www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Całkowita niezdolność do pracy a działalność gospodarcza?? (2023 - wyświetleń)
- Autor smutasek1977 Dodany 2007-02-08 22:15
Witam mam taki problem i liczę że ktoś mi odpowie!!
Otóż niedługo zaczynam własną działalność gospodarczą (mały handel) ale zarazem mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy przez ZUS . I teraz mam taką niejasność otóż czy jeżeli zgłoszę do zusu swoją działalność to mogą za jakiś czas zabrać mi rentę bo lekarz orzecznik uzna że mogę pracować? albo gdy ponownie stanę na komisje to mi nie przedłużą orzeczenia? chodzi o to że to ja bede tylko figurantem tej firmy a żona bedzie sprzedawać. czy w tym przypadku muszę ją zatrudnić czy zusowi wystarczy że powiem że to żona sprzedawała ?(gdyby pojawił się problem)czy żona ma prawo mi pomagać bez koniecznośći zatrudnienia i czy ewentualnie mogą byc z tego powodu jakieś problemy ?
dziękuję i czekam na odpowiedź
Nadrzędny Autor misieka Dodany 2007-02-11 02:38
Obecnie każdy obywatel ma prawo do zatrudnienia. Jedynym kryterium jest wiek pracujacego, czyli-istnieje zakaz pracy wobec dzieci. Oczywiście, nie możesz również przekroczyć danego pułapu zarobku, jeżeli nie chcesz utracić częsci renty (jeżeli takową posiadasz). Jako osoba niepełnosprawna I-grupy możesz również być zarejestrowany/na w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, lub poszukująca pracy (w przypadku posiadania renty ).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Całkowita niezdolność do pracy a działalność gospodarcza?? (2023 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill