www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / sanatoria (3598 - wyświetleń)
- Autor Ela G. Dodany 2011-01-27 22:56
W marcu mam jechać na 28-dniowy pobyt uzdrowiskowy do Szczawnicy w sanatorium Nauczyciel. Podobno jest położone wysoko i obawiam się, że mogę mieć trudności z wchodzeniem i schodzeniem z góry, ponieważ mam doleglowości bólowe biodra. Może ktoś był w tym sanatorium i podpowie mi czy mam się czego obawiać i jak wogóle jest w tym sanatorium, jakie są tam zabiegi. 
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-01-28 10:59
W Szczawnicy nie byłem.Ale taką sytuację miałem na turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju.Byłem w Ośrodku Złoty Łan.Też znajduje się na wzgórzu.Osoby starsze i chore miały problemy w dojściach do parku,pijalni i miasta.Jednak właściciel zorganizował podwożenie o ustalonej godzinie i w stałym punkcie chętnych i chorych.Sprawa była załatwiona.A więc jak się chce pomóc to można.Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku,bo na 28 dniowe sanatorium jedziesz z NFZ  a czy właściciel "Twojego" NAUCZYCIELA będzie chciał
Wam pomóc, to już "inna inszość".....Pozdrawiam   to jest podpowiedź dla Ela G
Nadrzędny Autor Ela G. Dodany 2011-01-29 00:17
Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że ja nie jadę do Lądka Zdroju. Kilkakrotnie prosiłam o tą miejscowość ale niestety dawano mi co innego. Np. 4 razy byłam w Krynicy Zdroju, Muszynie 3 razy, w  Żegiestowie a nigdy tam gdzie chciałabym być. Boję sie też tych 28 dni. Nigdy nie byłam tyle poza domem. Znalazłam  trzy złe opinie o "Nauczycielu" a tylko jedna była pozytywna. Ale pojadę i mam nadzieję, że będzie dobrze. Zabiegi nie są za ciekawe co wyczytałam  na stronie sanatorium ale jakie mam wyjscie? Pozdrawiam serdecznie.           
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-28 20:08
Ela G obejrzyj sobie tę stronkę; (kliknij tu) Nie byłam tam ale wygląda, że nie jest takie tragiczne położenie. Po lewej stronie masz podstrony które możesz rónież obejrzeć. Wystarczy kliknąć na podstronkę. W/g mnie zabiegi są w tym samym budynku. Proponuję zabrać ze sobą kule ewentualnie jakąś laseczkę +plecaczek czy też torebkę "listonoszkę"
Miłego pobytu życzę a okolica wygląda na bardzo ciekawą :-)
Nadrzędny Autor Ela G. Dodany 2011-01-29 11:03
Witaj Ella! Obejrzałam te strony promujace  sanatorium.Wiem,że Szczawnica jest piękna zwłaszcza latem,możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc.Teraz możliwości będą ograniczone gdyż to jeszcze nie będzie wiosna a i moje możliwości są mniejsze co do forsowniejszego chodzenia. Jestem zapisana na endoprotezę biodra.Chodzę bez kuli ale boli mnie biodro. Zabiegi tak jak piszesz będą w tym samym budynku.Ale tak w ogóle to jestem ciekawa czym praktycznie różni się turnus 28 dniowy od 21 dniowego.Może wiesz? Pozdrawiam z Lublina.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-29 20:18
Wita Elu G. Turnus niczym się nie różni poza ilością dni pobytu tam. Te same zabiegi ale przez 28 dni reszta też. Niezbyt umiem ci powiedzieć ale byłam z paniami które miały po 28 dni ja zaś miałam 21 i między czasem pobytu wszystko było takie samo. One zostały jeszcze, ja wyjechałam.
Nie martw się może ciepełko przyjdzie wcześniej i wszelkie lody spłyną a trawka się pokaże? Wiadomo jak to teraz jest z tym klimatem :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / sanatoria (3598 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill