www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / pomysł na biznes, pracownia tortów artystycznych (3569 - wyświetleń)
- Autor anemysk Dodany 2011-05-23 12:15
witam wszystkich!
proszę o rady w tej sprawie

mieszkam na wsi, mam 23 lata i jestem osobą niepełnosprawną(STOPIEŃ UMIARKOWANY), utrzymuję się z renty(CZĘŚCIOWA NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY), mam niespełna 2-letnią córkę.

niedawno wpadłam na pomysł by otworzyć w swojej miejscowości pracownię tortów artystycznych i piec torty na zamówienie(torty angielskie to moja pasja i wszyscy mówią mi że doskonale się do tego nadaję mimo że nie jestem z zawodu cukiernikiem), znalazłam nawet lokal w którym był bar(od września ma być wolny), moje pytania są takie:

-czy mogę starać się o dotację na ten cel?

-czy lokal (dawny bar) nadawałby się na taki interes, ewentualnie jakie wymogi musiałby spełniać?

-jaką formę działalności wybrać?(ja myślałam o jednoosobowej lub zatrudniać cukiernika oraz kogoś na staż)

-czy wogóle możliwe jest otarcie takiej pracowni na wsi?

dodam, że w okolicy(50km) nie ma czegoś takiego, jedynie cukiernie w mieście na które skarżą się ludzie z powodu złego smaku, ja chciałabym używać tylko naturalnych, domowych składników. uważam że taka pracownia mogłaby przyciągnąć wielu klientów, ze względu na swoją oryginalność oraz naturalizm co doprowadziłoby do reklamy mojej wsi.

CO O TYM MYŚLICIE?
bardzo proszę o pomoc!
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-05-23 17:17
Zawsze mnie to zastanawiało. Jak do pracy wszyscy chorzy, siły nie mają, ale jak do kinder machen to każdy sprawny.
Jakiś ewenement czy polityka rozdawnictwa rent?
Nadrzędny Autor anemysk Dodany 2011-05-23 17:46
WIESZ MOŻE TAKA JEST RÓŻNICA ŻE DO SWOJEJ PRACY MIAŁABYM RZUT BERETEM A ŻEBY PRACOWAĆ GDZIEŚ TO MUSZĘ DOJECHAĆ A NIESTETY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NIE MAM BO MIESZKAM NA WSI A AUTEM KIEROWAĆ NIE MOGĘ JUŻ NIE MÓWIĄC O TYM ŻE SAMA WYZNACZAŁABYM SOBIE W SWOIM BIZNESIE OBOWIĄZKI, A W ZWYKŁEJ PRACY TAK BYM NIE MOGŁA. CHĘTNIE ZAMIENIŁABYM SIĘ Z JAKIMŚ ZDROWYM CZŁOWIEKIEM NA MOŻLIWOŚĆ PRACY PRZYNAJMNIEJ ZA 1000ZŁ NIŻ MIAŁABYM SIEDZIEĆ W DOMU ZA 500ZŁ...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-23 19:59
Możesz ale nie umiem ci podpowiedzieć w jaki sposób. Może ktoś się odezwie życzliwy i poda ci te przepisy dokładniej. Co do powrotu do sprawności masz rację. Też bym i ja się zamieniła na sprawność.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-23 23:09
Odpowiedzi wg. pytań: 1. Tak, Jest taki fundusz dla niepełnosprawnych i nie tylko, 2. Spytaj dokładnie w a) sanepid, b) P.poż., 3. Od ciebie zależy, ale zatrudniając siebie jako osobę niepełnosprawną intratniej, 4. Wszystko jest możliwe, ale reklama dźwignią handlu i dobrze zareklamować w mieście, znaleść odbiorów w sklepach. Zrób sobie biznes plan. Na początku nie licz na duże zyski.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / pomysł na biznes, pracownia tortów artystycznych (3569 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill