www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / CZAS POMÓC NASZEj OJCZYŻNIE i to w sposób niejkonwencjonalny (12144 - wyświetleń)
- Autor 123456 Dodany 2011-11-07 11:14
Co niektórzy jak piszą siedzą w domu i nic nie robią no jeśli ktoś nie marze to nie morze jednak sama praca nawet włączyć kompa i wyłączyć to także praca większość zdrowych ludzi to samo robi co ON przychodzą do pracy włączają kompa oczywiście nie wszyscy nie którzy pracują o rana do wieczora przy kompie niewiele zarabiając,powracają do byłego tematu i myślą jakby tu coś kombinować aby coś zarobić powiem wam na dzień dzisiejszy oprócz nowych powstałych niedawno zawodów w ceber przestrzeni już był i tylko się powtarza nie zamierzam tu wypisywać co do czego lecz tak jest,chodzi mi  o coś zupełnie innego.RZEZ CAŁY CZAS mnij lub więcej pomaga nam państwo nie wiemy jak się odwdzięczyć już kilka razy pisałem o pomysłach o moich pomysłach być może co nie które z nich nie wypaliły lecz większość tak.Pytanie moje jest takie  w tym roku zginęło ponad trzy tysiące ludzi w wypadkach komunikacyjnych jak temu zaradzić a szczególnie pijanych kierowców i pieszych oraz rowerzystów czy aby więzienie i czip obrączka na nogę czy rękę to dobry pomysł tak na początek kiedyś pisałem że tak dzisiaj zmieniam zdanie potrzebna lecz kiedy indziej lecz na początek o rowerzystach ,wiadomo szybko robi się ciemno a rowerzyści nie wiem z jakiego powodu nie mają kamizelek odblaskowych a to nie tylko ich chroni lecz i kierowców resztę pozostawiam wam do dyskusji  
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-22 12:42
no niema odpowiedzi być morze nie interesujecie się takimi sprawami i nie chcecie tak naprawdę pomagać ludziom w trochę inny sposób jak,konwencjonalny czyli przez sieć, trudno napisze do siebie samego być morze kiedyś w przyszłości jakiś człowiek , którego interesują takie sprawy odpisze i podzieli się ze mną swoimi uwagami.A więc jeśli chodzi o kamizelki i różnego rodzaju odblaski tak jest to bardzo potrzebne rowerzystą i co gorsze dzieciom które bardzo często wracają ze szkoły wieczorem takie sprawy powinny być załatwiane przez wychowawców i oni powinni dbać o uczniów wychodzących ze szkoły myślę iż parę minut poświecenia z ich strony nie zrobi wielkiej różnicy, dla nich a dla dzieci i rodziców ogromną można w inny sposób to zorganizować choćby przez dyżurnych nie wypuszczają ze szkoły jeśli ktoś nie ma odblasku i koniec a jak zgubi lub ukradną tak to w sklepikach szkolnych powinny być takie sprawy,Rowerzyści tak to jest tak samo wielki problem jednak na wielkie problemy są najprostsze rozwiązania światło z przodu lub odblask i z tyłu przynajmniej odblask to wszystko jest po to aby na koniec roku na świadectwie szkolnym był jeszcze jeden przedmiot a mianowicie KULTURA DROGOWA można to nazwać inaczej,moja propozycja jest taka,i to w każdej szkole zarówno w podstawowej jak i gimnazjum do średnich jeszcze dojdziemy,jeśli dziecko ze szkoły wyjdzie bez odblasków winę ponosi odpowiedzialna osoba za organizacje powtarzam ze szkoły Teraz bierzemy się za kierowców samochodowych a więc za wszystkich którzy czym kolwiek kierują,samochody motocykle itd,wszystko co jeździ po drogach i posiada silnik lu więcej silników.W  naszym społeczeństwie tak się już utarło że za każde przewinienie trzeba karać,tak a gdyby to zmienić i zamiast karać dać szanse każdemu,można wierzcie ze można ,co jest najlepsze dla człowieka dla każdego człowieka, powiem wam MOTYWACJA oczywiście nie dotyczy to kierowców po pijaku wypadki  itd dotyczy to najnormalniejszych spraw takich jak przypadkowo stać na zakazie,i podobne nie dotyczy to również znaków informacyjnych jak niepełnosprawni i podobne jak to zrobić   błędu za pierwszym razem dać pouczenie za drugim razem 50% mandatu za trzecim razem do dechy czyli cały zakres mandatowy nie da się tu nic ciekawszego zrobić być morze to już jest w jakimś   kraju a być morze nie ja osobiście nie spotkałem się z takim czymś następnym razem napisze coś o działalności gospodarczej ON dlaczego większość nie morze wystartować i to jest także bardzo prosta sprawa być może wydaje się wam że to............................................................................lecz tak nie jest
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-22 13:15
Czego się napiłeś?

Nie masz najnowszych informacji, a właściwie chyba żadnych. Masz dzieci? Już od wielu lat rozwiązany jest problem edukacji "drogowej" i nie tylko dzieci. Mają spotkania z policjantami i wiedzą więcej od doroslych. Odblaski mają na plecakach i kurtkach.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-22 17:26
jak myślisz czy ja o tym nie wiedziałem? wiedziałem gdyż czasami spotykam się nie tylko z glinami i dzieciakami lecz z ich rodzicami i nauczycielami nie chodzi tu o dzieci gdyż dziecko to dziecko, lecz o wychowawców co z tego jeśli mają odblaski jak nie wszyskie zakładają i co z tego jeśli nauczyciele dostaną wieksze pobory to dzieci będą się lepiej uczyły lub w przyszłości będą miały lepszą prace lubb co najgorsze nie będą wchodziły pod samochody nie dotyczy to zresztą samych dzieci lecz i dorosłych a w szczegulności dorosłych ogulnie rzecz biorąc moim zdaniem jest mała edukacja drogowa pisząc tego posta nie miałem na myśli sie z kogoś smiać lecz komuś podpowiedzieć yć morze sa osoby które prowadzą takie działania lecz w nieodpowiedni sposób jeśli zrobiłem błedy ort przepraszam ale siadł mi słownik
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-22 17:56
O słownik nie chodzi, ale problem, który przedstawiasz. Tak naprawdę można stworzyć nie wiadomo jak wspaniałe programy i tak nie zdadzą egzaminu, jak nie będziemy posługiwać się głową. Nikogo na siłę nie uchronisz przed wypadkami.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-11-22 19:31

>Tak naprawdę można stworzyć nie wiadomo jak wspaniałe programy i tak nie zdadzą egzaminu, jak nie będziemy posługiwać się głową. Nikogo na siłę nie uchronisz przed wypadkami<


Masz częściową rację, że najlepsze programy nie uchronią przed wypadkiem. Problem w tym, aby te programy były realizowane i egzekwowane z całą surowością w przypadku braku ich realizacji. Wówczas nie trzeba "posługiwać się głową", bo działanie nasze będzie w pewnym sensie automatyczne. Co z tego, że pan policjant wygłosi pogadankę, co z tego, że dzieci wiedzą co i jak, gdy  za nie będą postępować zgodnie z tym, co się nauczyły? Jako przykład podam robotnika, który przed włączeniem szlifierki zakłada ochronne okulary. W Polsce jest pod tym względem "wolna amerykanka". Za granicą - gdzie często przebywam - taki scenariusz jest nie do pomyślenia. Tam okulary zakłada się automatycznie i nie dlatego, że odpowiednik behapowca lub pracodawca wyciągnie z tego konsekwencje, ale w przypadku wypadku - co może się zdarzyć - robotnik nie otrzyma odszkodowania.
Dlaczego w podobny sposób nie zmusić rodziców, aby zadbali o dziecko i zaopatrzyli je nie tylko w odblaski, ale nauczyli jak postępować?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-22 22:46
A kto ma nauczyć rodziców odpowiedzialności?
Jeśli masz dzieci, to zapewne bierzesz udział w spotkaniach z wychowawcą klasy. Ilu rodziców przychodzi?
Zapewniam Ciebie, że szkoły robią wiele w tym kierunku (organizują spotkania właśnie z odpowiednimi służbami, wycieczki pokazowe, różne konkursy) i to od przedszkola. Co zostaje dzieciom?
Nie sądzisz, że my (nie osądzam lecz uogólniam) jesteśmy dwulicowi (dulszczyzna)?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-11-23 12:57 Zmieniony 2011-11-23 13:11

>A kto ma nauczyć rodziców odpowiedzialności?<


Zacznijmy od tego, że szkoła nie jest od wychowania, ale od nauczania. Wychowanie należy do rodziców. Dlatego kodeks rodzinny i opiekuńczy powinien określać nie tylko obowiązki rodziców, ale również sankcje za ich nieprzestrzeganie i przy tym bezwzględnie egzekwowany.
Np. w Kodeksie Drogowym zastosowano taryfikator za wykroczenia, więc dlaczego nie można  w ten sposób wychowywać rodziców?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-23 13:18
No i dokładnie tak jest jak piszesz. Rodzice mają przypisane obowiązki wychowawcze i są egzekwowane. Bo przecież, jeśli coś zbroi, to kto ponosi odpowiedzialność?
Szkoła współpracuje z rodzicami :-)
Nie wiem, o co Wam chodzi?
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-11-23 16:13
nie wiem czy jeździsz samochodem ja już od paru lat nie jeżdżę zdrowie mi nie pozwala lecz bardzo często jestem pasażerem i spróbuj czasami jechać wieczorem to zobaczysz o co chodzi ile dzieci ma choćby mały odblask lub ilu pieszych lub rowerzystów powiem ci coś gdyby było wszystko ok nie było by w przyszłości tyle wypadków z udziałem pieszych szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych. jeszcze jedno nie broń nauczycieli gdyż ich pracowitość na pewno nie wpłynie na zmianę mentalności ludzi młodych ludzi.Być może w miastach jest inaczej ja mieszkam na wiosce i tu kiedy zapada zmrok jest makabra chociaż jest uliczne oświetlenie a co z tego try latają cały czas dzień i noc nie ma pasów dla pieszych nawet w takich miejscach co najbardziej trzeba tak że przejście na drugą stronę drogi wymaga trochę sprytu,co jakiś czas słyszę o wypadku kierowca mówi że nie widział człowieka i w ogóle mu się nie dziwie trzeba karać nauczycieli jeśli nie przypilnują ucznia wychodzącego ze szkoły a rodziców także że nie dopilnowali odblasków czy to takie trudne powiedzieć dziecku że ma coś nosić moje już wyrosły lecz jeśli tylko gdzieś idą lub jadą rowerkiem zawsze noszą odblaski i się nie wstydzą
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-11-23 17:25

>No i dokładnie tak jest jak piszesz. Rodzice mają przypisane obowiązki wychowawcze i są egzekwowane. Bo przecież, jeśli coś zbroi, to kto ponosi odpowiedzialność?


Szkoła współpracuje z rodzicami<
To jest teoria. W praktyce rodzice nie współpracują ze szkołą lub w odwrotnej kolejności. Tak samo nie zawsze rodzice ponoszą odpowiedzialność, a nawet gdy już, to przeważnie jest już za późno.
Często jeżdżę samochodem i widzę to, co poniżej opisuje 123456. Nie słyszałem, aby za to ukarano rodziców. Dopiero, jak się wydarzy wypadek, nagle wszyscy idą po rozum do głowy i szukają winnego. Np. na osiedlu, gdzie w strefie zamieszkania obowiązuje ograniczenie szybkości do 20km/h kierowca nie jest w stanie zahamować, gdy dziecko wybiegnie spoza stojących na parkingu samochodów. A takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Gdzie więc są rodzice, aby dziecku wyrobić nawyk zachowania ostrożności, gdy wchodzi - a nie wybiega -  na jezdnie? I co robią odpowiednie służby, aby rodziców pociągnąć do odpowiedzialności?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-23 19:01
A nieodpowiedzialni kierowcy na tym osiedlu jeżdżą pod prąd i do tego ok 70km na godzinę. Taki przykład dają rodzice kierujący pojazdami wioząc dziecko z przedszkola.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-11-23 20:27

>A nieodpowiedzialni kierowcy na tym osiedlu jeżdżą pod prąd i do tego ok 70km na godzinę. Taki przykład dają rodzice kierujący pojazdami wioząc dziecko z przedszkola.<


A policja i straż miejska w tym czasie gania z fotoradarami na najbardziej uczęszczanych trasach.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-23 19:40
Gdzie jest taka szkoła?
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-11-23 16:15
dobra  nauka to nie wychowanie? lub wychowanie to nie nauka?
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-23 16:18
dla swo0ich dzieci nie dla innych jak kto uważa zależy od chwili jeśli ktoś jest dwulicowy to dlaczego ja mam być wobec niego w porządku, a w ryj chama,miałem wielu przyjaciół kolegów i wiesz co z wielu pozostało nie wielu
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-23 20:37
123456, kryształek pisała o "współpracy szkoły z rodzicami". Ja znam tylko taką współpracę: pochwaliłam Dyrektorkę szkoły, polewałam szampana z okazji...itd. od razu moje dziecko z 5 skoczyło na 6!
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-24 16:04
nie tylko mi chodziło o sprawy drogowe ale również morze co innego ogólnie co można zrobić aby lepiej nam się żyło cały czas słychać o kryzysie wiadomo pierwsze uderzenie będzie takie że o0dbiorą niepełnosprawnym w pierwszej kolejności nie dość ze mają mało to i tak będą ciecia, jak można temu zapobiec? MOŻE KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-24 20:29
123456 - a pomogłeś dzieciom z Bytomia - na forum jest o to prośba. Pytam z życzliwości, anie złośliwości :-)
Pytasz jak możemy pomóc Ojczyźnie? - proste jak drut pomagajmy sobie i innym w miarę naszych możliwości.
Jeśli możesz odpowiedz na pierwszą część mojego posta :-)
pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-11-24 20:31
123456 - odpowiem Ci na Twój poprzedni post do mnie. Tak jestem kierowcą i jeżdżę też wieczorem. Na tej podstawie mogę wnioskować skąd jesteś. W moim regionie jest bezpieczniej. :-)))
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-25 13:35
wiesz co należę do tych ludzi którzy akuratnie pomagają w miarę moich możliwości lecz nic nie znalazłem o Bytomiu o co w tym wszystkim chodzi nie mam pojęcia w jaki sposób pomagać na konta wpłacać czy co, jeśli tak niech się pokarzą publicznie bo inaczej to co to ma niby być? wysyłam sms daje na WOŚP chociaż to drugie to bym się raczej wstrzymał lecz kij w oko 10 czy 5zł to nie kasa i w ogóle nie uważam tego co robię ze jest to jakaś ofiara nie ,to jest po prostu potrzeba i dlaczego z Bytomia a nie z Gdańska czy Rzeszowa lub z innego regionu OD TEGO RODZAJU JEST POMOC SPOŁECZNA i inne instrumenty prawne , nie dajcie się oszukać nie znamy niewidzialnych ludzi a skąd wiesz że ktoś za nasza kasę nie jeździ porządna furą a ci co na ulicach żebrzą to co przyglądnij się dobrze pod koniec dnia przyjedzie jakiś alfons samochodem i zbiera swoje zyski lub pracowników nie wiem jak to nazwać, niestety taka jest prawda to nie jest chyba uczciwe nie mówię tego ze złości,jeszcze jedna sprawa ja osobiście nie boje i nie wstydzę się żadnej pracy i dlatego mogę się podzielić z potrzebującymi jednak bumom i podobnym nie dam centa jest to już od lat i tak pozostanie wiesz mi kiedyś śmiali się ze mnie że takie rzeczy robię dzisiaj proszą o prace nie odmawiam nikomu lecz jest warunek musi spełnić moje oczekiwania nie swoje gdyż jeśli chce wierz mi zrobi wszystko lecz jeśli się mu nie chce tylko by piwko żłopał trudno jego sprawa powiem ci jak było w tamtym roku zatrudniłem gościa chociaż wiedziałem że pijus matka jego prosiła abym znalazł mu jakąś prace zarobił trochę kasy i zaczął stawić fochy raz drugi i do widzenia za jakiś czas matka przyszła i powiedziała ze za dużo zarabiał i ja go rozpijam nigdy z nim nie piłem zresztą w ogóle nie pije tak że z ta pomocą jest różnie teraz jest już prawie koniec roku i już muszę znaleźć następnych ludzi aby chcieli sobie zarobić nie to nie sam także dam sobie rady jest to praca nie konwencjonalna lecz bardzo dobrze płatna trudno nam ON rząd dał wybór więc trzeba z niego korzystać bo być morze nie długo to potrwa o oczywiste nie napisze co robię nie mogę mobbing i konkurencja i tak to z ty wszystkim jest
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-11-25 16:31
No szkoda, że nie wiesz jak pomóc dzieciakom z Bytomia, bo to nic nie kosztuje, w dodatku jest na tym Forum wątek z prośbą o taką właśnie pomoc :-)
Przestań wszędzie doszukiwać się oszustów i mataczy, zagłosuj na filmik :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-25 18:18
A dla czego z Bytomia? Bo nikt z Gdańska ani z Rzeszowa nie zgłosił się na to forum. Ja to traktuje jak głosowanie dla Naszych dzieciaków- forumowych. No to klik codzienie  i po kłopocie. A gdy przyczynimy sie do tego aby one zyskały pomoc , Nasza radość bedzie równa radości dzieci.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-25 23:31
Nie bardzo rozumiem o co chodzi?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-28 10:15
Może zbyt zaplątanymi ścieżkami poszedłem. Chodziło mi o to że ja nie spotkałem się z innym filmikiem a pomysł pomocy jest jak najbardziej trafiony. Dlatego klikam na ten a nie inny film. Bo po prostu innych nie widziałem. A myślę ze kazdemu kto wziął udział w takiej akcji pomoc jest potrzebna.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-11-28 10:37
Teraz kumam :-) Nie wiem, czy są inne filmiki, ale chyba tak, bo słyszałam w radio reklamę "Tesco dzieciom". Wiem, że dużo szkół chce skorzystać z tej formy zdobycia prezentów dla dzieci. Ja pozostanę przy Bytomiu :-)))
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-11-28 11:52
w PAJACYKA sobie kliknij i będzie to samo a morze i lepiej nie będę ci pisał o co w tym wszystkim idzie gdyż to byłby mobbing a nie używam tego typu posunięć. A gdzie dyrekcja szkół podziała kasę zamiast zakupować potrzebne rzeczy to podwyżki dla nauczycieli a teraz plączą, to się nazywa malwersacja państwowych pieniędzy a to drugie żebractwo. Nie wierze w to aby na śląsku była taka bieda i szkoły tak bardzo troszczyły się, o swoich podopiecznych już nie długo będą zamykali gimnazja z braku pieniędzy. A tak się pięknie układało przez parę lat co nie
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-28 11:53
klikaj w PAJACYK i także będziesz miał czyste sumienie
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-11-28 12:17
Ja mam czyste sumienie. Dlaczego sądzisz że jest inaczej?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / CZAS POMÓC NASZEj OJCZYŻNIE i to w sposób niejkonwencjonalny (12144 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill