www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prosze o porade (8074 - wyświetleń)
- Autor manius Dodany 2011-06-03 17:34
Witam.Mam takie pytanie.W kwietniu zerwalem sobie sciegno ahillesa,mialem operacje,lezalem kilka dni w szpitalu,a obecnie siedze w domu z noga w gipsie.Jestem zarejestrowany w urzedzie pracy ale nei pobieram zasilku.Orietuje sie ktos czy moge sie starac o jakies pieniadze na rechabilitacje czy cos w tym stylu.Z góry dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-06-03 19:40
godunow zaleje Cię zapewne ustawami. Wszystko zależy od kiedy utraciłeś prawo do zasiłku jeśli zmieścisz się w 180 dniach(o ile pamiętam)-możesz spr. w necie, to po zwolnieniu lekarskim (bezrobotny też może je brać), pobierz druki w ZUS lub ze str. internetowej ZUS i wystąp o świadczenie rehabilitacyjne i rehabilitację. Skoro jesteś zarejestrowany to masz ubezpieczenie zdrowotne, więc możesz korzystać z rehabilitacji w POZ lub szpitalu na oddziale - potrzebne skier. lekarza. Możesz też pobrać druki z PCPR i z opisem lekarza złożyć wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności. Może Ci pomóc w znalezieniu pracy i rehabilitacji. Wszystko zależy od stopnia naruszenia sprawności organizmu. Poczytaj dokładniej w necie na stronach tych jednostek (instytucji) dla swojego miejsca zamieszkania.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-06-04 05:31 Zmieniony 2011-06-04 05:38
A jaki był statut Pana przed wypadkiem... ??
Pozdrawiam

Bzdur bobera prosze nie czytać

LINK
Proszę zajrzeć .. ( Link)
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-04 09:09 Zmieniony 2011-06-04 09:17
i nie odezwałbym się, gdyby.
do Pana godunow podając link proszę spojrzeć zawsze na datę artykułu, na tym podanym przez Pana jest :" 2007-05-22" . Od tego czasu zaszły zmiany w trybie zwolnień lekarskich i nie tylko.
Ponadto miałbym prośbę, aby Pan godunow skończył z odpisywaniem, udawadnianiem na forum, że ZUS jest niedobry, bo nie przyznaje rent.   Czy miała Pan okazję badać ludzi? Jedną z osób które należałoby by zbadać ponownie i poddać ponownemu stwierdzeniu, czy Pan ma słusznie przyznaną grupę,  jest m.in. Pan.
z poważaniem lekarz.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-06-04 10:47 Zmieniony 2011-06-04 11:44
Pisze Pan   Czy miała Pan okazję badać ludzi? Jedną z osób które należałoby by zbadać ponownie i poddać ponownemu stwierdzeniu, czy Pan ma słusznie przyznaną grupę,  jest m.in. Pan.
z poważaniem lekarz.
******************************************************************
Sądząc  po tym wpisie  to trudno wywnioskować by to pisał lekarz po średniej szkole i sześciu latach studiów..
A jeżeli zaszły zmiany to jakie..?? Może Pan po
dać linka..
Ale czasami zdarzają się wyjątki
Co do reszty   to
coś Pan konfabuluje..

Co do przyznania mi  grupy..15 razy stawałem przed  wieloma komisjami orzecznikami etc..
Z co do reszty konfabulacja Pana panie lekarzu..
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-04 12:39
znalazłem najbliższy datą Pana godunow wpis, i odpisałem
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=144108;msg=ReplyPost
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-04 12:42 Zmieniony 2011-06-04 13:02
odpowiedź dla Pana manius, proszę spytać lekarza, odpowie, co się Panu należy
Ja co więcej Pana nie widziałem, nie badałem, jaki jest stan naderwania ścięgna, proces leczenia nie jest jednakowy dla każdego pacjenta, założenie gipsu to standardowe zachowanie i nie musi oznaczać powikłań lub wydłużonego procesu leczenia.

>jestem zarejestrowany w urzedzie pracy ale nei pobieram zasilku>


należy się Panu  leczenie doraźne, zachowawcze i rehabilitacja, składkę za bezrobotnych bez prawa do zasiłku do NFZ odprowadza UP w ramach Funduszu Pracy, na który płacą wszyscy pracujący - płatnicy składek ZUS
W Opiece Społecznej może Pan wystąpić o zasiłek celowy w związku z zachorowaniem i potrzebnymi pieniędzmi na leczenie po urazie.

bober dużo napisała wcześniej,  ja teraz zmuszony przez godunow, piszę zgadzając się z  bober.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-06-04 16:10 Zmieniony 2011-06-04 16:13
do Pana godunow,  oj nieładnie, niedobrze , to Pana wpisy

>Studiów bym nie  rzucał  czyniłbym dalej  odwołania..   Co do pracy skończ studia dostaniesz   pracę i będziesz mieć gdzieś te ochłapy  z ZUS.. Co do  studiów na studiach można otrzymać stypendium, moja córka  jest na 6 tym roku medycyn o otrzymuje stypendium w tym naukowe w wysokosći 600 złotych  ( socjalne stypendium 280  złotych ).. Są uczelnie gdzie socjalne stypendium wynosi nawet 400 złotych ..  nie  wile mniej niż renta socjalna..


>Ja nie musze pytać znajomych.. Ojciec lekarz siostra matki lekarka córka na 5 roku medycyny  ja dorabiam w przychodni prywatnej administrując komputery   z systemem  ewidencji i rozliczenia z NFZ ( Star i podobne programy) i jeszcze pare osób w bliskiej rodzinie jest związane ze służbą zdrowia..  ja jedynie wyjątek. co na stałe sie nie związałem ze służbą zdrowia>

Nadrzędny Autor manius Dodany 2011-06-04 21:02
cytat chromy"odpowiedź dla Pana manius, proszę spytać lekarza, odpowie, co się Panu należy
Ja co więcej Pana nie widziałem, nie badałem, jaki jest stan naderwania ścięgna, proces leczenia nie jest jednakowy dla każdego pacjenta, założenie gipsu to standardowe zachowanie i nie musi oznaczać powikłań lub wydłużonego procesu leczenia."
Miałem całkowite zerwanie ścięgna,było szyte operacyjnie.Obecnie mam noge w gipsie jeszcze przez 3 tyg.Mam nadzieje ze wqszystko bedzie dobrze.W poniedziałek ide do PCPR może coś doradza.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-06-04 16:21
Miarkuj się godunow! Jeszcze nikomu rzeczowo nie pomnogłeś! Człowiek napisał wszystko! Nie wszystko tłumaczy niepełnosprawność!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-04 17:51
Nie kumam.
To córka studiuje 6y rok czy 5ty?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-06-05 05:25
DO Eli  jeżeli chodzi o córkę już po studiach pracuje  jako lekarz .

Re ALL

Nie wiem co   ma na celu postawa ... bober chromy etc.  bo takich tu na forum  co pisali podobnie jak wymienieni bywało bez liku..  Albo to ta sama  osoba...??
Która ma zniechęcić wszystkich do tego by starali się o renty pomoc społeczna etc..
Zastanawiające..

Twierdzą że te osoby pomagają ...  przyjrzyjmy się ich poczynaniom na forum..
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-04 21:22
Do maniuś
Też to miałam, niestety rehabilitacja trwała na NFZ w poradni. Dwie kule i codzienne klickanie na darmową rehabilitację. Co do renty nie masz szans. jakieś zasiłki odpadają. Sanatorium powinienieś dostać poszpitalnie po zdjęciu gipsu. Z tym się normalnie pracuje i chodzi pod warunkiem że poza ćwiczeniami w poradni ćwiczy się w domu. Nie wolno dać przyrosnąć ścięgnu do skóry.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-06-05 05:12 Zmieniony 2011-06-05 05:37
Napisano bowiem... bober dużo napisała wcześniej,  ja teraz zmuszony przez godunow, piszę zgadzając się z  bober.
*****************************************************

Ja podejrzewam ,że bober  i ten chromy ( nicki ) to ta sama osoba.. ..pewnie czyni to za kasę ..  ma za zadanie  czynić dezinformację  wśród ON..
Nie ma sensu komentować ich bzdur..
Total ignor dla takich ludzi..
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-06-05 16:32
To ja Bond, James Bond. Działamy w porozumieniu z Harrym Potterem, a duszek Kacperek cały czas cię śledzi.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-06 07:11 Zmieniony 2011-06-06 07:16
Ella spytała, co do cytatów Pana godunow które przytoczyłem.  Uzupełnieniam dla Ella i tych którzy nie znaleźli wpisów Pana godunow
Cytat 1: data i tytuł wątku

>Autor godunow Dodany 2010-03-17 10:15
>"Odwołanie do sądu od decyzji ZUS?"


cytat  2: data i tytuł wątku

>Autor godunow Dodany 2008-05-23 08:20
> "Kto ma rozum w głowie temu dośc po słowie!"


do Pana godunow.
Jestem jedną osobą chromy. 
Pan godunow boi się prawdy to inna sprawa. Po Pana kolejnym wpisie z jeszcze większą pewnością stwierdzam, że powinien być Pan wezwany na weryfikację w sprawie czy słusznie, uczciwie Panu przyznano orzeczenie i świadczenie rentowe.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-06-06 07:22 Zmieniony 2011-06-06 07:25
do manius

>Miałem całkowite zerwanie ścięgna,było szyte operacyjnie.Obecnie mam noge w gipsie jeszcze przez 3 tyg.Mam nadzieje ze wqszystko bedzie dobrze.W poniedziałek ide do PCPR może coś doradza>


Niech Pan pójdzie również do Opieki Społecznej, status bezrobotnego, brak pieniędzy stałej wypłaty, świeży uraz,  jest wskazaniem do wsparcia pieniężnego lub rzeczowego, j.w.: zasiłek celowy.
W dalszym etapie życzę gojenia, sukcesywnego leczenia i wyzdrowienia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prosze o porade (8074 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill