www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej (4313 - wyświetleń)
- Autor kennedy Dodany 2010-11-15 20:01
Witam

Jestem programistą, osobą niesłyszącą, mimo to, chciałbym otworzyć własną firmę. Mam wiedzę i doświadczenie. Wierzę (wiem), że mi się uda. Chciałbym również spróbować zwiększyć swoje szanse poprzez dotację z UE. Niestety jako osoba niepełnosprawna NIE MOGĘ złożyć wniosku w żadnym z programów UE, które znam (większość jest dla bezrobotnych, ja mogę być tylko poszukującym pracy). Dotacja z UP z tego samego powodu nie wchodzi w grę. W zeszłym roku, było w gminie w której mieszkam, dofinansowanie w UP dla osób niepełnosprawnych (pieniądze z PFRON). Gmina około 75 tyś mieszkańców, dotacji przyznanych: 1 (słownie JEDEN). Do tego bez żadnego konkursu, kto pierwszy ten lepszy. Co ja mam zrobić? Dlaczego osoba niepełnosprawna nie może korzystać z programów UE w takim stopniu jak zdrowi ludzie? Nikt mnie w życiu tak nie poniżył. Gdzie szukać programów dla osób niepełnosprawnych?

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-11-16 00:09
Poczytaj o programie POKL 6.2.

Tam nie ma wymogu, że trzeba być bezrobotnym (choć zależy to czasem od województwa).
Dotacja wynosi coś ok. 40 tyś. zł. na start i można otrzymać jeszcze wsparcie pomostowe (obniżony ZUS).
Są tam natomiast grupy docelowe: matki, osoby do 26 roku życia, osoby bezrobotne i niepełnosprawne.

Sam się za tym rozglądałem, niestety, moja wiedza na tematy "biruokratyczne" jest tak nikła, że sam bym nie podołał, a agencję zajmujące się pisaniem wniosków są trochę za drogie jak na moją kieszeń.
Nadrzędny - Autor kennedy Dodany 2010-11-16 22:44
Dziękuję bardzo za pomoc. Poczytałem o tym programie, jeżeli będzie tak jak w poprzednich latach, to wygląda na to że większość rozpocznie się w pierwszym kwartale. To już niedługo :-)))))) Będę składał wnioski (wypełnione samodzielnie) tam gdzie się da. Nie jestem alfą i omega w sprawach biurokratycznych, ale jakąś wiedzę mam. Jeśli byś się zdecydował i potrzebna by ci była pomoc przy wypełnianiu - pisz śmiało, oczywiście pomoc całkowicie free of charge. Możesz mi podać jakie są ceny za napisanie wniosku w takich agencjach?
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-11-16 22:59
Sprawdziłem ile kosztuje to np.: na allegro, to ceny wahają się od 80 zł:
http://allegro.pl/formularz-rekrutacyjny-pokl-6-2-i1322820211.html

Wszystko zależy, czy mowa o samym wniosku, czy też o biznes planie.

Ja jestem w tym całkowicie zielony i nawet znalezienie terminów naborów jest dla mnie problematyczne (kiedyś znalazłem, ale okazało się, że był to nabór dla instytucji).
Mam już jakiś tam Biznes Plan, więc część roboty mam za sobą.

Na razie to z tego co wiem, projekt w Mazowieckim dopiero co się zakończył, więc najwcześniej w 1 kwartale 2011 roku ruszy nowy.
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-11-19 22:26
słuchaj kennedy z tego co wiem niektóre ośrodki wspierania przedsiębiorczości mają jeszcze pieniądze sama dostałam informację że rozpoczynają nabór wniosków z dzaiłania 6.2  także nie czekaj na nowy rok tylko już w tej chwili rozpytaj konkretnie kto w twoim regionie jeszcze ma kasę,pozdrawiam , a wniosek wcale nie jest tak trudno wypełnić zresztą są instytucje pomocowe i w razie czego służą pomocą.
Nadrzędny Autor kennedy Dodany 2010-11-23 21:02 Zmieniony 2010-11-23 21:04
Sprawdzałem. W łódzkiem dopiero w połowie grudnia będzie ogłoszenie wyników konkursu i tak jak się spodziewałem w pierwszym kwartale będzie można składać wnioski. Chciałem jeszcze zapytać, jaka jest kwota dofinansowania? W łódzkiem tylko jedna instytucja z poprzedniego konkursu dysponuje kwota 40 tyś, reszta ma 20 tyś.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej (4313 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill