www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Programy PFRON (8218 - wyświetleń)
- Autor jasiu721 Dodany 2008-04-28 20:19
Prosze o informację czy można jednoczesnie ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputera w ramach PEGAZ oraz samochodu w ramach sprawny dojazd?
pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-04-29 09:34
Zgodnie z warunkami uczestnictwa w obu wymienionych programach PFRON złożenie wniosku w ramach programu „Sprawny dojazd” nie wyklucza możliwości składania wniosku w ramach programu Pegaz 2003.
 
SPRAWNY DOJAZD to program realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mający na celu pomoc osobom niepełnosprawnym w nabyciu samochodu osobowego oraz uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.
Przyjmowaniem oraz rozpatrywaniem wniosków zajmują się Oddziały PFRON. W tym roku wnioski o dofinansowanie zakupu samochodu były przyjmowane od 14 lutego do 31 marca. Zatem termin składania wniosków upłynął.
Szczegóły programu są podane na stronie internetowej PFRON http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset

Obszar B programu PEGAZ 2003 dotyczy udzielenia osobom niepełnosprawnym przez Oddziały PFRON dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego.
Wnioski o dofinansowanie w ramach realizacji programu PEGAZ 2003 Obszar B są przyjmowane przez Oddziały PFRON od 1 kwietnia do 16 maja 2008 r.

Szczegóły programu są podane na stronie internetowej PFRON
http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset

Adresy Oddziałów PFRON znajdują się na www.pfron.org.pl (zakładka „PFRON/ Oddziały Funduszu).
Nadrzędny - Autor michus Dodany 2008-05-08 16:44
Interesuje mnie ten program Obszar B < Obszar B programu PEGAZ 2003 dotyczy udzielenia osobom niepełnosprawnym przez Oddziały PFRON dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego.
Wnioski o dofinansowanie w ramach realizacji programu PEGAZ 2003 Obszar B są przyjmowane przez Oddziały PFRON od 1 kwietnia do 16 maja 2008 r.>
Mam takie pytanie czy ten program będzie wznowiony za rok ? Ponieważ jeszcze nie złożyłem wniosku bo jeszcze nie mam pełnych 3 lat dopiero za m-c i nie wiem czy można ponownić składać ten wniosek na zakup <laptopa> ? Jestem osobą niesłyszącą i mam stopień niepełnosprawności umiarkowany na stałe i osoba pracująca. Proszę o odpowiedzi :-)!
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-09 17:25
Jakie 3 lata????

O dofinansowanie można sie starać co 5 lat (czasem dłużej - w praktyce). Natomiast te 3 lata o których mówisz, to okres po którym komputer staje się twoją własnością.
Ja kompa mam już 6 lat i nie mam szans w tym roku na nowego kompa. A ty byś chciał co 3 lata?
Nadrzędny Autor michus Dodany 2008-05-09 18:59
Ponoć można składać po trzech latach i ubiegać o dofinansowanie poprzez PCPR lub PFRON-u tak powiedzieli można już po 3 latach np. o dofinansowanie na zakup aparat słuchowych natomiast NFZ trzeba co 5 lat. Chyba ja zostałem wprowadzony w błąd że trzeba co 5 lat skorzystać z PFRON-u ale dowiem się jak to wygląda w praktyce ?
Wg. mnie że twój komputer ma już 6 lat możesz ponownie starać do PFRON-u na zakup komputera lub laptopa jeśli program z PFRON-u istnieje....?
Spróbuj!
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-09 17:27
No nie wiem, ale osoby niesłyszące chyba nie dostają dofinansowania do kompa - no ale mogę się mylić.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-09 20:24
NO I SIĘ MYLISZ
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-05-13 10:36
Program PEGAZ2003 jest z reguły realizowany co roku. W pierwszym kwartale każdego roku kalendarzowego na stronie internetowej www.pfron.org.pl zostaje umieszczony komunikat, w sprawie terminu składania wniosków w ramach tego programu.

Jeżeli chodzi o ponowne ubieganie się o dofinansowanie w ramach programu PEGAZ 2003, Obszar B do zakupu sprzętu komputerowego to musi upłynąć w sytuacji gdy osoba niepełnosprawna ubiegała się wcześniej o przyznanie w/w dofinansowania, aby ponownie złożyć wniosek musi upłynąć równe trzy lata licząc od końca roku, w którym zostało przyznane dofinansowanie.

Istnieje także możliwość ubiegania się o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do zakupu sprzętu komputerowego w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się.
W tym celu należy zgłosić się do jednostki samorządu lokalnego, zajmującej się udzielaniem dofinansowania ze środków PFRON, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania (PCPR, MOPS).
Likwidacja barier w komunikowaniu się ma za zadanie umożliwienie lub znaczne ułatwienie osobie niepełnosprawnej wykonywanie kontaktów z otoczeniem. Wysokość dofinansowania likwidacji barier w komunikowaniu się wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, natomiast pozostałe 20% wnioskodawca musi pokryć we własnym zakresie (to jest tzw. udział własny).
O dofinansowanie likwidacji bariery w komunikowaniu się przysługuje osobie niepełnosprawnej, jeżeli w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku nie uzyskała odpowiednio dofinansowania ze środków Funduszu na ten cel.
Nadrzędny Autor michus Dodany 2008-05-13 11:34
Dziękuję za szczegółowe informację :-)
Pozdrawiam Michuś
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Programy PFRON (8218 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill