www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Choroba Pethesa (4577 - wyświetleń)
- Autor Joanna239 Dodany 2011-07-27 19:04
Jestem z okolic Jasła. U mojego 3,5 letniego dziecka wykryto chorobę Pethesa. Zdjęcia RTG wyszły dobrze, jednaj USG wykazało deformację i fragmentację głowy kości udowej lewej. W diagnostyce napisano "Podejrzenie choroby Pethesa biodra lewego". Pomimo że jest to podejrzenie kazano mi za dwa tygodnie przyjechać do założenia gipsu z rozpórką. Syn w tym czasie ma bezwzględny zakaz chodzenia. Zastanawiam się nad konsultacją u innego specjalisty prywatnie. Może ktoś miał taką samą sytuację, więc proszę o odzew. Szukam dobrego specjalisty  w Jaśle, liczę na waszą pomoc, bo boję się tak od razu zagipsować synka. Proszę o poradę.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-07-28 11:28
Na tej samej stronie jest dużo wypowiedzi na ten sam temat i warto z niektórych skorzystać. Jest wątek " dzieci z chorobą Pethesa" - czytaj i poczekaj z tym gipsowaniem.
Nadrzędny Autor basiulka37 Dodany 2011-07-29 15:49
poczekaj z tym gipsowaniem to nie daje zadnej gwarancji na wyzdrowienie napewno wskazane jest ograniczenie intensywnego ruchu ale nie zakazuj dziecku wszystkiego sprobuj aparat Thomasa  , nie znalam tej strony zanim zaczelam leczyc córkę a szkoda teraz juz nic nie zrobie życzę powodzenia i wytrwalosci
Nadrzędny Autor amelia Dodany 2011-08-26 05:25
Przypadkowo znalazlam to forum-i poczytalam.Jak bardzo sie zmienily metody leczenia.Ty tez poczytaj-duzo sie dowiesz.Moj syn w wieku 6 lat mial wykryta ta chorobe.Zaczelo sie banalnie -przy myciu bolalo go w pachwinie(jak wycieralam recznikiem).Po kilku takich razach-bo myslalam,ze duzo biega i cos sobie nadwyrezyl-przyszedl dzien,kiedy nie mogl wstac z lozka,bo nie mogl rozprostowac nogi.Natychmiast do lekarza-tam dostal na noge szyne i zero diagnozy.Zdjecie zrobiono-nic nie wykazalo.Po jakims czasie szyne zdjeto,noga normalna i nic sie nie stalo-wg lekarzy.Ale ten bol byl nadal.Poprosilam o skierowanie do osrodka rehabilitacji-nie chciano mi tego dac-ale wywalczylam.A tam diagnoza-obustronny Perthes.Jedna kosc-dopiero poczatki,druga juz starta w 1/4.Ale nikt od razu nie wkladal go w gips.Najpierw byla zawieszka na noge i kule,potem specjalna szyna z siedziskiem-tak ze chodzac nie obciazal nogi,pobyty w szpitalu.indywidualny tok nauczania...gehenna.Po roku-diagnoza-nie odbudowuje sie kosc-gips na obie nozki z rozporka.Na 2 lata.Po kilku miesiacach zdjecia wykazaly brak poprawy-i zapadla decyzja o operacji.To pomoglo skutecznie.Dzis pozostala blizna,czasami ma bole w kolanie(bo tak boli przy tej chorobie),i krotsza noga-ale niewidocznie-bez widocznego utykania - powiedzmy.ALE objawem ubocznym u mojego syna jest skolioza-bardzo znaczna niestety-tez latami leczona-tylko za pomoca rehabilitacji(odchylenie od pionu kregoslupa wynosilo ponad 60 stopni-teraz spadlo do ok 50.I juz tak zostanie-bo kregoslup juz sie uksztaltowal(syn ma 23 lata).Wtedy nie kazano mu chodzic,bo chodzenie wywoluje wieksze scieranie sie kosci-jazda na rowerze tak.Teraz czytam o metodach niemieckich czy i naszych-ze mozna a nawet nalezy chodzic-to dla mnie niespodzianka.Ale kazdy przypadek jest inny a i medycyna poszla do przodu.Jedno na pewno sie nie zmienilo-mozesz powalczyc o zasilek pielegnacyjny i na rehabilitacje.Musisz miec orzeczenie o niepelnosprawnosci w stopniu ZNACZNYM(umiarkowany nic nie daje-pamietaj).Skonsultuj sie z innym lekarzem - to nie zaszkodzi,ale z mojej historii wiem,ze wlasnie unieruchomienie zapobiega scieraniu sie kosci i ulatwia jej odbudowe.Twoje dzieciatko jest jeszcze malutkie-moze szybko to sie odbudowac.Zapomnialam dodac,ze glowka drugiej kosci pieknie sie odbudowala-ale on nie chodzil-jezdzil na wozku inwalidzkim.Powodzenia ci zycze-to leczy sie bardzo dlugo.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Choroba Pethesa (4577 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill