www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Poszukiwana os.z Poznania poruszająca się na wózku (pr. mgr) (5710 - wyświetleń)
- Autor 123kasia Dodany 2011-01-19 23:33
Poszukiwana osoba z Poznania poruszająca się na wózku inwalidzkim (praca mgr)
Witam,
jestem studentką 5 roku Turystyki i Rekreacji na poznańskim AWF-ie.
Piszę pracę magisterska pt. "Analiza oferty zakładów hotelarskich dla osób niepełnosprawnych na przykładzie wybranych hoteli w Poznaniu".
Poszukuję osoby (pełnoletniej) poruszającej się na wózku inwalidzkim,
która pomogłaby mi zbadać wybrane hotele (4) czy rzeczywiście są przystosowane dla takich osób. Pomoc polegałaby na tym, że chętna osoba pojechałaby ze mną (oczywiście zapewniam transport :-) ) do tych hoteli i sprawdziłaby czy pokoje posiadają odpowiednie wyposażenia i wymiary.
Chętnych proszę o kontakt:
goetzka@wp.pl
lub
691 874 582
Pozdrawiam - Kasia :-)
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-01-20 00:18
"sprawdziłaby czy pokoje posiadają odpowiednie wyposażenia i wymiary"

a co rozumiesz pod pojęciem odpowiednie wyposażenie.

Wiesz co to jest podnośnik. Nie każdy kto jeździ na wózku go potrzebuje. A jeśli go nie ma to albo leży w łóżku albo siedzi na wózku.
Jeden wóżkowicz ci powie, ze hotel ok, a drugi że nie.

Chyba musisz zrewidować poważnie założenia do swojej pracy, bo ci bubel wyjdzie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-20 18:12
123Kasia
A może byś tak wybrała się do Ciechocinka do Domu Zdrojowego Nr 4 przy Leśnej 3. Chyba w necie też jest. Tam na parterze są pokoje z łazienkami przystosowane dla osób na wózkach. Nie ma podnośników o których pisze barnaba ale są tkz "noszowi" To mężczyźni którzy pomagają takim mało sprawnym ON. Wiem jedno łazienka to nie z kabiną, umywalki niskie, ale i nie zapomnij że wózka zamoczyć nie można. I tu staniesz przed problemem co zrobić z wózkiem jak już przesiądziesz się na krzesełko kąpielowe.
Pani Kasiu czy pani nie wstyd tak bezceremonialnie chcieć wykorzystać czyjąś uczynność? Czy jako młoda sprawna osoba nie ma pani w sobie kszty uczucia dla poszanowania innej osoby?
I tu zadam pani jeszcze jedno pytanie: A fryzjer? - mycie głowy, pasemka, przycinanie, czesanie? A kosmetyczka? Tu stół jest wysoki? Jak wjechać wózkiem?
Czy myśli pani że "my" nie korzystamy z salonów urody?

Łazienka jest najmniej chyba problemowa w owym zagadnieniu.

Wiem wyszłam poza nawias....... :-)))))))

Hotele ogólnie są kiepsko przygotowane dla ON i nie tylko na wózkach.
Nadrzędny - Autor 123kasia Dodany 2011-01-21 21:47
Moim założeniem jest sprawdzenie czy badane hotele rzeczywiście są przystosowane ( mają odpowiednią wielkość, miejsce w pokoju, odpowiednią wysokość łóżek, stołów, wyłączników światła itd.) dla osób niepełnosprawnych (skupiając się na osobach poruszających się na wózkach inw. ).
Jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam, nie mam zamiaru nikogo "bezceremonialnie wykorzystać". Poprosiłam tylko chętne osoby o pomoc w badaniach.
Chętnych nadal proszę o kontakt.
Pozdrawiam Kasia
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-22 20:33
Nie słuchaj tych bzdur, rób swoje. Hotel to nie szpital. Wszystkiego nie musi mieć. Ważne by miał zabezpieczone podstawowe potrzeby gościa niepełnosprawnego: winda, szerokie drzwi, łazienka i toaleta odpowiednio duża. Życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-22 21:32
Kryształku a przeczytałeś (aś) mój post dokładnie? To co piszę wiem z własnego doswiadczenia a jestem nie na wózku. To nie bzdury to prawda.
Nie twierdzę by Kasia nie pisała i nie czytała.  Ona musi pisać i powinna poczytać. Obrót wózkiem w małej kabinie WC jest wręcz niemożliwe. często wjazd do pokoju czy windy również jest problemem.
Winda często ma źle umiejscowiony czujnik i wtedy przytrzasnąć może. Sprawdzone w 100%.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-22 16:24
Kasiu poruszam się bez wózka ale powiem ci prawdę. Wiele holteli tylko reklamuje się że jest dla ON. W rzeczewistości jest odwrotnie. Zamiast prysznica z siedziskiem jest dość wysoka kabina i aby wejść do niej to poza w miarę sprawnymi nogami tak,tak dobrze czytasz muszą być poręcze a często ich nie ma lub zamiast kabiny jest wanna, ale bez siedziska osuwającego się na dno wanny. 12 lat ON starczy by sprawdzić że wiele ośrodków nie jest przystosowane dla ON na wózkach i nie tylko.
Brez sensu jest wozić kogoś po hotelach. Przejdź się sama i sprawdź szerokość drzwi windy, wejść do pokoju czy łazienki. Sprawdź czy tasz sie obrócić na wózku, sprawdź jak wysoko zawieszona jest umywalka i lustro. Czy przy muszli WC są odpowiednie poręcze w tym jedna ruchoma zamykająca się jak w wózku dziecięcym. Spytasz po co? By się na niej spokojnie oprzeć nawet brzuchem (ja to nazywam zawiesić). Troszkę wyobraźni i już masz pracę gotową. Łóżka hmmm to już całkiem są do niczego. Nawet ja potrzebuję czegoś w rodzaju poręczy by móc się obrócić... podciągnąć ... Winda i jej zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem drzwiami... to już problem następny. A miałam z tym też do czynienia.

Nie gniewaj się ale być ON to czasem góra Mont Everest o ile ktoś nie akceptuje takiego zycia. :-)))))))
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Poszukiwana os.z Poznania poruszająca się na wózku (pr. mgr) (5710 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill