www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / lazienka dla niepelnosprawnych (14071 - wyświetleń)
- Autor malgorzatazofia Dodany 2010-10-21 11:53
jak sie sprawdza brodzik z zaslonka ,zwlaszcza gleboki polokragly 90 z siedziskiem ?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-21 13:00
Małgosiu to zależy jakie masz sprawne nogi. Dla mnie kiepsko się sprawdza by wejść i wyjść z niego.
Nadrzędny Autor malgorzatazofia Dodany 2010-11-04 14:49
z wchodzeniem nie bede  miala wiekszych  klopotow   boje sie  kabiny  prysznicowej     teraz   korzystam   z wanny   zastanawiam sie jak praktycznie sprawdza  sie zaslonka
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2010-11-04 15:24
Witam
Szanowna Pani. Brodzik to miejsce, gdzie musi być szczególnie zachowane bezpieczeństwo kąpiącej się Osoby z niepełnosprawnością. Osobiście odradzałbym brodzik głęboki, jak i półokrągły. Powodem jest zbyt mało miejsca do manewru, tym bardziej że ma się ograniczenia ruchowe. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się brodzik kwadratowy, bądź prostokątny ( jeśli posiada Pani na to miejsce w łazience ). Czym większy brodzik, w sensie szerokości i długości tym lepszy. Głębokość zawsze będzie stanowiła przeszkodę. Proszę zauważyć, iż powierzchnia brodzika jest przeważnie mokra, zatem przy ograniczeniach ruchu, jest to wielkie zagrożenie. Zasłonka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli jest odpowiednio oddalona od samego punktu prysznicowego, jak i wnętrze posiada zabezpieczenia ( barierki ruchome ), zabezpieczające przed wypadnięciem.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-11-04 17:04
A jednak dla mnie brodzik jest trudniejszy niż wanna. I mimo że z wanny też ciężko jest wyjść to wole wannę. Tu siedzę i czuję się bezpieczna. Natomiast w brodziku bez względu na wielkość muszę stabillnie oprzeć się plecami o ścianę i nie ma tu znaczenia stoję czy siedzę.
To jednak mam wypróbowane po innych miejscach bo u siebie trzymam się twardo wanny :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-11-04 17:08
Ela ja też wolę wannę. Zamontowałam porządne uchwyty, aby mi się lepiej z niej wychodziło i jest ok. W brodziku łatwo można się poślizgnąć. Mam większe trudności z wyjściem z brodzika niż z wanny.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-11-04 17:10
Wiem Liduś. Ja mimo tego też mam trudności ale co wanna to wanna i te stabilne 4 literki :-) Nie mam uchwtów ale budowa wanny jest z wgłębieniami dla rąk.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-11-04 17:20
Teraz jest duży wybór wanien. Widziałam też wannę z Koła (w internecie) , która jest przystosowana dla ON. Ona jest ze specjalnym obrotowym siedziskiem. Tylko kasa jest potrzebna, ale może Pefron coś do takiej wanny dokłada.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-11-04 18:11
Lid z PFRON nigdy nic nie dostałam. PCPR nie daje od 5 lat nawet na sanatrium. Na wszystko mam odmowę
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-11-04 18:24
Ja też nie dostałam na remont łazienki.
Nadrzędny Autor agnieszka n Dodany 2011-02-15 13:18
To czy komuś dadzą pieniążki zależy od tego jak stoją z kasą, ale chyba wszędzie jest coraz mniejszy budżet.
Nadrzędny Autor agnieszka n Dodany 2011-02-15 13:18
To czy komuś dadzą pieniążki zależy od tego jak stoją z kasą, ale chyba wszędzie jest coraz mniejszy budżet. Może warto jeszcze próbować.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-11-04 18:26
No domyślam się. Mi systematycznie odmawiają. W styczniu już nawet nie mam zamiaru składać wniosku. Mam dość żebraniny.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-04 21:13
ja też nie dostałam
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-11-05 11:03
DO BRODZIKA TRZEBA WŁOZYC MATE ANTYPOSLIZGOWA I KONIECZNIE ZAMONTOWAC UCHWYTY I SIEDZISKO.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-05 16:20
ja nie mam ani maty ani siedziska ale jakoś sobie radze
Nadrzędny - Autor pepina1@o2.pl Dodany 2010-12-01 12:34
Wanna moim zdaniem jest najodpowiedniejsza ,a kazdy sobie radzi jak moze z swojej wypadłam juz pare razy bo nieprzystosowana
musze dopiero pisac do PFRON o zamontowanie odpowiedniej
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-12-01 16:33
wanna nie jest dobra dla każdego
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:06
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / lazienka dla niepelnosprawnych (14071 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill