www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Porada (36494 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Yames69 Dodany 2008-05-17 20:58
Witajcie !
Szukam sprawdzonej porady na temat (spastyka), nie toleruje ziołowych preparatów.Od dłuższego czasu wiem kiedy mnie złapie, ale nie mogę nad tym zapanować. Jadę teraz od jakiegoś czasu na baklofenie i on mi pomaga, lecz ostatnio łapie mnie trochę częściej. Dobre rady mile widziane.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-17 21:11
Znalazłam forum osob cierpiących na tę przypadłość,nie wiem jak u ciebie się ona objawia.Myślę że tam znajdziesz sporo wyjaśnień.
###################Malformacja Arnold Chiari i Jamistość Rdzenia
Forum cierpiących na ACM i Jamistość Rdzenia

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-17 21:24
Witaj!!!
Nic nie biorę bo od pewnego czasu nie mam ortopedy,a Ci co są to...... Codziennie robię długie spacery na miarę swoich sił, ale i tak co jakiś czas mam blokady...
Baklofenu bym nie brała ani nie wykupywała nawet jakby przepisali bo to wredny lek na mój organizm

do usłyszenia jutro
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-05-17 22:00
Odstawiłam to świństwo 2 lata temu. Od roku spastyki nie mam, minęła sama. Baclofen bym każdemu odradzała.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-17 21:43
Ja zajadałem Mydocalm . Lepiej jednak skontaktuj się z lekarzem ,przed zmianą leku . Nie nadużywaj ich ! U mnie sastyka była wynikiem przemęczenia ,ciepła ,dlatego unikam słońca i przemęczenia . Uaktywnia się częściej na wiosnę ,chociaż pewnie nie u wszystkich z SM-em . Sm u każdego z nas nie jest tym samym SM -mem, (atakuje inne narządy ) . Myślę ,że mnie nie sprawdzasz ? Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-17 21:49
Ale ja mam spastyczny niedowład nie mający nic wspólnego z SM
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-17 21:50
sorry ,pomyślałem tylko o chorych na SM ;( .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-05-17 22:01
OK nie szkodzi.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 06:25
ja tez mam niedowlad spastyczny lewostronny skutek silnego udaru reke mam zdeformowana na skutek przykurczu ostatnio nie bylo baclofenu w aptekach przepisali misirdolud ala to wszystko bardzo malo mi pomaga
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-05-18 06:37
trzeba czasu, samo minie, komórki się regenerują
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-18 06:52
Też mam złe doświadczenia z Baclofenem,Sirdaludem,teraz mam Mydocalm Forte i boje się zażyc-na razie leży sobie,a ja ...-lepiej nie mówić.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-05-18 06:56
jak narazie, wszyscy przeciw
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 06:56
nie minie skoro nie minelo przez 12lat a teraz mam zupelnie zdeformowana reke jakie sa te zle skutki baclofenu i podobnych lekow?
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-05-18 07:00
Działanie niepożądane: P.o. Senność, zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, splątanie, bóle głowy, bezsenność. Rzadziej inne zaburzenia neurologiczne i psychiczne. Niedociśnienie tętnicze, rzadziej duszność, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej. Nudności, zaparcie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, bóle brzucha, wymioty, biegunka, częstomocz, dolegliwości dysuryczne, zatrzymanie moczu, impotencja, krwiomocz, rumień, świąd, obrzęk podudzi, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia glukozy we krwi. Objawy przedawkowania: wymioty, zmniejszone napięcie mięśniowe, senność, zaburzenia akomodacji, śpiączka, depresja oddechowa, drgawki. Postępowanie: opróżnić żołądek (prowokacja wymiotów lub płukanie) i zabezpieczyć drogi oddechowe. Lek w postaci roztworu do wstrzyknięć oraz roztworu do wlewu do przestrzeni podpajęczynówkowej. Senność, uspokojenie polekowe, zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, trudności w koncentracji, napady padaczkowe, ból głowy, drętwienie z uczuciem mrowienia pośladków i stóp, zaburzenia akomodacji z nieostrym lub podwójnym widzeniem, niewyraźna, przyciszona mowa, letarg, osłabienie mięśni, zahamowanie czynności oddechowej, hipotermia, oczopląs, trudności w połykaniu, bezsenność, dysmetria móżdżkowa/zaburzenia koordynacji, zaburzenia krążenia mózgowego, zaburzenia orientacji, trudności w chodzeniu i utrzymaniu równowagi, utrata pamięci, skłonność do zapominania, dezorientacja, niepokój, pobudzenie, depresja, myśli i próby samobójcze, zaburzenia nastroju (dysforia, euforia), obniżona percepcja, omamy, obłęd oraz uczucie ucisku w szyi i w głowie. Napady padaczkowe i bóle głowy występują częściej u pacjentów ze spastycznością pochodzenia mózgowego. Niedociśnienie ortostatyczne, nadciśnienie, rzadkoskurcz, zapaść, zakrzepica żył głębokich, obrzęk kończyn dolnych, zaczerwienienie skóry, bladość. Obniżone i wzmożone napięcie mięśni. Nudności i wymioty, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, biegunka, nietrzymanie stolca, utrata apetytu, wzmożone ślinienie się, odwodnienie, niedrożność jelit, zaburzenia smaku. Nudności i wymioty występują częściej u pacjentów ze spastycznością pochodzenia mózgowego. Uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszności, spowolnienie oddechu, zachłystowe zapalenie płuc. Nietrzymanie moczu, zatrzymanie moczu, spowolnienie czynności pęcherza, skurcze pęcherza, zaburzenia płciowe. Zatrzymanie moczu występuje częściej u pacjentów ze spastycznością pochodzenia mózgowego. Pokrzywka na twarzy i dłoniach, świąd, łysienie, obrzęk twarzy i kończyn, obfite pocenie się. Posocznica, krwotok podtwardówkowy, przypadkowe urazy, utrata masy ciała, ból, gorączka, dreszcze. Objawy przedawkowania leku w postaci roztworu do wstrzyknięć oraz roztworu do wlewu do przestrzeni podpajęczynówkowej to narastające obniżenie napięcia mięśni, senność, uczucie pustki w głowie, zawroty głowy, uspokojenie polekowe, napady padaczkowe, zaburzenie świadomości, nadmierne wydzielanie śliny, nudności i wymioty. Po znacznym ostrym przedawkowaniu leku może wystąpić zahamowanie czynności oddechowej, bezdech i śpiączka. W przypadku przedawkowania leku nie ma swoistego antidotum. Należy usunąć jak najszybciej roztwór baklofenu pozostający w zbiorniku pompy i podjąć leczenie objawowe i podtrzymujące włącznie z intubacją pacjentów z zahamowaniem czynności układu oddechowego. Podanie fizostygminy i.v. w dawce l-2 mg przez 5-10 min u dorosłych oraz może wspomóc odwrócenie niekorzystnych działań baklofenu na OUN. Jeśli terapia okaże się skuteczna, należy powtarzać dawkę l mg fizostygminy w odstępach 30-60 min. U dzieci można podać fizostygminę w dawce 0,02 mg/kg mc. z prędkością <0,5 mg /min. Dawkę tę można powtarzać w odstępach 5-10 min do uzyskania działania. Dawka maks. - 2 mg. Jeśli nie ma przeciwwskazań do wykonania nakłucia lędźwiowego, można pobrać 30-40 ml płynu mózgowo-rdzeniowego w początkowej fazie zatrucia, aby zmniejszyć stężenie baklofenu w płynie mózgowo-rdzeniowym.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-05-18 07:04
miałam dużo z tego
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 07:11
ja mialam podawany baclofen w szpitalu,zaczynali od b.malych dawek z tego wszystkiego wystepowalo splatanie ale potem juz nie odczuwalam zadnych jego dzialan ani zlych ani dobrych organizm sie chyba przyzwyczail i tyle
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-05-18 07:17
chcesz to bierz, może Ty nie odczuwasz ale to w organiźmie swoje czyni
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 07:24
mnie sie wydaje ze moglabym nie brac ,bo juz raczej niedziala ale musze odstawiac stopnowo tylko co zamiast jak zmniejszyc to napiecie miesni?
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-05-18 07:27
nie wiem , ja odst. mimo nap.
może masaż
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 08:35
rechabilitacją
Nadrzędny - Autor Yames69 Dodany 2008-05-18 16:37
Witajcie !
Próbowałem odstawić i stopniowo i od razu, ale nie mogłem spokojnie uleżeć a siedzenie na wózku było na prawdę trudne, a baklofen mi w miarę pomaga, tylko nie chce przedawkować.
Piszecie masaże, tylko wzmacniają spastykę .
Za wszystkie rady bardzo dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-18 16:49 Zmieniony 2008-05-18 16:52
wspomniałam o tej stronie ,
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109295765&archive=&start_from=&ucat=8&

mam spastyke , ale jeszcze nie taka szalona , a mi na razie pomaga najlepiej Myolastam ,

sprawdzone ,jeszcze ,ze np bakteryjne zakażenie układu moczowego nasila spastykę , trzeba częściej kontrolować (posiew moczu) ,
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 17:12
No cóż nie mam SM ale spastyke na innym tle.Mnie masaże pomagają choć nie na długie m-ce
Nadrzędny - Autor Yames69 Dodany 2008-05-18 17:37
Ja jestem po skoku na głowę, na rechabilitacje nie mam szansy nigdzie pojechać, bo minoł za długi czas od wypadku, tak mi odpisują.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 17:39
Yames ta ta co tu na forum była opisywana? Podobno stawiaja na nogi każdego kto tylko chce popracować z nimi....Chyba Basia coś pisała o Poznaniu i tamtejszej kuracji
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 17:45
JA NIC NIE PISAŁAM
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 17:46
Basiu nie szkodzi ale może pamiętasz kto pisał.To było przed 5 maja.....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 17:46
NIE WIEM NIE INTERESOQWAŁO MNIE TO
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 17:46
to jest moim zdaniem cholerne swinstwo ,za takie osoby, ktore mialy wypadek ,lub ich choroba zaczela sie dawno nie moga liczyc na rehabilitacje mam ten sam problem udalo mi sie w tym roku w marcu byc na turnusie ale to bylo po znajomosci idalej nie maszans do roku po chorobie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 17:49
A ja was nie rozumiem. Wypadek miałam 9 lat temu od 5 lat jeżdżę raz z NFZ a raz z PFRON i nikt mi nic nie zabrania. Owszem oprócz dofinansowania muszę też wyłożyć z własnej kieszeni.Dlatego w jednym roku kalendarzowym jadę tylko jeden raz bo mnie nie stać na dopłaty
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 17:51
JA TEŻ CHCIAŁAM JECHAĆ DO  PEWNEGO OŚRODKA I TO SAMO PO ROKU CZASU DOSTAŁAM W ODPOWIEDZI TZN STANÓW PRZEWLEKŁYCH NIE PRZYJMUJĄ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 17:56
To pisała okularnica w jednym z tematów w naszym forum. Yames wrzuć w GOOGLE < DIKUL > i sam poczytaj.

Basiu mnie też odmawiają czasem ale wtedy szukam w tym samym mieście inny ośrodek dlatego wybieram większe miejscowości gdzie mają więcej sanatorów. Krynicy aż 4 ośrodki mi odmówiły a termin miałam tuż tuż
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 17:59
I CO ZROBIŁAŚ??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:01
W komputerze wyszukałam w danym mieście wszystkie ośrodki i dzwoniłam po kolei do każdego aż w końcu jeden z nich mnie przyjął.Tamtym ośrodkom moje schorzenie nie odpowiadało choć rzekomo leczą i ruch
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:06
A MOŻESZ DAĆ STRONE TEGO W KTÓRYM BYŁAŚ??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:17
wszystkie ośrodki gdzie byłam opisałam w temacie Sprzęt i Rehabilitacja w wątku Opinie o sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:19
myśle o tym z którego wróciłaś
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 18:03
ja dostalam taka odpowiedz zosmiu osrodkow
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:05
Wiem znam to. Jak mówiłam ruch to chcieli orzeczenie wzroku a jak mówiłam słuch to prosili o orzeczenie narządu trawiennego. Myślałąm że ich rozniosę przez słuchawkę
Nadrzędny - Autor Yames69 Dodany 2008-05-18 18:13
Ja też miałem wypadek 9 lat temu, tylko ja nie ruszam rękoma i nogami a takich niestety nigdzie nie chcą przyjąć.
Wcześniej jeździłem do 2,5 roku po wypadku nawet 2 razy do roku a potem przyszła reforma i lipa.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:14
A ten ośrodek DIKUL ??? mam odszukać stronkę i Ci podać???
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:18
A MOŻESZ DAĆ STRONE TEGO W KTÓRYM BYŁAŚ??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:18
wszystkie ośrodki gdzie byłam opisałam w temacie Sprzęt i Rehabilitacja w wątku Opinie o sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych jak poczytasz i podasz jaką miejscowość chcesz to Ci podam stronkę bo tak to mi trudno będzie Ci dogodzić
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:20
dobra dajmy spokój temu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:27
Dlaczego? W/w temacie i wątku opisałam wszystkie.Jeżdżę w różne zakątki Polski i byłoby mi trudno Ci je podać ale jak się uprzesz mogę skopiować Ci jutro wszystkie jakie znajdę
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:32
bede wdzięczna wyślij na priw
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:33
OK ale jutro bo dziś po długim niebycie nie nadąrzam z odpisywaniem
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:34
ok cierpliwie czekam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-05-18 18:37
Yames, nie wierzę, że nie słyszałeś o FAR i ich obozach. Znam ich dobrze i wiem, że można z ich oferty stale korzystać - szczególnie Twój przypadek się kwalifikuje. Próbowałeś?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:38
ja też nie znam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Porada (36494 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill