www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wada wzroku a renta (5169 - wyświetleń)
- Autor Radio Dodany 2011-06-01 22:52
Witam.
Mam wadę wzroku wynoszącą około -8 dioptrii w lewym i prawym oku do tego astygmatyzm.
Wadę wykryto u mnie w wieku ok. 11 lat i od tej pory znacznie się pogłębia (po ok. 0,75 dioptrii na rok).
Badania okulistyczne wykonywałem prywatnie, kilka razy zdarzyło się w publicznych przychodniach/szpitalach.
Noszę soczewki kontaktowe.
Czy z powodu mojej wady wzroku przysługuje mi jakaś renta/pomoc/grupa inwalidzka?
Czy podjęta praca za około 1200 zł/miesiąc może zniwelować pomoc udzielaną mi przez kraj?
Nie znam się na prawie i rentach, więc proszę o łatwo przyswajalne odpowiedzi.
Dodam jeszcze, ponieważ nie wiem czy to ważne, iż aktualnie nie jestem zapisany do żadnej szkoły, a od września mam zamiar zacząć zaocznie jednoroczne liceum.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-06-02 06:36
Zawsze możesz próbować ..Ja pare dni temu przegrałam...mam też wadę wzroku jestem osoba jednooczną z wieloma chorobami współistniejącymi,mimo tego nie udało się,ale zawsze warto próbować bo znam osoby co maja zwykłe wady wzroku i maja rente.
Nadrzędny Autor ipmarcik11 Dodany 2011-06-16 21:04 Zmieniony 2011-06-16 21:07
Witam!
Otóż mam podobny problem co wy. Również posiadam wrodzoną wysoką krótkowzroczność i rok temu miałem odwarstwienie siatkówki w lewym oku i postanowiłem powalczyć o tą rentę. I udało się otrzymałem na okres 3 lat ale lekarz powiedział orzecznik powiedział mi, że gdyby nie wrodzona tak duża krótkowzroczność to nie należalaby sie ta renta ponieważ z jednym okiem da się żyć. trzeba próbować to nic nie kosztuje (tylko nerwy). Pozdrawiam i życzę Powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wada wzroku a renta (5169 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill