd wystarczy w takim razie :-) Np. coś takiego jak wysyłałam w linku wcześniej... Skontaktuj się z firmą Akson - doradzą i pomogą w montażu. U nas postawienie takiej rampy trwało 2 dni!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / mobilny podjazd - 1 schodek (6839 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill