www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Pomoc w rozmowie przez pisanie (5412 - wyświetleń)
- Autor Beata55 Dodany 2011-06-25 17:12
Witam. Mam gorącą prośbę. Czy istnieje jakiś sprzęt, coś podobnego do laptopa, gdzie można by pisać, tak aby porozumieć się z drugą osobą? 24 letni Dariusz po przeszło 11 letniej walce z nowotworem skazany już został na leżenie w łóżku. Ostatnia operacja zabrała mu słuch, który mógłby być przywrócony po wszczepieniu inplantów, ale po pokonaniu nowotworu nosogardła. Tak się jednak nie stało. Nie ma już leczenia dla Darka. Choroba postępuje tak, że Dariusz nie słyszy i z trudem mówi. Widzi dobrze, jeżeli ręką przytrzyma sobie jedno oczko. Darek posiada laptopa, ale on jest za ciężki. Myślałam o czymś lżejszym, coś jak duży kalkulator z monitorkiem. Tak, żeby mógł go podawać drugiej osobie - mamie, tacie, siostrze. Ewentualnie mogłyby być dwa takie urządzenia i każdy trzymałby swoje. Gdyby tam był taki edytor jak w telefonach komórkowych, który podpowiadałby wyrazy to byłoby super. Nie wiem czy wogóle coś takiego jest. Za późno na uczenie się języka migowego, a widzę, że rodzina z komunikacją ma duży problem. Daro trochę czyta z ust, ale ogólnie wszystko go zniechęca, szybko się denerwuje jak ktoś go nie rozumie i czasami zamyka oczy, żeby już nic nie widzieć.
Proszę poradzcie coś.
Pozdrawiam Beata
Nadrzędny - Autor jamnik2002 Dodany 2011-06-25 17:33
Moze ipad? Ipad ma (przynajmniej po angielsku ale moze po polsku tez)  programy do czytania tekstu - Dariusz mogly pisac a ipad by to czytal rodzinie.
Podobno wielu niepelnosprawnych korzysta z ipadow bo sa male i lekkie. Na ipadzie mozna tez bardzo latwo powiekszyc czytany tekst. 
Nadrzędny - Autor Beata55 Dodany 2011-06-25 20:28
Pooglądałam Ipady w internecie. Właśnie o takie coś mi chodziło. Ekran jest nawet dotykowy i dość duża klawiatura na nim. Jest też mały i lekki. Jednak jest to nowość na rynku komputerowym i Ipady są bardzo drogie. Piszesz, że wielu niepełnosprawnych korzysta z ipadów. Czy można to w jakiś sposób zrefundować, albo czy znalazłby się ktoś kto mógłby sfinansować zakup takiego sprzętu, a może pożyczyć takiego ipada?
Pozdrawiam. Beata
Nadrzędny - Autor jamnik2002 Dodany 2011-06-26 00:58
Nie mam pojecia jak jest w Polsce bo od pewnego czasu tu nie mieszkam. Ipad jest tanszy od laptopa a  byc moze te starsze mozna kupic taniej bo wszyscy teraz chca  Ipada2.  Nowosci komputerowe bardzio szybko sie  starzeja. Sprobuj pozyczyc od kogos - moze jakas fundacja by kupila? Warto by sprawdzic jakie programy po polsku sa dostepne . A jest w Polsce przedstawcielstwo Appla? moze by do  nich napisac - moze by dali  albo taniej sprzedali starszy model?
Nadrzędny - Autor jamnik2002 Dodany 2011-06-26 01:07
Znalazlam email do dzialu marketingu Appla w Europie.  Podobno pytanie dotyczace sponsorowania tam nalezy wysylac. Moze do nich napisz? Najwyzej nie dadza.
Pewnie by im warto  opisac sytuacje zeby nie mysleli ze ich ktos robi w konia. Moze to by trzeba po angielsku napisac
tu jest adres ktory znalazlam na polskiej stronie apple
marcom@euro.apple.com
Nadrzędny Autor Beata55 Dodany 2011-07-05 21:27
Dziękuję bardzo za informacje. Pozdrawiam:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Pomoc w rozmowie przez pisanie (5412 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill