www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pomoc w ubieganiu się o rentę.. (6529 - wyświetleń)
- Autor grzesiek81 Dodany 2010-11-30 12:30
Witam,

mam na imię Grzegorz, mam 29 lat. 3 lata temu miałem udar niedokr. pnia mózgu, czego wynikiem był paraliz 4kończynowy -   1 grupa inwalidzka, znaczny stopień niepełnosprawności

W swoim krótkim zyciu zdążyłem przepracować ok. 2 lat (udokumentowane), incydent mózgowy miał miejsce gdy miałem 26 lat. Rodzice nie żyją. Posiadam aktualne orzeczenie i opinie od lakarza ZUSu

Reasumując:

skończyłem technikum 6 lat

studium 2 lata

praca udokumentowana 2 lata.

Od wypadku otrzymuję z pomocy społecznej zasiłek stały w wysokości ok 500zł poza tym jedynym źródłem nie mam żadnych dochodów.

Czy mogę starać sie o jakąkolwiek rentę? Wniosek o rente z tytułu niezdolności do pracy został odżucony bo nie mam przepracowanych minimum 5 lat.Od niedawna mieszkam sam i muszę opłacić czynsz, lekarstwa, transport na rehabilitację.

Czy mogę się ubiegać o dopłatę do czynszu oraz o wsparcie finansowe do lekarstw?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Grzesiek
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-12-05 12:20 Zmieniony 2010-12-05 12:23
Co do renty 
Wszytko pan znajdzie
>>>LINK<<<

Pyta Pan

>>>


Czy mogę się ubiegać o dopłatę do czynszu oraz o wsparcie finansowe do lekarstw?

Jak najbardziej może sie pan ubiegać  o dopłatę do czynszu. opląt za wodę energie  etc.  Wnioski sklada sie w rejonowych urzędach ( gmina  miasto etc)   zgodnie z zamieszkaniem..
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-12-08 19:05
Bardzo przykra historia.

I tu Polskie państwo pokazuje swoje oblicze.  Takim ja ty Grzesiek, państwo nie pomaga tak jak powinno. To wstyd, że w kraju wydającym sporo na pomoc społeczną tacy ja ty zostają się praktycznie bez wsparcia - rzucą 500 zł i mówią radź sobie.

Wstyp p. Tusk i jeszcza tej sekty.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2010-12-09 11:12 Zmieniony 2010-12-09 11:17
grzesiek81
za drobne dolegliwości i małe choroby do lat 25 przyznają rentę socjalną, "durno-durackie" decyzje, a Ty za  stan  że miałeś udar paraliż nie dostaniesz ranty.
Prawo które myli pojęcie za co za jaki stan chorobowy bez względu na wiek powinna być przyznawana renta.
Jak strasznie  ukarany w Polsce przez prawo jest człowiek, który podobnie jak Ty uczył się, zaczął pracować i tu pech przyszedł wylew , a prawo mówi wymagane 5 lat, a Ty masz dopiero 29 lat życia i 2 lata pracy.
Takich przypadków jest strasznie dużo.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-12-09 17:20
Ty chromy jak ja niewidoma. Widzisz wszystkie wady u innych ale nie u siebie ....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pomoc w ubieganiu się o rentę.. (6529 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill