www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie na wózek aktywny. (3954 - wyświetleń)
- Autor spwsz Dodany 2010-12-26 17:04
Witam, od kilku mięsięcy mam coraz to większe problemy z chodzeniem, aktualnie poruszam się na pożyczonym wózku inwalidzkim. Wycztałem żę można dostać dofinansowanie, myśląc o przyszłości i o życiu chciałbym wózek aktywny, czy są one w pełni finansowane. Jak z tymi wózkami, samemu się je reguluje czy robią je na wymiar. Jakie modele/marki polecacie? Z góry bardzo dziękuje.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-12-28 17:55
NFZ coś tam daje ale i tak parę tysięcy sam dołożysz - no chyba że wolisz siedzieć w domu.
Nadrzędny - Autor locco444 Dodany 2011-02-14 18:02
Witam. Sorki że tak późno ale niedawno dołączyłem do szacownego grona :-) (zakładam że Masz gr inwalidzką)
Jeśli chcesz dostać dofinansowanie powinieneś udać się do lekarza specjalisty (np. Ortopeda) z uprawnieniami do wystawiania Zlecenia Na Sprzęt Rehabilitacyjny Ortopedyczny.
Są różne kody wózków , na początku zaznacz lekarzowi  że potrzebny jest Ci wózek do aktywnej rehabilitacji, lekki aluminiowy z szybkim montażem kół. Chodzi o to Żebyś nie dostał zlecenia na zwykłą "Ortopedię" bo będzie połowę mniej pieniędzy. To zlecenie wysyłasz pocztą lub samodzielnie zawozisz do swojego Oddziału NFZ, powinni przyznać Ci 1500 zł dofinansowania. Na tym etapie powinieneś wybrać firmę i rodzaj wózka. Dostaniesz od nich fakturę proforma. Osobiście polecam firmę GTMMOBIL. Sam kręce kólkami 12 lat a wózki tej firmy gniotę przez ponad 6.Robią wszystko na miarę. Ale to Twój wybór.  Później Idziesz do MOPS lub PCPR zależy pod którą instytucje podlegasz, tam przy odrobinie szczęścia dostaniesz 150% kwoty dofinansowania które przyznał Ci NFZ, czyli ok. 2250 zł. Razem można dostać 3750 zł. Za taką sumę można kupić dobry wózek na którym przy odrobinie chęci wjedziesz wszędzie :-):-) Pozdrawia i powodzenia.
Nadrzędny Autor Pablopk Dodany 2011-02-17 07:59
Tak to nie zawsze słodko wygląda. 150% to już w większości PCPR-ów tylko wspomnienie. U nas dawali 60% ale  twierdzą, że wtedy więcej osób dostanie. Czasem pcpr stosuje zasadę kto pierwszy ten lepszy i pierwsze osoby biorą po 150% a reszta przy odrobinie szczęścia czeka na jesień lub dostaje info o braku kasy. Może  uda się wyłapać 150% - powodzenia. Początek roku to czas na wnioski do pcprów. Gdy wysyłamy wniosek do potwierdzenia do NFZ musisz pamiętać o dokumencie ubezpieczenia kopia legitymacji czy coś takiego bo inaczej odeślą wniosek bez potwierdzenia. I sprawa  następna do aktywnego to nauka lub praca jeśli ktoś w domu siedzi  to raczej nie dostanie dofinansowania na aktywny. Jeszcze  jakie  ktoś ma schorzenie bo może z jego schorzeniem może się starać o 1800zł z nfz na wózek stabilizujący plecy i głowę - i tu można rozwinąć myśl.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-02-17 09:27
Zawsze mnie dziwi, że nikt nie pisze wprost, że aby otrzymać jakikolwiek % dofinansowania z MOPS czy PCPR należy też spełnić kryterium dochodowe - a nikogo w urzędzie nie obchodzi, że masz większe wydatki na protezy czy codzienne leczenie, utrzymanie czy rehabilitację jako ON. Masz być biedny jeszcze do tego, inaczej lipa.

Natomiast także nie spotkałam się z przyzwoitym (już nie mówię naprawdę luksusowym) wózkiem aktywnym za tak niską sumę... Oczywiście, nie mówię o używanych. To się tak mówi, że poniżej 4 tysięcy się kupi. Ano tak, ale raczej totalnie gołą wersję, bez żadnych udogodnień indywidualnych - a z kolei rzadko się zdarza, aby wózek z taśmy pasował i spełniał swoją funkcję.

Ale - z drugiej strony, może ostatnio zmieniło się na rynku tyle, że się mniej orientuję:)
Nadrzędny Autor KIMKASIA Dodany 2011-02-24 19:39
Witam . Chcę sprzedac nieużywany wózek inwalidzki elektryczny za cenę 4000 zł .Do wózka dodam za darmo zwykły wózek inwalidzki ( w dobrym stanie), oraz chodzik dla osoby niepełnosprawnej.Tel 609-945-196.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie na wózek aktywny. (3954 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill