www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwolanie do sądu w sprawie renty (Strona 2) (117645 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor violete Dodany 2011-08-02 15:20
Tak. W sadzie okregowym wygrałam,jednak zus wniósł apelacje i w sądzie apelacyjnym przegrałam.Wyrok jest prawomocny tzn mogę składać jeszce o kasacje wyroku ,ale to i tak niema sensu ..Sędzina mnie pocieszyła że jak oslepnę na drugie oko to mam znowu isc składac papiery do zusu..Ale przez te dwa lata co walczyłam dostałąm tykle upokorzenia że d  zusu niechce juz nic!!!!! co równie dobrze mogłabym juz dziś składac ponowniw papiery bo mam pogorszenie stanu zdrowia...ale po co mam tam isc Zus i tak nie daje za wygrana ,zle oceniaja ludzi mam zdjecie co powinien zus zobaczyc jak osoba której dali rente na kręgosłup z kilowef kłuje podłogi i to kobieta!!!! tak własnie ocenia zus ten co symuluje to ma a temu co się nalezy to niema:-(
Nadrzędny Autor Joanna50 Dodany 2011-08-24 09:03
Czy ktoś wie, jaki jest tryb postępowania biegłego sądowego? Czy opinię dostaje sie po badaniu, czy dopiero na nią czeka?
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2011-08-02 19:56
piszesz:" Zapewne w otrzymanym piśmie też brat otrzymał informację, że biegły jest zobowiązany do wydania opinii w ciągu 7 dni"

Właśnie dzisiaj dostałam pismo z sądu, w moim lekarz nie ma określonego czasu wydania decyzji. Badanie mam ustalone na 13.09.11 Czy ktoś z Was  składał jakieś dodatkowe dokumenty, pisma,  itp., przed rozpoczęciem sprawy w sadzie?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2011-08-03 11:28
Z wezwaniem na badanie przez biegłego otrzymałem jeszcze dwa inne dokumenty. To drugie to "Postanowienie sądu", w którym zawarta jest decyzja sądu o:
-dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych
-zobowiązanie biegłego do sporządzenia opinii w ciągu 7 dni
dostałem też treść odwołania ZUS-u na moje odwołanie do sądu, oczywiście ZUS wnosi "oddalenie odwołania"
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-09 10:55
Jestem z doskoku i tylko dzisiaj, dlatego całości nie czytałam dokładnie. Joanno niech twój siostrzeniec idzie na tą operację-endoprotezy bez względu na termin rozprawy-można ewentualnie złożyć w Sądzie, że jest podczas lub po operacji.
Nadrzędny - Autor emilia5011 Dodany 2011-08-06 08:21
WITAM.NIE WIEM CZY STARCZY MI SIL NA WALKE Z ZUS .JESTEM PO DWOCH OPERACJACH KREGOSLUPA.SZYJNEGO I LEDZWIOWEGO.W SZYJNY MAM WSTAWIONA SIATKE A LEDZWIOWY DWA STABILIZATORY. ORZECZNIK ZUS PRZYZNAL MI RENTE NATOMIAST GLOWNY ORZECZNIK ZABRAL.ZLOZYLAM PAPIERY DO SADU.ZUS WYSLAL MI PISMO ZE NIE ZGADZA SIE NA MOJE ODWOLANIE.TERAZ CZEKAM NA DECYZJE SADU.SZLAG MNIE TRAFIA JAK POMYSLE CO MNIE CZEKA
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-06 13:31
emilio5011,
nie zrażaj się decyzją ZUS-u oni zawsze tak postępują, dla nich każdy jest zdolny do pracy. Ale sądy działają inaczej, powołują biegłych lekarzy specjalistów, w 2010 roku 19000 spraw sądy rozstrzygnęły na korzyść pacjentów. A skoro miałaś takie szczęście, że pierwszy orzecznik przyznał Ci rentę to i tak wielki atut w twojej sprawie. Nie poddawaj się.
A tak przy okazji to ja też mam opinię neurochirurga o wskazaniu na operację obu części kręgosłupa natomiast neurolog odradza, uważa, że skoro wytrzymałem w tym stanie do mojego wieku /62 lata/ to lepiej brać proszki przeciwbólowe aniżeli ryzykować operację tym bardziej, że problemy są między większością kręgów. Co o tym sądzisz? Czy poczułaś znaczną poprawę po operacjach?
Pozdrawiam! Trzymaj się.
Nadrzędny - Autor emilia5011 Dodany 2011-08-06 17:57
po operacji odcinka szyjnego b.dobrze czulam sie przez 2 miesiace.Nastapilo dretwienie nog i problem z wejciem na 1 pietro.Rezonans wykazal duze zmiany i kolejna operacja.Balam sie ale lekarz powiedzial ze czeka mnie wozek . zdecydowalam sie .znowu bylo dobrze przez dwa miesiace.Obecnie mam silne bole promieniujace od posladkow do kolan.Czasami bol jest tak silny ze nie chce mi sie nic nawet zyc.Do tego doszlo dretwienie rak i male palce u rak samoistnie sie zginaja.rano nie moge dloni zgiac. najgorsza jest zmiana pogody.teraz czekam na rezonans na odcinek szyjny .mpj neurolog powiedzial ze za szybko zdecydowalam sie na operacje.a neochirurg zalecil mi jeszcze jedna.I komu tu wierzyc.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-06 19:29
Dziękuję za odpowiedź. Dla mnie to jest ważne i częściowo potwierdza opinię mojego neurologa i neurochirurga. Tak, jak w Twoim przypadku neurolog odradza lub odsuwa decyzję o operacji a neurochirurg już by chwytał za skalpel.
Z tego co opisujesz widzę, że mój stan kręgosłupa jest znacznie lepszy niż Twój a jednak spokojnie czekam na sprawę w sądzie.
A czy masz wezwanie na badanie przez biegłego lekarza sądowego?
Nadrzędny - Autor emilia5011 Dodany 2011-08-06 23:05
jeszcze nie mam. martwi mnie to ze komisja zlozona z trzech lekarzy stwierdzila ze jestem calkowicie zdolna do pracy.Byli to orzecznicy z zus
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-07 00:13
Nie martw się tym, bo komisja lekarska jest opłacana przez ZUS i oni muszą takie decyzje podejmować jakie im każe pracodawca. W moim przypadku było podobnie, orzecznik był bardziej przychylny a komisja już nie. Decyzja będzie należała do sądu. Ważne jest też to, jaką pracę ostatnio wykonywałaś bo decyzja ma dotyczyć zdolności do wykonywania "ostatnio wykonywanej pracy" tak mówi Ustawa. Przygotuj sobie pełną dokumentację a jeszcze lepiej by było, gdybyś miała opinię kilku lekarzy specjalistów.
Walcz, nie poddawaj się.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-25 13:52
Ja z zapytaniem w sprawie o renty stałej.
Czy mi należy się renta stała po przepracowaniu 5 lat pracy.
Urodziłem się w 1980 roku. Od 1982 cierpię na padaczkę. W czerwcu Zus teraz mi zabrał rente socjalną i grupę inwalidzką. Więc się odwołałem ponownie do nich i 27 lipca stanełem na komisji lekarskiej. No i 23 sierpnia 2011 dostałem odmowe gdyż mi się nie należy renta socjalna i grupa inwalidzka. Uważają mnie za całkowicie zdolnego do pracy.
A przy moim schorzeniu nie mogę pracować przy maszynach i wysokościach.
Teraz składam odwołanie do Sądu okręgowego o przywrócenie mi grupy inwalidzkiej i renty socjalnej.
Czy mam szanse na ponowienie otrzymania mi grupy i renty
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-25 14:02
emilia5011
Mnie też teraz to spotkało.
W czerwcu stanełem na komisji lekarskie w koszalinie i mi nie przedłużyli orzecznictwa i odrazu się odwołałem do Zusu w szczecinie
27 lipca stanełem na komosji lekarskiej trzy osobowej w szczecinie.
Dostałem we wtorek od nich orzeczenie i stwierdzili że jestem całkowicie zdolny do pracy.
Uzasadnienie:
Przy ocenie niezdolności do pracy uwzględniono:
- stopień naruszenia sprawności organizmu
- rodzaj i charakter dotychczas wykonywanej pracy
- możliwość wykonywania dotychczasowej pracy
- poziom wykształcenia
A co do mojej choroby to ja choruje od drugiego roku życia.
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2011-08-25 15:05
Na stala rente w tak mlodym wieku szanse masz raczej zerowe.Jezeli pracowales teraz to na komisji pewnie wzieli to pod uwage,ze z Twoim zdrowiem nie jest tak zle i mozesz pracowacKomisja z reguly podtrzymuje orzezcenie lekarza orzecznika,teraz mozesz liczyc tylko na sad,ale to troche potrwa.
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-25 15:49
Wiem o tym że potrwa.
W 2004 roku też mnie to spotkało i za pierwszym razem wygrałem z Zusem
Nadrzędny - Autor akkrawiec Dodany 2011-08-25 17:21
cyt: Na stala rente w tak mlodym wieku szanse masz raczej zerowe.
Dlaczego ZEROWE ja jestem o rok starsza od kolegi i mam 13 lat pracy  i dostałam na stałe rentę czemu wszyscy patrzą na wiek osoby chorej a nie na stopień zaawansowania choroby tu przecież się nie ocenia człowieka po wieku tylko chorobę człowieka i czy może podjąć pracę czy nie, następnie dopiero później bierze się pod uwagę wiek i możliwość ewentualnego przekwalifikowania zawodowego.  Walka moja w Sądzie trwała 2 lata i to Sąd przyznał mi taką rentę więc warto podejmować walkę i nie poddawać się bo warto!! Mnie wszyscy już skreślali, że sobie nie poradzisz, weź to rzuć itd: a jednak się głęboko pomylili są jeszcze na tym świecie sprawiedliwość.
Nadrzędny - Autor DanaSzak Dodany 2011-09-09 21:56
Z góry przepraszam, ponieważ jestem pierwszy raz na forum i nie potrafię dodać swojego postu, a chciałabym prosić o pomoc w mojej sprawie.
Mojej mamie zabrano rentę, Ma problemy z kręgosłupem. Przez wiele lat ciężko pracowała fizycznie. Lekarz który ją badał skierował mamę do chirurga na operacje. Jednak on stwierdził że kręgosłup jest w takim stanie że nie podejmie się operacji, ponieważ mogłoby to prowadzić do paraliżu, a nawet jeśli nie to operacja i tak już nic nie pomoże. Orzecznicy sądowi którzy dostali mamy dokumentacje stwierdzili, że nie ma wskazań do operacji. Wypowiedzieli się że mama jest zdolna do pracy. Mama przeprowadzany miała rezonans, tomograf i prześwietlenia, których powinna unikać z powodu w dawnej przeszłości choroby nowotworowej. Mama odwołała się od tego pisma z nadzieją że dostanie dodatkowych biegłych lekarzy. Jednak dostała OPINIE UZUPEŁNIAJĄCĄ od tych samych lekarzy którzy wystawiali orzeczenie. Na tym dokumencie jest pieczątka o możliwość odwołania się w ciągu 7 dni. Jednak uważam, że lekarze dalej będą podtrzymywać swoją opinię. Bardzo nam zależy by dostać dodatkowych biegłych, lecz nie wiem co i jak powinnam napisać  by mamie przyznano dodatkowych lekarzy z ortopedii i neurologii. Lekarz który mamę leczy twierdzi że nie powinna mieć problemu z opinią lekarzy, a jednak dostała dla siebie bardzo niekorzystną. Nie wiem czy dalej powinnam się odwoływać od opinii  lekarzy którzy mamę wtedy badali ( dwóch jednocześnie w jednym gabinecie w ciągu 10 minut). Mama przechodzi teraz stan depresyjny, leczy się u psychiatry. Ja postanowiłam mamie w tym pomóc, jednak nie wiem jak powinnam postępować. Chciałam także napisać wniosek o przyznanie biegłego lekarza psychiatrii w wyniku stanu zdrowia mamy, jednak także nie wiem jak powinien wyglądać. Proszę o pomoc.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-10 23:20
Zajrzyj do "Wiadomości"
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-09-12 13:46
Proponuj e by mama ponownie złożyła papiery do ZUS  na  badanie.. Z powodu pogorszenia się stanu zdrowia...
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2011-09-19 16:46
Witam wszystkich. Bardzo spokojnie na forum... Jestem po badaniu przez biegłego lekarza kardiologa, i zastanawiam się czemu ono miało służyć. Lekarz nie był specjalnie zainteresowany, nie czytał wcześniej dokumentacji, (choć to jego praca) zadał pytanie o samopoczucie i zawód wyuczony, osłuchał serce , i....cyt. "może pani jechać do domu". Nie wiem co nowego do sprawy wniesie takie badanie, więc pozostaje mi  czekać na opinię tego biegłego, napiszcie proszę czy Wasze badania wyglądały podobnie. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Mynia Dodany 2011-09-19 22:15
Witam.Tak właśnie wyglądają te badania.To są normalnie kpiny.Mi biegły sądowy kardiolog napisał/po moim zażaleniu do jego opinii/,że przyjmowanie leków trwa kilka minut dziennie-biorę już maksymalne dawki leków ,ale resztę dnia mogę pracować.Sprawa w sądzie to też istna parodia.Nikt nic nie sprawdzał,żadnego dowodu-ani mojego, ani osoby mi towarzyszącej, nie wiem na jakiej podstawie sędzia stwierdził,że ja to ja.Odwołanie oczywiście odrzucone-nie jest pani niezdolna do pracy.Wg lekarza medycyny pracy i lekarza prowadzącego jestem całkowicie niezdolna do pracy.Wg mnie nie należy się niczego dobrego spodziewać po takim badaniu. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor malgonia60 Dodany 2012-04-17 14:11
Witam rentę dostałam na roktzn do 31.03 2012.27.03 2012 dostałam wezwanie do orzecznika- w gabinecie byłam moze 7 minut.1 pyt.brzmiało co mi dolega-moja odpowiedz ze od jakiegos czasu powoli zaczyna dolega wszystko.Na to pan dr.zadał pytanie ale nowotworu pani nie ma?odpowiedziałam ze na szczęście jeszcze to mnie nie dopadło .PO CZYM NA GŁOS POWIEDZIAŁ ZE KRĘGOSŁUP MAM W FATALNYM STANIE POTWIERDZIŁAM NA CO ON SKWITOWAŁ ALE NA OPERACJE SIE PANI NIE ZGODZIŁA!!!! KAZAŁ MI WYJŚĆ -WYROK-nie jest pani niezdolna do pracy .Złożyłam sprzeciw i mam nastepne wezwanie na 19.04-jaki bedzie wynik napisze ale ciesze sie ze 23.04 jade do Ciechocinka i odreaguje bo każda komisja zwala mnie z nóg.Szukam opini na temat 22 SZPITALA W CIECHOCINKU I NIE MOGĘ NIC ZNALEŻĆ BO WIEM ZE BYŁ REMONT
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwolanie do sądu w sprawie renty (Strona 2) (117645 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill