www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Rekreacja >> warszawa wola (4175 - wyświetleń)
- Autor sarna1315 Dodany 2011-02-22 16:34
Cześć.
Mam mały problem. Piszę pracę licencjacką na temat rekreacji osób niepełnosprawnych - poruszających się na wózku inwalidzkim w Warszawie dzielnicy Wola.
Myślę, że praca będzie miała charakter przewodnika. Dowiedziałem się, że jest jakiś przewodnik po warszawie ale na oczy go nie widziałem.... ;/
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc / naprowadzić na konkretny tok myślenia? Byłbym wdzięczny.

Wspomnę, że puki co mam wliczone tylko ośrodki OSiR'u z wolskiej strony www.
Jeśli jest ktoś z Woli lub okolic to już w ogóle rewelacja :D w jaki sposób się rekreujecie?

Z góry już dziękuje za jakikolwiek odzew.
Pozdrawiam Szymon
Nadrzędny Autor M@rta Dodany 2011-05-01 20:36
Fajny pomysł na stworzenie pracy licencjackiej, która będzie mogła być naprawdę przydatna :-)
Szczególnie jeśli to miałby być przewodnik.
Tylko w takim razie 2 kwestie
1) Rozumiem, że on zostanie gdzieś potem udostępniony?
(bo szkoda by było taką pracę zmarnować)
2) Wybierz się na spacer po Woli z osobą na wózku i sprawdź, jak wygląda przystosowanie miejsc wyglądających wstępnie na przystosowane.
Teoretycznie nie powinno być problemów z 3 największymi parkami Woli, które są tam wszystkie obok siebie (nie wiem, nie sprawdzałam). W Sowińskim do samego amfiteatru chyba nie da się dostać, ale koncerty mają to do siebie, że słychać je też w parku i wiele osób tak z nich korzysta.

Jeśli nikt więcej Ci tu nie odpowie, to możesz zrobić jeszcze jedno. Przejdź się do Wola Parku. Rekreacją jest tam raczej część kinowa (chyba nieprzystosowana, bo zupełnie nie kojarzę tam wind do poziomu samych sal, ale może się mylę) za to reszta centrum jest na tyle ok, że spotkasz tam sporo ludzi na wózkach inwalidzkich. Porozmawiaj z nimi :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Rekreacja >> warszawa wola (4175 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill