www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Pierwszeństwo w kolejce w markecie pytanie (22139 - wyświetleń)
- Autor gumiskrakow Dodany 2011-02-10 13:31
Witajcie spotkała mnie taka sytuacja były kolejki w markecie robiłem zakupy poszedłem do kasy pierwszeństwa z oznaczeniem dla niepelnosprawnych i kobiet w ciąży.Pokazuje legitymacje a kasjerka do mnie,że przecież pan normalnie wygląda i może stać w kolejce musialem się wykłucać i dopiero mnie obsużyła i teraz pytanie czy oni mają obowiązek nas przepuszczać w kasie pierwszeństa czy to zalezy od humoru ksjera?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-10 17:13
gumiskrakow jeśli tym marketem był Carrefour - Kraków a dokładniej niedaleko Tomex u to nie dziwota. Dokładnie pracują tam ludzie bez kultury ale w Carrefor nie tylko tam. To sieć sklepów do których wchodzę tylko z musu.
Nadrzędny Autor gumiskrakow Dodany 2011-02-13 16:00
tak to sieć carrefour ale inny sklep w galerii krakowskiej kolo dworca tam zawsze duże kolejki są i nie przestanę korzystać z pierwszeństwa wczoraj byłęm i nie było kłopotów.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-02-10 17:33
Mężczyźni.... A może tak chwilę postać, w kasie siedzi kobieta zmęczona, może bardziej cierpiąca od ciebie... Ja w marketach nie korzystam z przywilejów, chodź "na oko" widać moją niepełnosprawność. Trochę optymizmu i zrozumienia.
Nadrzędny - Autor gumiskrakow Dodany 2011-02-13 15:58
krysztalek zarty sobie robisz czy powaznie piszesz? to,ze wygladam na zdrowego nie znaczy,ze moge stac w kolejce mimo,ze jest kasa pierwszenstwa! mam chory kregoslup i jak stoje to mnie łamie a nie bedę chodził w kolejce jak idiota żeby być w ruchu i nie cierpieć.Nie korzystasz z pierwszeństwa to nie korzytaj widocznie Twoja choroba pozwala na stanie pol godziny w kolejce.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-02-15 12:28
Nie robię sobie żartów, też wiem co to ból kręgosłupa i nie tylko. Dziś nie musisz robić zakupów w markecie, stojąc w kolejkach. Poza tym powinno stać się po artykuły pierwszej potrzeby, a te można dostać wszędzie. Mimo wszystko jestem przeciwna przywilejom.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-15 16:25
Kryształek mógłbyś (łaś) pisać pod postami a nie w środku?

Ja robię tam gdzie mam najbliżej. A że market pod nosem robię zakupy w markecie i taniej.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-13 19:25
I tu gumiskrakow ma rację. ja stoję w kolejce ale są sytuacje kiedy nie daję rady stać. W jednym z marketów kasjerka sama kazała mi wejść bez kolejki. Zewnętrzny wyglad nie ma nic do rzeczy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-10 20:08
Kryształek akurat w Carrefour tak się ma. Nawet jak nie ma kolejki to i tak się oberwie. Co ciekawsze a o tym gdzieś już kiedyś pisałam ochrona wyśmiewa się z ON. Tak właśnie poznałam ten a nie inny sklep w Krakowie. Gdy chciałam rozmawiać z kierownikiem(wtedy byłam jeszcze głucha) podano mi słuchawkę telefoniczną i pokładali ze śmiechu. Więcej nigdy tam nie poszłam.
Owszem wiem, że kasjerki mogą a nawet są zmęczone ale to nie znaczy że ma się źle odnosić do klientów.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-02-18 10:12
też nie korzystam z przywilejów
chcemy by nas traktowano na równi a jak nam troche trudniej to od razu wielkie halo zastanówmy się czego chcemy
Nadrzędny Autor gumiskrakow Dodany 2011-02-18 21:03
czy możesz nie wypowiadać się w imieniu wszystkich? ja nigdy nie apelowałem żeby traktowano mnie normalnie bo nie miałem powodów bo zawsze byłem odpowiednio traktowany.Idąc Twoim tokiem rozumowania moze dojdziemy do tego ,że Ci niepełnosprawni którzy chcą być traktowani normalnie powinni rezygnowac z rent i z zasiłków pielęgnacyjnych skoto jak twierdzisz rezygnacja z przywilejów sprawi,że będą normalnie traktowani?
Nadrzędny - Autor gumiskrakow Dodany 2011-02-18 20:59
Do kryształek  :

A wiesz chociaż jakie są różnice w cenach między hipermarketem a małymi sklepami? na szybkiego Ci napiszę świeże bułki w carefurze po 19 groszy takie same bułki w małym sklepie po 35 groszy herbata którą pije  koszt w hipermarkecie 5.20 w małym sklepie 6.50 sok pomarańczowy w markecie 2.99 a w małym sklepie ten sam sok 4.50,mydło w markecie 1.49 w kiosku 2.50 mam pisac dalej? miesięcznie oszczędzam zapewne koło 200 złotych robiąc zakupy w hipermarkecie moze Tobie powodzi się na tyle dobrze,że nie musisz martwić się oszczędzaniem.Kolejna kwestia hipermarket mam blisko domu nieco dalej niz mały sklep z dużymi cenami.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-02-18 21:19
Gumiskrakow - tak się składa, że jestem gospodynia domową (m.in.) i wiem co, gdzie i ile kosztuje. :-). I wiem. że mężczyźnie nie przystoi tak się kłócić o drobiazgi :-). Pomyśl w markecie pracuje kobieta, która musi przerzucić parę-set kilogramów dziennie towaru, jak myślisz, ją nic nie boli? Daj spokój koleś i odpuść swoje żale.
Nadrzędny Autor gumiskrakow Dodany 2011-02-19 16:08
Jeżeli nie masz pojęcia jakie są zasady w carrefurze galeria krakowska to nie wypowiadaj się-w tym hipermarkecie kasjerki nie są odpowiedzialne za wykładanie towaru! pracują tylko na kasie a towar układają osoby specjalnie zatrudnione do tego ubrane na czerwono ,tak się składa,że bardzo dobrze znam zwyczaje tego sklepu.To,że np Ty pracujesz w biedronce i musisz łączyć prace na kasie z wykładaniem towaru nie upoważnia Cię do pouczania co wypada mężczyznie przy kasie,mam prawo walczyć o swoje prawa które mi się należą i Twoje zdanie nie sprawi,ze zrezygnuję z tego.

Ze względu na Twoje słownictwo w moim kierunku(koleś żale) dalszej korespondencji nie mam zamiaru z Tobą prowadzić.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-19 16:23
I tu Gumiskrakow ma 100% racji. Zresztą w żadnym Carrefour kasjeraka nie wykłada towaru na półkę. A jeszcze niedawno ta sieć szukała ON kasjerek do zatrudnienia. Można się uśmiać.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-02-19 16:48
Ella - ja nie miałam na myśli wykładania towaru. Pomyśl - kasjerka każdą rzecz musi wziąć do ręki by zeskanować i zapakować, bądź tylko przełożyć na drugą stronę lady. Sama mówiłaś, że kasjerka widząc Ciebie, obsłużyła poza kolejką. Nadal uważa, że facet mógł poczekać, ewentualnie przyjść w porze mniejszego ruchu, skoro ma tak blisko market.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-19 17:15
Nie nie uważam że facet mógłby poczekać. Nie po to kobiety chciały mieć równe prawa by teraz je odrzucać. Być facetem nie znaczy być zawsze silniejszym.

>W jednym z marketów kasjerka sama kazała mi wejść bez kolejki>


nie napisałam jednak ze skorzystałam z jej zaproszenia. Pewnie spytasz dlaczego. Otóż przy kasach jest wąsko.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-02-20 00:26
gumiskrakow i Ella, mają tu 100% racji. Ja tez lubię robić zakupy w hiper marketach... Dlaczego, bo taniej i nie muszę mówić ekspedientkom czego chcę, bo w małych sklepach najczęściej robią wielkie oczy bo nie rozumieją, a jak już zrozumieją, to wszyscy wiedzą co chcę kupić. A w hiper markecie, biorę, oglądam, dotykam, czytam... a jak już czegoś nie jestem pewny co to za towar to pochodzę do pomocy i pytam... Taka jest różnica między sklepikami z dużymi cenami a hiper marketami... A co do kolejki, do kasy,  to jak widzę, że pięć osób przede mną to stoję a jak dużo, to idę na przód... Bo mam takie prawo... 
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-02-20 10:04
62norbi03-tak powinno być i to jest rozsądne wyjście.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-02-21 13:25
podtrzymuje swoje zdanie chcąc równości nie wymuszajmy to tyle pozdrawiam
ja nie lubie dużych sklepów bo wkurza mnie szukanie towaru którego potrzebuje
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-02-21 18:25
Mnie natomiast,  duże sklepy są na rękę, ze względów na mowę i słuch...  A jak piszesz, że nie lubisz szukać towaru, to znaczy, że jesteś za bardzo wygodna i chodzisz do sklepu rzadko.  Przeważnie wszystkie towary są zawsze na tym samym miejscu... Ja się przyzwyczaiłem, poznałem hiper markety w mojej miejscowości, jak moją kieszeń, idę na miejsce,  biorę tak jak z domowej szafki do koszyka i zaniosę  do kasy, płacę i wychodzę... Bez barier, bez nerwów, nawet mi same drzwi się otwierają...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-02-22 14:03
fakt sporadycznie chodze do sklepów
Nadrzędny - Autor plusewaplus Dodany 2011-04-23 15:17
Witam uprzejmie.
Prosze o pomoc w wyjaśnieniu-czy jako osoba nieplnosprawna z dysfunkcją ruchu o stopniu znacznym mam przywilej "nie stać" w kolejce rownież w innych instytucjach gdzie bede akurat zalatwiala sprawe?(bank,PZU, lotnisko?)
Pozdrawiam.Ewa
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-23 15:29
chyba jest taki przywilej
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2011-06-29 17:04
Cześć, ja trochę lubię markety, ale jeśli chodzi o koszalińskie markety to nie mam za dobrego doświadczenia. Biedronka to nie ma dojścia dla wózka, trzeba zgłosić kasjerce i dopiero po kolędzie kierownika i ochroniarza może niepełnosprawny iść na zakupy.
karfur, nieprzytomne kasjerki jak się nie przypilnuje to doliczają do rachunku.
 
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-06-29 18:04
co doliczają do rachunku ?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-06-30 21:30
Barbara33 napisał/a:

>co doliczają do rachunku ? >


Wszystko co nie brałaś do koszyka, tak robią przy dużych zakupach. Licząc że klient się nie skapnie...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-07-01 09:21
zawsze po odejściu od kasy warto sprawdzić paragon
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-02 22:39
Zawsze przy kasie trzeba to robić... Bo jak udowodnisz,  że danej rzeczy nie masz a zapłaciłaś???
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-07-03 10:28
ja nie robie dużych zakupów więc nie mam takiego poblemu
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2011-07-04 20:17
Mi też często zdarzyło się że kasjerka ''piknęła' coś podwójnie. Nikt nie sprawdza przy kasie bo nie ma czasu i przeważnie ochoty na to. Ja  unikam dużych sklepów a jeśli już to staję bezpośrednio przed monitorem kasjerki i kontroluję co nalicza.'
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-07-05 13:58
jak nie ma ochoty to jego sprawa
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2011-07-07 18:56
Naliczają, np mi naliczyła porę i jedno mleko. Stało to się za sprawą tego, że miałam kłopot no i nie popatrzyłam dobrze. Ale za to teraz wiem że nie mam prawa mieć kłopotów.  
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-07-07 19:11
każdy ma kłopoty i to niezależnie od wieku płci czy stanu zdrowia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Pierwszeństwo w kolejce w markecie pytanie (22139 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill