www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Wojskowa (3542 - wyświetleń)
- Autor hektor Dodany 2011-05-24 17:08
Witam mam przyznana rente do marca 2013 r i mam do was pytanie jak podejme prace to moga mi ta rente zabrac ? Prosze o konkretne odpowiedzi czy ktos z was bedac na rencie znalazl zatrudnienie i zus go wezlal ponownie na komisje w celu zabrania renty ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-05-25 06:38
Zasadniczo ZUS nikogo  nie wzywa z tego tytułu ,że pracuje.. Ale czasami to też róznie bywa.. To zalezy co sie robi..
Bo jak masz rentę z ZUS bo byłeś budwlańcem  i dalej całymi dniami pracujesz w tym zawodzie ..Sąsiad uczciwie doniesie..  ZuZ wola delikwenta ba nwet na budowe może przyjechać.. znam taki przypadek..
To zależy co robisz na tej rencie..
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-04 12:38

>Zasadniczo ZUS nikogo  nie wzywa z tego tytułu ,że pracuje.. Ale czasami to też róznie bywa.. To zalezy co sie robi..
>Bo jak masz rentę z ZUS bo byłeś budwlańcem  i dalej całymi dniami pracujesz w tym zawodzie ..Sąsiad uczciwie doniesie..  ZuZ wola delikwenta ba nwet na budowe może >przyjechać.. znam taki przypadek..
>To zależy co robisz na tej rencie.. >


sąsiad uczciwie doniesie?, czy zauważy kłamstwo Niepełnosprawnego?
ZUS  jest niedobry, czy Niepełnosprawny który oszukiwał?
to jest odpowiedź,  na wpis Pana godunow, że wytyka mi konfabujację.
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-04 12:59
Hektor.
Zależy jaki masz dochód renty oraz dochód zarobku zakładu pracy.
1. Jeżeli pobierasz rente socjalną i przekraczasz miesięczny dochód renty socjalnej powyżej 30%. To Zus przysyła ci pismo o zwróceniu renty za ten miesiąc który ci oni wypłacili renty.
W przypadku moim musiałem rente socjalną wstrzymać z powodu przekroczenia dochodu miesięcznego.
2. Jeżeli pobierasz rente stałą w wysokości około 900 złotych a zarabiasz w granicach 1000-1300 złotych to nie masz czego się obawiać że przyjdzie tobie pismo z Zusu że musisz zwracać wypłate renty
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-06-04 16:00

>konfabujację>


konfabulację
przepraszam, że na klawiaturze nacisnąłem  " j " ,  zamiast obok literę " l "
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Wojskowa (3542 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill