www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Negatywnie zweryfikowany wniosek PFRON. (2702 - wyświetleń)
- Autor andrzej1 Dodany 2008-05-20 19:00
Od mówiono mi dofinansowania do komputera z programu Pegaz.Mam schorzenia :częściowy niedowład lewostronny ,kończyna górna,dwie dolne,chodzę o kuli,na stale stabilizator kolana,lunetowate pole widzenia,daltonizm,ograniczone pole widzenia w znacznym stopniu,po ataku padaczki druga ręka przez kilka godzin jest też nie w pełni sprawna,Komputer jest mi nie zbędny do pracy społecznej.Zajmuje się pomocą poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych,nie pobieram za pomoc żadnych opłat.wiem do kogo jest skierowany ten program Pegaz.Czy dopiero jak mi odbierze drugą rękę będę mógł się starać o teko kompa.
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-21 16:27
Trudno jest dostać dofinansowanie do kompa. Zbytnio poluzowali kryteria i przestrzelili.
W sumie i tak nie masz najgorzej.

Może to zabrzmi ironicznie, ale dostałbyś dofinansowanie jakbyś nie miał rąk w ogóle - takie są zasady w tym programie.

Próbuj za rok za dwa itd. Tak wiele osób ma.
Nadrzędny - Autor irma233 Dodany 2008-05-21 19:37
Może Pan również starać się o  dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Co prawda tam dają mniejsze pieniądze, ale mają też niższe wymagania. Wystarczy orzeczenie o niepełnosprawności i zaświadczenie o dochodach netto. Dają do 80%. Proszę tam spróbować, a myślę, że jeżeli tylko będą mieli pieniądze i spełni Pan kryterium finansowe, to spewnością uda się Panu. Życzę POWODZENIA
Nadrzędny Autor Slavko Dodany 2008-05-24 15:33
A może powinien Pan skorzystać z programu Komputer dla Homera. Z tego co Pan pisze ma Pan m.in dysfunkce wzroku, a więc w orzeczeniu występuje lioterka 04 -O.?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Negatywnie zweryfikowany wniosek PFRON. (2702 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill