www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / potrzebuję pomocy (7947 - wyświetleń)
- Autor smyqwa Dodany 2010-09-18 11:29
Witam mam takie pytanie. Miałem wypłacaną rentę od marca do września 2009 po czym złożyłem wszystkie potrzebne papiery jak należy i już rok oczekuję na kolejne wezwanie do lekarza orzecznika. Wydaje mi się że trwa to znacznie za długo. Chodziłem do ZUS-u  pytałem a oni mówili że wszyscy czekają. Później przyszedł list po jakiś 3 miesiącach oczekiwania zaniosłem dokumenty które chcieli i dalej nic czekam. Jak długo można czekać? Co mogę w tej sytuacji zrobić?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-18 15:39
Czekać, jeszcze raz czekać, aż  z których ZUS-wskich urzędasy raczy się łaskawie zając twoją sprawą, ale nie powiedziane jest że dostaniesz rentę... Bo ZUS lubi "cudownie uzdrawiać.... Nawet tych leżących...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-09-18 17:34
A ja uważam nie czekać, ale wysłać pismo i to poleconym monitujące szybszą odpowiedź. Od 2009 upłynęło już 9 m-cy.
Nadrzędny - Autor smyqwa Dodany 2010-09-29 09:19
dzięki za pomoc
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-09-29 13:55
W ZADNYM WYPADKU NIE CZEKAC A MONITOWAC,CHODZIC DO NICH !!! I TAK ZA DŁUGO CZEKAŁES,OD ZŁOZENIA WNIOSKU JEST chyba MIESIĄC DO KOMISJI.A GDYBYS WYSYŁAŁ COKOLWIEK DO ZUS-WSZYSTKO ZA POTWIERDZENIEM!
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-30 16:51
Najlepiej pisać i monitować, a nie czekać jak ktoś ci coś napisze.

Możesz też zaprotestować, że jak ci przyznają rentę to nie będziesz jej pobierał - może poskutkuje.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2010-10-09 15:43
Witam
Oczekiwanie na jakąkolwiek odpowiedź z urzędu jakiegokolwiek, jest błędem najczęściej popełnianym przez petentów. Niegdyś to był jakiś dziwny lęk przed załatwianiem, upominaniem się, dopytywaniem. Trzeba zrozumieć że czasy się zmieniły, i pracownicy urzędów nie są bożyszczami. Trzeba zrozumieć że oni pracują dla Nas Petentów. Zatem jeśli składa się jakikolwiek dokument w ZUS – się, to podstawowym pytaniem jakie się nasuwa w takim przypadku, to w jakim czasie ZUS ma obowiązek odpisać. I to jest czas oczekiwania. Nie można czekać nie wiedząc w jakim czasie ma obowiązek odpowiedzieć ZUS. I czekać na dziko bez końca. Każdy dokument jaki się składa w jakimkolwiek urzędzie, sporządza się w dwu egzemplarzach. Najlepiej składać osobiście, gdyż jest możliwość potwierdzenia odbioru (data, pieczęć, podpis przyjmującego ). Skoro nie ma odpowiedzi po ustawowym czasie oczekiwania, należy monitować podając w piśmie datę złożenia poprzedniego pisma w tej sprawie. Jeśli jest możliwość osobistego sprawdzenia owej zwłoki, to rozmawiać z kimś kompetentnym, a nie jak na ogół z panią w okienku informacyjnym.
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-09-24 17:47
Własnie na tę sytuację możemy sobie zadac pytanie,czy ZUS jest dla nas czy my dla ZUS-u?,to nie możliwe powiadom o tym prezesa ZUS-u,a jak nie pomoże to P.Minister Zdrowia.To Skandal aby tak postępowac.Wez się ostro za to.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / potrzebuję pomocy (7947 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill