www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Brak miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych (33382 - wyświetleń)
- Autor Alicja56 Dodany 2009-10-31 20:11
Od czasu, kiedy korzystam z samochodu osobowego męża (jako pasażer) w dniu 1 listopada zawsze parkowaliśmy samochód na ul. Sowińskiego tzn. w pobliżu Cmentarza Wolskiego w Warszawie. Od zeszłego roku na tej ulicy postawiono znak zakazu zatrzymywania się i postoju obowiązujący tylko przez kilka dni. "Okolicznościowe" parkingi zorganizowane są w dość dużym oddaleniu od cmentarza. Nikt w tym momencie nie pomyślał o inwalidach. Czyżby zakładano, że osoby niepełnosprawne nie bywają na cmentarzach?
Czy macie problemy z parkowaniem przy cmentarzu w czasie Święta Zmarłych?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-11-20 20:22
a ilu niepełnosprawnych ma samochód? przecież to Polska
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-20 20:41
Dużo.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-11-20 20:44
ale mówię, o niepełnosprawnych, a nie o osobach z niepełnosprawnością, bo to nie to samo. Niepełnosprawny nie może z domu wyjść, a z niepełnosprawnością może sam śmigać gdzie chce.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-20 20:46
przesadzasz
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2009-11-20 20:49
dokładnie tak samo myślą urzędnicy, dlatego w Polsce zamiast 500 tys niepełnosprawnych mamy 5 mln. Ale faktem jest, że wszystkich wrzuca sie do jednego worka i ten co oddchyba i ten co zasuwa jak mały robocik są nazywani niepełnosprawni, co w konsekwencji prowadzi do absurdów.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-20 20:46
To fakt.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-20 20:48
co jest faktem ")
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-20 20:53
Że nie wszyscy potrafią chodzić.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-20 20:55
tak ale to że są i tacy którzy potrafią nie oznacza że są zdrowi
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-20 20:56
Oczywiście.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-20 20:59
wię nie dzielmy na niepełnosprawnych i osoby z niepełnosprawnością bo to bezsens
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-11-20 21:00
bo nieraz widzę jak pod sklep podjedża super bryka wychodzi sprawna osoba a na końcu dowiaduje się, że ma średni stopień niesprawności. No nie wiem, takie osoby faktycznie mają samochody bo sa na tyle zdrowe aby móc je utrzymać. Mówie i pisze, że w Polsce spora większość niepełnosprawnych nie pracuje i żyje za 500 zł. I tak się zastanawiam, jak za te 500 zł utrzymują i dom i samochód, bo dla mnie to jest niepojęte.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-20 21:02
może są to osoby żyjące w związkach po za tym jest jeszcze rodzina która może wspierać
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-20 21:04
Przecież jak kto pracuje,to ma na to,a jeżeli nie jest w stanie pracować,to niestety,musi zyć za to co mu dadzą.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-20 21:11
SŁUSZNIE
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-11-20 21:14
Bo w warszawie kiedyś była manifestacja rodziców, przyjechali z dziećmi niepełnosprawnymi i jakoś nie wygladali na takich co im się dobrze powodzi. A jest i ojciec i matka, więc ktoreś musi zrezygnować z pracy aby opiekowac się niepełnosprawnym (takiego mam na myśli). W zależności od potrzeb raz sie pokazuje takiego niepełnosprawnego, a drugi raz jakiegoś zdrowego krezusa z podspisem niepełnosprawny. Jakiś absurd
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-20 21:17
Barnaba nie rozliczaj ludzi nie znając ich sytuacji. A tak swoją drogą czyżbyś sądził, że ON nie jest w stanie zarobić dużej kasy? Część ludzi zarabia głową, a nie tylko siłą mięśni.  :-)))))))
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-11-20 21:28
zgadza się, tylko skoro jest tak dobrze to po co te wszystkie fundacje. Skoro stać ciebie na samochód za 40 czy 60 tys. zł, to będzie ciebie stać na leczenie za 70 tys zł.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-20 21:36 Zmieniony 2009-11-20 21:49
Nie powiedziałam, że jest super. Zwróciłam tylko uwagę na pewne sprawy.

>Skoro stać ciebie na samochód za 40 czy 60 tys. zł, to będzie ciebie stać na leczenie za 70 tys zł. <


O co Ci chodzi. Nie zrozumiałam. Zresztą czym się tak ekscytujesz? Co Cię obchodzi za ile inni mają samochody. Ja nie zazdroszczę innym. Niech mają. Mam co mam i tym żyję, a nie tym co ma sąsiad.
Mam jednak pytanie dlaczego piszesz o pieniądzach w wątku o miejscach parkingowych?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-12-04 02:04
DO BARNABA24

>zgadza się, tylko skoro jest tak dobrze to po co te wszystkie fundacje. Skoro stać ciebie na samochód za 40 czy 60 tys. zł, to będzie ciebie stać na leczenie za 70 tys>


STAC NA LECZENIE,ZA 70TYS? TO CHYBA NIE NAS? A Z CALA PEWNOSCIA PANA PREZESA INTEGRACJI PAWLOSKIEGO WRAZ ZE SWOJA SWITA  12-STU DYREKTOROW ZE STOWARZYSZENIA.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-12-18 13:19
Buziaczek08 napisał/a

>STAC NA LECZENIE,ZA 70TYS? TO CHYBA NIE NAS? A Z CALA PEWNOSCIA PANA PREZESA INTEGRACJI PAWLOSKIEGO WRAZ ZE SWOJA SWITA  12-STU DYREKTOROW ZE STOWARZYSZENIA. >


Tu, chyba lepiej nie mogłeś tego określić. No, masz w stu procentach rację co do powyższego przypuszczenia.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-20 21:15
Wracam do głównego tematu wątku:

>Czy macie problemy z parkowaniem przy cmentarzu w czasie Święta Zmarłych? <


Nie miałam problemów z parkowaniem  przy cmentarzu w moim mieście. W zwykłe dni jest wystarczajca ilość miejsc parkingowych, a w czasie Święta Zmarłych cały parking był wyłącznie dla ON. To przy największym cmentarzu, a przy mniejszych też było to dobrze zorganizowane. Na drogi prowadzące na cmentarze policja wpuszczała tylko autobusy, taxi i ON. Organizacja super.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-11-20 22:36

>Od zeszłego roku na tej ulicy postawiono znak zakazu zatrzymywania się i postoju obowiązujący tylko przez kilka dni. "Okolicznościowe" parkingi zorganizowane są w dość dużym oddaleniu od cmentarza. Nikt w tym momencie nie pomyślał o inwalidach.


Rozumiem, że jest Pani osobą niepełnosprawną i ma problemy z poruszaniem się. Proponuję złożyć wniosek o kartę parkingową.
Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca samochodem oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych, m.in. zakaz wjazdu i zakaz postoju. "Udogodnienia" dotyczą również kierowców przewożących pasażerów posiadających kartę parkingową.
Nadrzędny - Autor Alicja56 Dodany 2009-11-21 00:41
Przepraszam, w swoim poście nie wyraziłam się jasno. Jestem osobą niepełnosprawną z przyznanym umiarkowanym stopniem inwalidztwa i kartą parkingową. Nie mam prawa jazdy, więc korzystam z samochodu męża jako pasażer.
Niestety, posiadaczy karty parkingowej obowiązuje znak zatrzymywania się i postoju, a taki został ustawiony koło cmentarza. W zeszłym roku Straż Miejska zostawiła za wycieraczką samochodu mandat, choć za szybą leżała karta parkingowa.
Poruszam się na własnych nogach, ale jestem osobą schorowaną i dłuższe dystanse są dla mnie uciążliwe. Przedstawiając problem miałam na myśli również inwalidów np. na wózkach, którzy też chcieliby może odwiedzić swoich zmarłych krewnych. Nie dano im takiej szansy.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-11-21 00:51
Pytanie zabrzmi może nieco specyficznie ale... czy nie jest rozwiązaniem tej sytuacji taka oto rzecz: Pani mąż zatrzymuje chwilowo samochód pod cmentarzem, pozwala/pomaga Pani wysiąść po czym jedzie zaparkować na dowolnym wolnym miejscu, a po skończonej "wizycie" odbiera samochód, podjeżdża pod cmentarz i odbiera Panią?

> Nie dano im takiej szansy.


Odnoszę niewyraźne wrażenie, że dla osoby na wózku co najmniej równie wielkim utrudnieniem jest sam układ cmentarzy ze stosunkowo wąskimi przejściami między kwaterami (poza tymi położonymi przy głównych alejach). Nie postuluję oczywiście "modernizacji" cmentarzy bo to trochę bez sensu - po prostu wydaje mi się, że szansę na odwiedzanie bliskich niektórzy stracili zupełnie niezależnie od parkingu (pomińmy tu na chwilę tych, którzy w ogóle nie opuszczą domu, także we Wszystkich Świętych).
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-21 07:21

>m.in. zakaz wjazdu i zakaz postoju.


Ha ,ha-jolik jeździ pod prąd :-)
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-11-21 09:36
Dołączę do tematu,bo też jestem zainteresowany.Obserwując osoby niepełnosprawne z "niebieskimi kartami"dochodzę do wniosku że "przesadzono" z ilością wydanych kart.Przy ograniczeniach miejsc parkingowych powinna nastąpić weryfikacja wydanych kart.I takie uprawnienia powinni zatrzymać osoby np.ze znacznym stopniem niepełnosprawności.Bo te osoby ,które komisje zakwalifikowały do w/w stopnia są naprawdę osobami niepełnosprawnymi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-21 13:02

>Obserwując osoby niepełnosprawne z "niebieskimi kartami"dochodzę do wniosku że "przesadzono" z ilością wydanych kart.<


Obserwując nie jesteś w stanie powiedzieć komu należy się karta. Możesz się bardzo pomylić.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-11-21 13:30
Właściwie,to patrząc w ten sposób, to nie ma wiarygodnego sposobu orzekania o niepelnosprawności,prawie nikt nie wierzy orzecznikom, ZUS,ORZECZNIKOM ,komisją lekaeskim,widzicie jakieś wyjście z tej sytuacji?
Nadrzędny Autor Alicja56 Dodany 2009-11-21 14:52
"Na oko" się nie ocenia, czy ktoś jest niepełnosprawny, czy też nie. Liczy się udokumentowanie choroby.
Niepełnosprawnośc nie musi dotyczyć tylko nóg.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-11-21 18:29

>Ha ,ha-jolik jeździ pod prąd :-)


Siwek, sprawdziłam co napisałam ... O rety?! ... Biję się w piersi, ... brak precyzji wypowiedzi mógł wprowadzić "zamęt".  :-(  Miałam na myśli znak B-3, czyli zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych. Przepraszam.  :-))))

A podchodząc do "wpadki" humorystycznie, nie mam wpływu na to, gdzie "wjeżdża" samochód - jestem grzecznym pasażerem i nigdy, no prawie nigdy nie "krytykuję" kierowcy.  :-)

(Siwek, dobrze, że jesteś czujny. Dzięki za zwrócenie mi uwagi.)
Nadrzędny Autor Alicja56 Dodany 2009-11-21 14:48
Tak właśnie często sobie radzimy.

Jeśli chodzi o inwalidów na wózkach....
Pomyślałam właśnie o tych, którzy nie stracili szansy odwiedzenia swoich bliskich ze względu na usytuowanie grobu.
Szansy nie mają, bo nie pomyślano o miejscu do zaparkowania, choć są takie możliwości w okolicy cmentarza.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-21 16:46
Boginka odpowiedziała prawidłowo. Mam kartę parkingową. Jeżdżę jako pasażer. Moi mnie podwożą, wysadzają np przy drzwiach szpitala, a następnie odprowadzają samochód na parking dla pełosprawnych. W tym czasie ja sobie jak mogę idę do windy jak nie spokojnie czekam na powrót opiekuna. Problemu nie iwdzę.
Co do cmentarzy wózkiem można przejechać tylko po głównych alejkach i to wszystko.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-11-21 17:20
Na niektórych cmentarzach działa funkcja płatnej przepustki dla ON W DNI POWSZEDNIE, MOZNA PODJECHAC GŁÓWNA ALEJA W POBLIZE GROBU (OCZYWIŚCIE NIE W SWIĘTO ZMARŁYCH)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-21 17:48
U nas taka przepustka jest bezpłatna.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-11-21 18:09
Na Powązkach w Warszawie 10 zł
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-21 18:56 Zmieniony 2009-11-21 18:58
Jolik nic się nie dzieje.Myślę,że miałaś na myśli zakaz ruchu,ale nie ma nad czym dyskutować.Wszyscy wiemy,co możemy i jakie znaki nas nie obowiązują.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-11-21 19:48
Nie miałam na myśli zakaz ruchu. Miałam na myśli znak zakazu "z obrazkiem" - "z samochodzikiem" ... :-)
A ty, sądząc z komentarza, że jeżdżę pod prąd - znak wjazdu na drodze jednokierunkowej. Chociaż, mogę się mylić ...
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-21 19:50
No tak,ale nie ma co się nad tym rozwodzić.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-21 20:19
:-):-):-)
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:24
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-25 20:29
Jesteście spamowi lenie. A mnie moderator może wywalić z forum ale to już jest świństwo co robicie.
Nadrzędny - Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:36
Przepraszamy. Chcemy pomóc. W czym to przeszkadza? Dlaczego moderator ma cię wywalić z forum? Czy przez nas? To nie jest spam bo ma to konkretny cel.

Pozdrawiam zakończymy na tym.

Łukasz
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-01-25 20:38
Zauważyłeś jaki jest temat wątku czy widzisz tylko własne cele?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-25 21:10
To jest spam bo wszędzie jest to samo. Lid ma trację. Czytać nie potraficie? odkopujecie stare wątki o całkiem odmiennym temacie i wklejacie swoją "pomoc". W czym chcecie pomóc? W zaśmiecaniu wszystkiego?
Dlaczego moderator może mnie wywalić? Bo nazwałam was leniami. Nie dotrzymałam nieetykiety forum. Paniatno,verstanden, zrozumieliście?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2011-01-26 14:44
Lukasz i Marcin-ON-oznacza osoba niepełnosprawna,a nie osoba niepociumana.Po co wklejacie jedno i to samo w każdym wątku.Wystarczyłoby raz wkleić ankietę,a jak będziecie mieli za mało wypełnionych ankiet,to ponowić prośbę.Ja zazwyczaj wypełniam ankiety,o ile mnie dotyczą,ale wy mnie wkurzacie :-p
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-26 19:45
Nie wypełnię bo mam dość nahalności
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2011-01-28 10:47
Ja już prosiłem-nie wypełniajcie tej ankiety.Nie pomagajmy takim ludziom jak .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Brak miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych (33382 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill