www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Absurd goni absurd, polska rzeczywistość.... (32547 - wyświetleń)
- Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-17 18:13 Zmieniony 2010-09-17 18:17
W naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej dochodzi do wiele absurdów i skandali, a na tym cierpią szarzy obywatele a także i przeważnie niepełnosprawni...
I od razu zamieszczę tu linka do jednego z absurdów, które zwrócą moją uwagę...
Chora dziewczynka mieszka w ruinie. Trzyletnia Amelia choruje od urodzenia i wymaga ciągłej opieki. Utrudniają to warunki, w jakich mieszka ze swoją mamą. Ich dom to zniszczone...  Warto zobaczyć materiał filmowy, kliknij tu»
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-17 21:34
chory kraj
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-18 00:36
barbara33 napisał/a:

>chory kraj>


Chory, dziki i głupi jak i przed szkodą tak i po szkodzie... A to mieszanka gorsza od bomby atomowej...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-09-18 09:09
przykre ale prawdziwe :-(
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-26 13:29
Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Skwerek" we Wrocławiu zdecydowały o likwidacji podjazdu do przychodni rehabilitacyjnej. Nie chcą dogadać się ani z dyrekcją przychodni, ani z urzędem miasta. Czytaj więcej i obejrzyj film. Materiał pochodzi: uwaga.onet.pl  >>Kliknij tu<<
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-26 15:02
Niepełnosprawny Paweł Ciastek jest zapalonym sportowcem i instruktorem karate. Chciał zdobyć wykształcenie wyższe na AWF. Od wykładowców usłyszał jednak, że ktoś taki jak on nie może studiować na tej uczelni.
Więcej na: uwaga.onet.pl >>kliknij tu<<
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-09-26 16:08
chory kraj i chorzy ludzie
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-26 16:22
Norbi tobie chyba coś na głowę spadło.

Ten karateka ma być osobą niepełnosprawną????????????????????????

Bo nie ma kawałka dłoni. Ja bym chciał być taki "niepełnosprawny" jak ten gość z reportażu i podejrzewam, że wiele osób nawet bardzo zdrowych też.

Skoro ten gościu jest "niepełnsprawny" to jak nazwać kogoś leżącego sparalizowanego po wypadku - żywy trup, martwy ale jeszcze żyw.

No bez jaj
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-26 18:03
Także z tego powodu dałem tą wiadomość do absurdów... Raz, że to jest dyskryminacja osób, nie niepełnosprawnych a z małą niesprawnością... Bo ja też chodzę o własnych siłach, ale słabo, co dwadzieścia metrów odpocząć muszę, tiki nerwowe takie, że nie napiszę słowa ołówkiem... a jak zawieje lekki wiatr, to wywalam się...  
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-26 18:52
A to w takim razie sorry Norbi. Tu masz rację.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-24 15:16
Norbi to już dawno przedyskutowaliśmy w "Kawiarence" na "Aktualności"
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-24 18:08
Elu, ale to należy do absurdów... Więc nie musicie tego już omawiać jak nie chcecie...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-24 18:15
Ela ma rację , nie ma sensu wklejać linku do stron, który był dzień wcześniej wklejony. Norbi Ty czytasz tylko to co sam napisałeś? W innym wątku również ten link , który ja wkleiłam Ty powtórzyłeś pod moim postem. Zwracaj uwagę również na to co piszą inni. To świadczy o szacunku dla osoby , z którą dyskutujesz.  :-)

:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-25 00:02
Lid napisała:

> Ela ma rację , nie ma sensu wklejać linku do stron, który był dzień wcześniej wklejony. Norbi Ty czytasz tylko to co sam napisałeś? W innym wątku również ten link , który ja wkleiłam Ty powtórzyłeś pod moim postem. Zwracaj uwagę również na to co piszą inni. To świadczy o szacunku dla osoby , z którą dyskutujesz.  :-) >


Tych absurdów nazbierało się tyle, że nikt nie zdążył  skomentować... Więc w tym wątku, tak na pozór wygląda, że ja sam czytam i odpowiadam...  To chyba też jest brak szacunku dla piszącego... A sam tego z palca nie wyssałem, tylko to zostało nagłośnione przez różne media... Chyba, że się ktoś boi, aby coś musiał zrobić dla poszkodowanych w tych absurdach....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-25 08:11
Jeżeli absurdem nazywasz zawartość linku o patriotyźmie , który ja podałam , a Ty za chwilkę go powieliłeś, to gratuluję zrozumienia tego co my piszemy .
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2010-10-29 18:22

>Jeżeli absurdem nazywasz zawartość linku o patriotyźmie , który ja podałam , a Ty za chwilkę go powieliłeś, to gratuluję zrozumienia tego co my piszemy . >


Lidian.
Norbi ma tu na mysli tego posla, ktorego namierzyli reporterzy z tvn24 "gazie" a co do patriotyzmu, to pytam: Jaki przyklad daje osoba publiczna swoim rodakom i to podczas pracy?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-10-29 19:07
Willi , Norbi sam dokładnie powiedział co ma na myśli. A co do przykładu idącego z góry, to wcale nie musisz wzorować się na złych przykładach. Można jeszcze w naszym kraju  znaleźć pozytywne wzorce. A najlepiej będzie jeżeli każdy z nas będzie takim Polakiem, aby młodzi mieli dobre przykłady.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-24 18:30
Masz rację Lid.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-10-24 18:33
Nic dodac nic ując-absurd pogonił ......."własciciela"tematu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-24 19:24
:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-25 00:11
easyrider...

>Nic dodac nic ując-absurd pogonił ......."własciciela"tematu. >


A co w tym wątku widzisz złego... Może jesteś osobą która uczestniczyła w tych opisywanych absurdach??? Może chciałbyś/abyś aby nie było tego wątku???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-25 08:16
Norbi z czym, a raczej z kim Ty walczysz? Czy Ty to jeszcze pamiętasz? Bardzo się zacietrzewiłeś w tej walce i chyba coś po drodze zgubiłeś.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-10-25 08:43
Norbi,nie zrozumiałes mojej dygresji,ani tu ani w Aktualnosciach a ja z natury rzeczy nie polemizuje z ludźmi nie rozumiejącymi słowa pisanego ani czytanego za to jak najbardziej szukaja zaczepki.Miłego dnia. Pan   E.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-25 14:55 Zmieniony 2010-10-25 15:04
Szanowny Panie E...
Ja dokładnie wiem, że Tobie, Panie E najchętniej chciałbyś mi zamknąć usta, ponieważ opisuję nie wygodne dla wielu sprawy, których woleliby nie poruszać... 

Lidian...
Z kim i z czym ja walczę to wiem tylko ja i ci którzy mają coś do ukrycia... I też, zapewniam Cię, że niczego nie zgubiłem a raczej odnajduję, a tym czymś i kimś są właśnie absurdy, bariery, mycie rączek... itd. itd...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-25 15:24

>Z kim i z czym ja walczę to wiem tylko ja......................<


Tak myślałam.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2010-10-25 19:17
:-))))))
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2010-10-29 18:13
Lidian.

>Norbi z czym, a raczej z kim Ty walczysz? Czy Ty to jeszcze pamiętasz? Bardzo się zacietrzewiłeś w tej walce i chyba coś po drodze zgubiłeś. >


To co Norbi pisze tu, to, moim zdaniem, on chce Wam przypomniec o absurdach jakich pelno jest w RP, a walke to on prowadzi z tymi, co tworza te absurdy.  I to u niego mi sie podoba, ze te absurdy tu zamieszcza, aby wszyscy je czytali, poniewaz uwazam, ze kazda nieprawidlowosc trzeba naglasniac, w ten sposob ludzie beda ostrozniejsi, a ci co sa winni poskrobia sie po lbach. W ten sposob bedzie mniej absurdow.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-29 19:15
Willi , Norbi nie ma na tym forum do czynienia z debilami. Nam nie musi tego wszystkiego mówić, bo my to znamy z własnego doświadczenia. Co dzień musimy się borykać z różymi niedogodnościami. Nie do nas te mowy. A Ty go nie tłumacz. Większość z nas czyta ze zrozumieniem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-11-30 15:49
"Śmiertelnie groźne metro."
Niczego się nie nauczyli! Już dwa lata minęły od tragicznego wypadku, gdy niewidomy student dziennikarstwa Filip Zagończyk wpadł pod pociąg w warszawskim metrze. Przez ten czas, choć trudno w to uwierzyć, na peronach nie powstały żadne zabezpieczenia dla niewidomych. Mało tego, nikt nie czuje się winnym zaniedbaniom: ani metro, ani Urząd Miasta ani Ministerstwo Infrastruktury.... Czytaj więcej >kliknij tu<


Zobacz film >kliknij tu<

Gdzie ci "obrończy niepełnosprawnych"??? Kiedy się zabiorą za sprawy barier budowlanych w miejscach publicznych??? Czy to nie wystarczająca liczba wypadków, aby zabrać się do usuwania tych niedogodności dla niepełnosprawnych??? Ile jeszcze ma być takich wypadków??? Jak długo jeszcze trzeba będzie czekać na stosowne rozporządzenie??? Ile ludzi jeszcze ma być okaleczonych, lub stracić życie przez to, że nikomu z prominentnych nie chce się tyłka dźwignąć w tej sprawie????
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2010-11-30 19:51
To jeszcze nic, poczytajcie co inni niepelnosprawni pisza o WIELKIEJ GALI INTEGRACJI (kliknij, aby poczytac). Uwazam, ze to nie wporzadku wobec niepelnosprawnych, bo skoro im sie odmawia pomocy przez skracanie, zmiejszanie pomocy w celach oszczednosciowych, to takiego czegos jak Gala Integracji a w tym zabawy w takiej pompie niepowinno byc.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-11-30 21:17
Przez przypadek znalazłem kiedyś tą stronę. To co Integracja zrobiła temu inwalidzie nawet jeśli on coś tam wywinął, to po prostu nie mieści mi się w głowie. Jak pokazałem tą stronę znajomym to ich aż zatakało. Nie mogli uwierzyć, że to ten sam Pawłowski co tak pomaga innym.
Gdyby Pawłowski miał chociaż za grosz honoru to by to inaczej rozwiązał. A tak po internecie krąży mnóstwo wpisów i linków do tej strony. I to na pewno Integracji nie służy. Na dodatek wszystko co oni tam piszą, da się samemu zweryfikować i wychodzi, że to czysta prawda.

Co do Gali to ona już nie ma nic wspólnego z niepełnosprawnymi, którzy robią tam za przystawkę. Tak samo jak obecna Solidarność nie ma nic wspólnego z tą z lat 80. Śniadek kosił miesięcznie po 16 tys., a bronił interesów tych z najniższą krajową? W d... ich miał, chciał tylko przy korycie zostać jak najdłużej.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-01 15:04
Willi znalazłem się na stronie nie-niepełnosprawni.I moje wielkie zdziwienie .Od kiedy ta strona działa i pisze prawdę i prosto o prawdziwych problemach ON.Nie owija sprawy tak jak ten portal ,który popiera tylko Pana Pawłowskiego,Plurę i Piechotę.Podoba mi się zdanie "niepełnosprawni to też biznes"tak dla posłów ,róznego rodzaju redaktorków .ludzi organizujących np.GALĘ i innych Wreszcie powiedzmy im prawdę.Bo ON mieszkające w Polsce ,uzależnieni od PCPR-ów  w których na nic nie ma pieniędzy nie potrzebują takich gali .A Panowie przy "korycie" jak chcą się promować to nie za nasze pieniądze.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-01 16:23
To co mi się tam spodobało to bezpardonowy język i poglądy. Nagle wyszło na jaw, że świętoszki mają ciemną stronę i nigdy o tym nie wspomnieli ani słowem.
Pan Pawłowski pracuje w Impelu a każdy słyszał o tej firmie i co oni robią - nigdy by mi nie przyszło powiązać pawłowskiego z impelem. I o dziwo Pawłowski bierze w tym udział. No dla mnie szok to mało powiedziane. On walczy o rozwiązywanie spraw niepełnosprawnych? Przecież ten artykuł o upadlanych pracownikach mrozi krew w żyłach, a Pawłowski jest na szczycie władz tej firmy. Ja już mam pojęcie o tym człowieku jaki on musi być w życiu prywatnym.
Być może gdybym tych informacji nie byłbym wstanie sam zweryfikować to może bym nie uwierzył. Ale tam klikasz i sam wszystko sprawdzasz i jak byk jest tak, jak napisano.
Ja już nie wiem czy w Polsce są jeszcze jacyś uczciwi przedstawiciele organizacji nierządowych, skoro nawet Pan Pawłowski okazuje się być kimś innym niż ten za którego się podaje.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-01 19:27
Też tak samo uważam,  że na tej stronie wszystko opisują w sposób bezpardonowy, jednym zdaniu wszystko, co tam opisują, to aż gęsiej skórki dostaje się, gdy się to czyta... Okazuje się, że to wszystko prawda, to, że nas, niepełnosprawnych ładują w trąbę...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-02 11:03
Będziemy się tym Panom baczniej przyglądać.I to wszystkim.Tym w sejmie na wózkach też.Bo to jest jedna "klika",która na naszych plecach  pozajmowała stanowiska ,a teraz
zapomniała o swoich obowiązkach.W sejmie umieli sobie "wywalczyć "podjazdy i inne udogodnienia.A co zrobili dla "takich"milionów w Polsce.Zresztą Norbi stale to podkreśla i ma rację.Pomóżmy mu,bo to jest w naszym interesie.Jeszcze do Gali.Komu to potrzebne .Panowie z sejmu na wózkach chcą się pokazać na scenie .Stąd takie parcie-bez względu na koszty.A dla nas w powiatach na nic nie ma pieniędzy. A więc ruszmy i "wyprujmy" tym wszystkim ,którzy są przy korycie i "ślizgają" się po naszych plecach.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-02 13:20
I biczem popędzają, aby było więcej ecie pecie
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-14 22:54 Zmieniony 2010-12-14 23:01
Kolejny absurd zasługujący na miano Polskiego Mega Absurdu... Dorosłych nie leczą.... Jakim prawem??? Zobacz materiał filmowy...-->>kliknij tu...<<--
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Absurd goni absurd, polska rzeczywistość.... (32547 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill