www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od orzeczenia (5451 - wyświetleń)
- Autor monika0415 Dodany 2011-08-17 12:49
Witam! Mam wielki problem.Proszę o radę.Moja córka otrzymała orzeczenie oniepełnosprawności w marcu 2010 na 3 lata, a teraz komisja kontrolna zdecydowala uchylić tę decyzję w całości.MOPS kazał mi zwrócić zasiłek za ten okres od marca 2010 roku.Dla mnie ta kwota niecałych 4 tysiecy zł, to niewyobrazalne pieniądze. Moja córka ma astme i w tym wzgędzie nic się nie zmienilo.Czuję się oszukana, nie wiem co da odwoływanie sie od decyzji. Tylko odwołanie w czasie. Co robić?!
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-17 19:54
Pisz do MOPS odwołanie. Ważne czy to decyzja. Napisz pismo treści: Wniosek o odstąpienie od żądania zwrotu świadczenia nienależnie pobranego na mocy art. 104 ust. 4 Ustawy z 12.03.2004r. o pomocy społecznej. Uzasadnienie: tutaj musisz napisać, że zwrot świadczenia w tej wysokości stanowi dla ciebie - córki nadmierne obciążenie i niweczy skutki udzielonej pomocy zwłaszcza, że znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej.  Nie było i nie ma dla ciebie możliwości regeneracji ponoszenia niezaplanowanych wydatków takich jak kwota .... Dalej wymień: dochody, stan zdrowia, wiek, wykształcenie, opłaty, inne wydatki. DOBRZE NAPISANE I OTRZYMASZ DECYZJĘ ODSTĄPIENIA OD ŻĄDANIA ZWROTU.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-08-18 09:22
Pani Moniko, poproszę o kontakt w tej sprawie na adres warszawa@integracja.org
Nadrzędny - Autor tenia42 Dodany 2011-08-28 21:13 Zmieniony 2011-08-28 21:22
Odwoływac sie od decyzji.
Moja corka miala od 2006r. do tego roku orzeczenie o niepelnosprawnosci w stopniu znacznym.Od kwietnia br. orzeczono umiarkowany osobie niezdolnej do samodzielnej egzystencji Obecnie jestem na etapie sadu pracy i ubezpieczen Spolecznych. Wiem oni chetnie odbieraja a nie daja zeruja na niepelnosprawnych bo im najlatwiej odebrac. Z tego co wiem nie moga zadac od pani zwrotu .
Po pierwsze odwolac sie od decyzji komisji. Ponadto cos tutaj nie pasuje. mam niepelnosprawne dziecko staje na komisji powiatowej dostaje orzecznie corka na trzy lata i nie mam zadnej komisji kontrolnej.Konczy się waznosc orzeczenia skladam dokumenty na kolejną komisje i tak mam od urodzenia corki. Stopien orzeczenia jest orzekany po ukonczeniu 18 roku i nie miala corka jeszcze zadnej komisji kontrolnej. Obecnie waznosc orzecznie skonczyla się 31.03.br i stawalam z corka na komisji a poniewaz zmieniono na umiarkowany odwoluje sie od decyzji.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-29 10:46
Co do odwoływania się orzeczenia to ZUS jak i MOPS zabierają i obniżają grupy inwalidzkie.
Ja od drugiego roku życia cierpie i choruje na epilepsje i ZUS zabrał mi całkowicie grupę inwalidzką jak i rentę socjalną.
Odwoływałem się ponownie do Zusu i oni również  decyzji nie zmienili. Jestem całkowicie zdolny do pracy!!!
A z moją chorobą pracodawcy boją się przyjmować do pracy.
Teraz złożyłem odwołanie do Sądu okręgowego.
Nadrzędny Autor tenia42 Dodany 2011-09-01 11:59
Ja mam podobny problem.
Najlatwiej jest odebrac Wam niepelnosprawnym. Moja corka nie potrafi pisac niemal,kontaktowac sie otoczeniem,nie umie sie wyslowic nie rozumie slow wypowiadanych do niej a mimo to dostala umiarkowany stopien.
Ja bronie jej interesow bo to rowniez moje interesy Zastanawiam sie na sprawa zebrania ludzi w Krakowie i protestowania.
Przeciez renta socjalna na nic nie wystarcza opieka olewa daje pijakom pieniedze na wodke.Ile mam przykladów osiedlowych lumpow.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od orzeczenia (5451 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill