www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Inwalida Wojskowy (4102 - wyświetleń)
- Autor hektor Dodany 2011-01-07 20:57
Witam jestem inwalida wojskowym i chcialbym prowadzic swoja dzialalnosc gospodarcza jakie mam z tego tytułu przywileje? Dodam ze jestem na rencie wojskowej i jestem częsciowo niezdolny do pracy !
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-14 08:13
Podstawowe pytanie brzmi kiedy otrzymał Pan orzeczenie wojskowe. Jeśli przed wejściem w życie aktualnej ustawy o „Rehabilitacji zawodowej i społecznej..” czyli w tym przypadku do do 31.12.1997 r. to jest Pan uznawany za osobę niepełnosprawną. Jeśli po tej dacie to w świetle prawa nie jest Pan uznawany za osobę niepełnosprawną i musiał by się Pan orzec w zespole ds. orzekania o niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor hektor Dodany 2011-01-14 10:27
Na rencie wojskowej jestem od 2004 r mialem wypadek w zasadniczej sluzbie wojskowej. Chcialbym prowadzic dzialalnosc gospodarcza jakie ma z tego tytulu przywileje?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-14 11:34
nie powtarzaj jak papuga
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-14 12:04
Nadal nie mam pewności jakie ma Pan orzeczenie - zostawiam to do sprawdzenia Panu
Co do działalności gospodarczej to osoba posiadająca orzeczenie ZUS o niezdolności do pracy bądź zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności o stopniu niepełnosprawności może skorzystać:
- środki na jej założenie:
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/uprawnienia-pracodawcy/przyznanie-srodkow-na-podjecie-d/
oraz refundacje części składek na ubezpieczenie społeczne:
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/uprawnienia-pracodawcy/refundacja-skladek-dzialalnosc-/
Nadrzędny - Autor hektor Dodany 2011-02-15 12:54
Mam przyznana czesciowa niezolnosc do pracy i jestem na rencie wojskowej.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-15 19:53
No dobrze. Ale co z tego wynika?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Inwalida Wojskowy (4102 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill