www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wielka Gala Integracji 2010 opinie (22713 - wyświetleń)
- Autor barnaba24 Dodany 2010-12-02 21:47 Zmieniony 2010-12-02 21:54
Czy oglądaliście może Galę 2010. Bo to co ja widziałem to nie wiem czy to było na żywo czy jakieś  science-fiction.

W ZUS-ie jest masa pracy dla niepełnosprawnych, wszyscy szczęśliwi, normalnie jakaś idylla.

Ci wszyscy niepełnosprawni z Danii, Niemiec czy Holandii powinni zazdrościć polskim niepełnosprawnych, że mają życie jak z bajki.

Pewnie posypie się lawina CV do ZUS o przyjęcie do pracy.

Co sądzicie o Wielkiej Gali Integracji 2010? Nie słyszałem, aby wspomniano o problemach z  życia zwykłego niepełnosprawnego żyjącego z tego co mu państwo jako ochłap rzuci oraz osoby, która musi się nim zajmować.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-03 08:48
Już na ten temat pisałem i też wydałem swoją opinię.Dziwne jest tylko to,że nasze szanowne forum nie bierze udziału w dyskusji.I my ON nie wiemy jakie jest stanowisko redaktorów którzy piszą stale,że znają problemy osób niepełnosprawnych.Czy brali udział w Gali?,czy też przypatrywali się jak są trwonione pieniądze należne osobom niepełnosprawnym.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-03 12:28
Ha ha:)
A mnie najbardziej "ubawił" fakt, że pod artykułem o Gali, który wisi na niniejszym portalu nie ma opcji "napisz komentarz" - która to jest teoretycznie przy każdym innym artykule:)
Znaczy - wypowiadać się (a tym bardziej krytykować) nie należy. Dla mnie to już tylko śmieszne pozostaje...

A swoją drogą - ŻEBY PRZYZNAWAĆ ZA COKOLWIEK MEDALE ZUS-owi..............????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kochani ludzie z "Integracji" - czy wyście na głowy poupadali? A co to - łaskę robi jeden z największych urzędów publicznych, że zaczyna (z przymusu) w ogóle cokolwiek w temacie robić i realizować wymogi ustawowe??????? Za to mamy być im wdzięczni? No masakra i wstyd. Sorry - owszem, promuje się dobre praktyki, ale nie w momencie, kiedy ta sama instytucja rządzi się w każdym innym temacie dotyczącym ON absolutnie własnymi, siermiężnymi, krzywdzącymi, niezrozumiałymi, zagmatwanymi i popapranymi wytycznyni.

Piotrze Pawłowski - przykro mi. Ja często patrzyłam z przymrużeniem oka na niektóre Twoje decyzje, ale uznawałam, że nie muszą mi się wszystkie podobać:) Lecz teraz to już za daleko to poszło, z wielu powodów - fajnei by było, gdybyś chciał wyciągnąć wnioski z opinii środowiska i poradził się kogoś zanim znowu zorganizujesz akademię ku czci jak za dawnych lat...

Nigdy nie stałam po tej samej stronie co Ty (aczkolwiek "siedzę" w tematach baaardzo podobnych do Twoich tylko nieco inaczej...), jednak sądziłam, że i Ty dostrzeżesz kiedyś granice absurdu w kolegowaniu się z polityką... Niestety, rozczarowałam się i straciłam resztki zaufania.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-12-03 17:06
Piotr Pawłowski nagrodzony przez rzecznika praw obywatelskich
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/78079

Tu też nie można dodac komentarza, chociaż wszędzie można.
Niekorzystnych postów i tak by nie dali więc czego Integracja się tak boi?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-03 18:29
Ja też, bacznie się przyglądam prawie wszystkim posunięciom Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja... Niestety, kiedyś byłem oczarowany tą organizacją, ale euforia szybko ustąpiła, gdyż bardziej zaczęły mnie interesować rzeczywiste sprawy ludzi niepełnosprawnych, oraz organizacje deklarujące działanie na rzecz niepełnosprawnych... Przed tym myślałem, że jak niepełnosprawni kierują taką organizacją pozarządową, jak Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja, to będzie co raz lepiej, a nie gorzej... A tu okazuje się,  że nasi "rycerze", którzy mieli nam wywalczyć lepsze życie, to jest P. Pawłowski, M. Plura i M. Piechota, którym tak wielu z nas zawierzyło w ich słowa i pomagało im zdobyć stanowiska, lecz ci nasi rycerze, jednak zapomnieli komu przysięgali i przestali walczyć po naszej stronie, a szanowny pan prezes mało że nic nie robi w naszej sprawie, to pracuje w firmie która tak krzyczy, że podpisana przez Pana Prezydenta RP ustawa o zatrudnianiu ludzi z największymi niesprawnościami uderzy w nas, niepełnosprawnych. Czyżby w nas, niepełnosprawnych??? A może, raczej w kieszenie szefostwa wyżej opisywanej firmy w której tak są traktowani niepełnosprawni pracownicy... I w której, pracuje w radzie nadzorczej nas wyżej opisywany "rycerz"... Czytaj więcej... Kliknij tu ... A co do Gali, to mam takie same zdanie jak bluengel, barnaba24 oraz eligiusz, willi. Takie Imprezy w czasach, w których brakuje pieniędzy na podstawową pomoc niepełnosprawnym nie powinno mieć miejsca a tym bardziej przyznawanie medali  ZUS-owi za cokolwiek, ponieważ, ta instytucja ma wiele "za uszami", jeśli chodzi o sprawy z zatrudnieniem i sprawami ludzi niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-03 20:36
A "nasze" Centrum Integracji milczy.......Czy dostali jakieś wyróżnienia lub nagrody?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-03 22:03 Zmieniony 2010-12-03 22:26
No, chyba jeszcze balują, mają przecież cały weekend. ;-)  Albo przenieśli się na tą nową stronę IntegracjaInfo: O swoich działaniach za pieniądze z PFRON-u... czytaj więcej, kliknij tu
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-12-04 00:15
W nawiązaniu do podlinkowanego przez Norberta tekstu, dygresja:

> Zapewne każdy niepełnosprawny zauważył, że wszystkie organizacje pozarządowe nigdy nie podają kwot dofinansowania do swoich projektów.


Minimum informacyjne* jest takie, że organizacje mające status Organizacji Pożytku Publicznego mają obowiązek składać sprawozdania finansowe i merytoryczne co roku. Te sprawozdania są do wglądu na stronie https://bopp.pozytek.gov.pl. Każdy kto ma dostęp, ma prawo (a może nawet powinien) zaznajomić się z dokumentami organizacji, jeśli np. zamierza jej dać 1% w rocznym zeznaniu PIT, a nie ma do niej osobistego zaufania (chociaż niekoniecznie będą tam podane dokładnie kwoty dofinansowań z rozbiciem na każdy projekt...). Co do zasady, "normalnym ludziom" łatwiej pewnie czytać tzw. sprawozdania merytoryczne.

Polecam,

* oczywiście, część organizacji publikuje też swoje dokumenty samodzielnie
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-04 00:41
Przed pójściem spać.

To co podałeś Iota o stronie  bopp.pozytek.gov.pl to jest oczywistość.
Ale znajdź szybko i w łatwy sposób choćby informację ile np. Integracja dostała na ten portal na którym piszę i w ogóle dotacje jakie wzięła i ile z tego poszło na wynagrodzenia. Czyżby była to jakaś niezwykle tajna informacja?

A pokaż mi ile pozyskała Integracja z 1 proc w 2007 czy 2008 roku? Chyba źle szukam bo nie mogę znaleźć.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-12-04 14:57 Zmieniony 2010-12-04 15:00
Na wstępie, żeby było jasne - nie lubię twierdzenia, że "organizacje pozarządowe" jako takie czegoś nie robią "nigdy" albo "zawsze", bo to jakby powiedzieć, że "Polacy to..." - Polacy są różni i NGO są różne. Jedna publikują dokładne i szczegółowe rozliczenia finansowe nawet kiedy nie muszą (i za to je lubię), a inne dostarczają np. tylko wymagane minimum. W niektórych przypadkach można o organizacji dowiedzieć się wszystkiego w godzinę, a o innych informacje trzeba wyszarpywać zębami z najróżniejszych zakątków.

Nie odpowiada mi zarówno bałwochwalcza radość z działań NGO jak i potępianie ich w czambuł. I na to reaguję komentując tekst podany przez Norberta.

> Ale znajdź szybko i w łatwy sposób choćby informację ile np. Integracja dostała na ten portal na którym piszę


Pewność znalezienia konkretnej informacji ma się wtedy, kiedy organizacja lub grantodawca ma obowiązek ją publikować. Nie znam dokładnych zasad dotyczących sprawozdawczości NGO, ale:

- prawdopodobnie Integracja rozliczała się z każdej dotacji (gdyby tego nie robiła, nie dostawała by następnych)
- prawdopodobnie rozliczenia te gdzieś istnieją (ale niekoniecznie zawierają to, co chcesz wiedzieć czyli przełożenie na wynagrodzenia)
- możliwe, że są opublikowane.

Co nie znaczy, że znalezienie ich musi być "szybkie i łatwe".

> A pokaż mi ile pozyskała Integracja z 1 proc w 2007 czy 2008 roku?


To akurat dość proste. :-)

A serio - akurat tę informację publikuje samo z siebie Ministerstwo Finansów (bo ono przekazuje pieniądze):
1% przekazany w 2010 (za rok 2009) - plik .pdf (kliknij)
1% przekazany w 2009 (za rok 2008) - plik .doc (kliknij)
1% przekazany w 2008 (za rok 2007) - plik .pdf (kliknij)

PS. Jestem kobietą. :-)
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-04 17:10
Dzięki za odpowiedź.

Takie dane na własnych stronach musi publikować OPP, a Integracja tego nie robi - tam tych danych nie znalazłem.
A czy Ty jak komuś coś dajesz czy przekazujesz pieniądze to odsyłasz go, aby sobie poszukał tego niewiadomo gdzie.
A co zrobiono z 1 proc. w Integracji - masz może takie informacje, bo tego też nie potrafię znaleźć :-( ?

PS. Jestem kobietą. :-)  - ups, sorry, nie wiedziałem.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-12-04 18:49 Zmieniony 2010-12-04 19:04

> Takie dane na własnych stronach musi publikować OPP, a Integracja tego nie robi


Podasz przepis? Wydaje mi się, że OPP musi wyłącznie odsyłać sprawozdania do Ministerstwa i ew. opublikować na swoich stronach dokładnie te same dokumenty. Por. ten artykuł: "OPP. Obowiązki sprawozdawcze" (klik). Te sprawozdania Integracji można też znaleźć na ich stronie głównej: tutaj (klik). Nie musi natomiast, z tego co wiem - a tak zrozumiałam to co powiedziałeś, publikować np. oddzielnej informacji o 1%

> A czy Ty jak komuś coś dajesz czy przekazujesz pieniądze to odsyłasz go, aby sobie poszukał tego niewiadomo gdzie.


Trochę nie rozumiem pytania. :-) Jeśli ja miałabym od kogoś dostawać pieniądze, to uważam, że ten ktoś ma prawo do uzasadnionych pytań nt. stanu mojej pracy (uzasadnionych w tym sensie, że uważam, że istnieje jednak granica - np. na poziomie "decydowania" przez darczyńcę o tym, czy pensja dla księgowej powinna czy nie powinna być taka, żeby sobie mogła kupić garsonkę albo dzieciom opłacić dodatkowe zajęcia). Jeśli miałabym komuś dawać pieniądze, to moim interesem jest zadbać o to, żeby wiedzieć komu i za co daję (względnie, w uzasadnionych przypadkach, wiedzę można zastąpić zaufaniem). Innymi słowy, jak w każdej współpracy obie strony powinny zachować się odpowiedzialnie i wiedzieć na co się piszą.

Temat relacji między NGO jako organizacjami a darczyńcami/wolontariuszami/osobami zaangażowanymi/beneficjentami jest w ogóle, moim zdaniem, dość ciekawy.

> masz może takie informacje, bo tego też nie potrafię znaleźć :-( ?


Takie pytania powinieneś chyba kierować do osób ze Stowarzyszenia - nie wydaje mi się, żeby mieli obowiązek publikować takie dane.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-05 21:32 Zmieniony 2010-12-05 21:38

>W nawiązaniu do podlinkowanego przez Norberta tekstu, dygresja:  Zapewne każdy niepełnosprawny zauważył, że wszystkie organizacje pozarządowe nigdy nie podają kwot dofinansowania do swoich projektów. >


A co nie można otworzyć ludziom oczu??? 
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-07 17:54
moze teraz przejrzeliscie na oczy, oczym pisalem 2 lata temu o dzialnosci organizacji??? no i gdzie oni was bronia sie pytam? czy walcza o program student - a przeciez kasy nie starczy pfron na realizacje tego programu, wozki elektryczne - zwiekszono wklad wlasny i zmniejszono dofinansowaie z pfronu, komputer - zwiekszono wklad wlasny. A co organizacje na to? dlaczego tak milcza i nigdzie o tym nie mowia? Jedyne o czym wszedzie krzycza (lobbuja) to ze dla nich kasy nie starczy - czytaj - etaty dla sprawnych i towarzystwa wzajemnej adoracji. Ja nikomu nie daje 1%.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-07 18:51
I bardzo dobrze, że pisałeś o tym, wszyscy jakoś wiemy, że nas rolują w trąbę a nadal czekamy aż ktoś to zrobi za nas... A jak dać ten jeden procent, to nie na te dziwne stowarzyszenia pozarządowe, ciągle wołające o pieniądze a nic tak naprawdę nie robiące dla nas, niepełnosprawnych i tylko żyjących naszym kosztem... Tylko dawać na konkretne osoby, które potrzebują pomocy od zaraz... Ponieważ im więcej będzie pośredników i tych dziwnych stowarzyszeń działających niby na naszą rzecz tym mniej ludzi potrzebujących skorzysta z tego jednego procentu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-12-08 08:38
Pierwszy raz się z Tobą zgadzam.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-08 15:26
No, w końcu przybij piątkę, bo w końcu udało się nam dojść do spólnego zdania...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-08 15:42
A "nasze" Centrum Integracji milczy. Nie ma sprawy......?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-08 18:51
nie milczy tylko kasę liczy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-08 21:50
Właśnie, liczy, liczy w milczeniu, a milczenie to samo za siebie dużo mówi...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-09 16:35
Zawsze na jakiekolwiek pytania odpowiadali stali "obrońcy" teraz nawet Oni nabrali "wody w usta". Zaraz dowiemy się całej prawdy.norbi-czekajmy......
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-12-09 18:34
Prawda jest taka, że tam gdzie są pieniądze (lub mają być) tam jest INTEGRACJA.
Z tym, że to nic nowego, ale nie dla wszystkich.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-12-09 18:59

> A "nasze" Centrum Integracji milczy.


"Milczy" też w wątkach z tablicy sobie właściwej (porady). Od 22. listopada (datę ostatniego postu można sobie sprawdzić). Zatem żadna nowość.

Jeśli się nie mylę, ktoś z Integracji "obsługuje" to forum bardzo nieregularnie, zależnie od - prawdopodobnie - innych obowiązków. Nie oczekiwałabym, że coś się w tej sprawie nagle zmieni tylko dlatego, że użytkownicy sobie ponarzekają na imprezę, za którą być może nawet osoba obsługująca profil CI nie odpowiada.

Zresztą, co właściwie mieliby komentować? Za sposób wydawania pieniędzy odpowiadają przed darczyńcami i grantodawcami (w tym PFRON), a nie przed użytkownikami forum.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-09 18:36
ZUS-owi już dali medal

To może teraz PFRONOWI??? Jak iść w absurdy to na całego.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-10 10:05
jeszcze zobaczcie jak sie impel reklamuje, a niby to zpchr notowany na giełdzie hahahahaha - czy az tak zle im jest?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-14 15:14
Wiesz to, że się reklamuje to przecież normalna praktyka kazdej firmy.
Co innego jakby robił to za kasę z PEFRONU.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-18 15:19
ale dlaczego nie reklamuje sie z osobami na wozklu skoro jest to zpchr?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-19 23:04
bo ci na wózku z jakimiś tam wyjątkami to dla wszystkich zera skończone nie pasujące do wizerunku zdrowych (bardzo chorych) ochroniarzy.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2011-01-04 22:02
Ci co uczestniczyli w tej szajsowatej Gali Integracji, to byli w jakimś  stopniu podstawieni. A wręczenie nagrody ZUS -owi, to jest kpina z niepełnosprawnych. Co do niepełnosprawnych ochroniarzy to jest tak jakby niewidomemu  dać bron i kazać strzelać mu do tarczy... Wiadomo, ze taki ktoś sobie kopił orzeczenie o niesprawności lub ma chody...
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:05
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wielka Gala Integracji 2010 opinie (22713 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill