www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / deklaracja pit (3093 - wyświetleń)
- Autor Danonek Dodany 2008-05-15 08:53
Witam ponownie i mam takie pytanie mój znajomy osoba niepełnosprawna pobiera z OPS zasiłek stały
ma taki problem iż nie złożyl deklaracji w US dodam iż utrzymuje się tylko i wyłącznie z pomocy OPS ,powiedziano mu że z zasilkow nie musi sie rozliczać ale teraz ma wątpliwosći zwłaszcza że wychowuje dziecko i pobiera także zasilek rodzinny czy nie będzie mial problemow z otrzymywaniem zasilku rodzinnego w następnym roku proszę o pilną odpowiedz .Z góry bardzo dziękuję.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-15 10:10 Zmieniony 2008-05-15 10:14
witam ,
OPS wystawi zaświadczenie o dochodach za dany rok, ( druk z pieczątka urzędową czerwoną jest tak samo ważny )
czy to jedyne źródło rodziny, to tam otrzymujesz zasiłek rodzinny , czyli z Gminy ,
a jeśli z kimś jeszcze , łączysz te dochody , a Ty dokumentujesz to tym zaświadczeniem
Od zasiłków stałych nie pobiera się podatku więc nie rozliczasz w US.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-05-15 10:42
po krótce to sytuacja wygląda następująco oboje są niepełnosprawni mają dziecko ,utrzymują sie wylącznie z zasilków z ops czyli staly,celowy,okresowy i na dziecko rodzinny który u nas zalatwia się także w ops-e znajomy obawia się tego iż jak zalatwia sie zasilek rodzinny to należy przynieść z US zaświadczenie o dochodach za 2007 rok a skoro nie skladał deklaracji to czy nie będzie problemow?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-16 06:04

>utrzymują sie wylącznie z zasilków z ops czyli staly,celowy,okresowy i na dziecko rodzinny>


jeśli tak to wszystko  do załatwienia w OPS

Do US mogą (oboje)  wystąpić , i wówczas dostanie ten ktoś zaświadczenie o treści , że podatnik nie złożył PIT , że do US nie wpłynęło zeznanie PIT.
Dla własnego spokoju niech tak zrobi.
A składając o rodzinne , wypełni i tak kilka dokumentów ,
wśród nich jest takie ,że osiągnął /nie osiągnął dochody z innych źródeł , nieopadatkowanych , i tu np . napisze ,że jedynym źródłem jest : ...zasiłki wymieni jakie .
jest też  pytanie : czy ma ziemię ( gospodarstwo) bo wówczas oblicza się ile zł zysku z ilości hektara ,
czy jeśli dziecko szkolne i dostaje stypendium naukowe - to też inne źródła dochodu rodziny - nieopodatkowane ,
czy  prowadzi działalność gospodarcza --- ale z opisu -- to ich nie dotyczy ,
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-05-16 08:38
Bardzo pani dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-05-16 08:49 Zmieniony 2008-05-16 09:46
jestem po prostu  Werbena (bez pani )
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / deklaracja pit (3093 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill