www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo działa wstecz ?/ zmiana grupy (2728 - wyświetleń)
- Autor karima Dodany 2011-11-25 19:11
Czy prawo może działać wstecz ?

Czy orzeczenie przyznane na stałe II gr
Może zostać zmienione przez orzecznika na III ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-11-28 11:00
To nie jest działanie wstecz. Po prostu zmieniono decyzję.
Nie przyznano Ci przecież orzeczenia na inny stopień niepełnosprawności na datowany od - na przykład - 1 grudnia 1990 roku, ale od bieżącej jakieś daty. Nie żądano także z pewnością zwrotu żadnych wypłaconych wcześniej, z tytułu II grupy, świadczeń (renta, zasiłek).
Natomiast od teraz te świadczenia mogą być inne - stosownie do przyznanego orzeczenia/decyzji.

Tak, orzeczenie może zostać zmienione przez orzecznika - jeśli, wg niego, nastąpiła jednak poprawa stanu zdrowia itd.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-28 18:53
Muszą najpierw wezwać Cię na komisję, a następnie uzasadnić zmianę grupy. Ty możesz uzasadnić brak zasadności tej zmiany i się odwołać.
Poza tym jak była na stałe to z jakiego powodu Cię wezwano na komisję. Nie można tak sobie zmienić orzeczenia - jeśli było na stałe - znaczyło by to oszustwo lub brak wiedzy lekarza.
Nadrzędny - Autor karima Dodany 2012-01-17 22:01
Żadna poprawa zdrowia nie nastąpiła,
Szczerze mówiąc ta komisja to ze względu na sugestie i propozycje pracodawcy coby zmienić grupę - w wiadomych celach...

Jak pisałam dostałam III gr, co jak dla mnie jest nieporozumieniem, tym bardziej, ze wcześniejsze orzeczenie było tylko ze względu na wadę słuchu a tym razem "dołożyłam" wadę wzroku.

Skladałam odwołanie do wyższej instancji, dziś przyszło pismo, ze muszą głębiej przeanalizowac i pokonsultować się z lekarzami mój przypadek.
Ile zejdzie im na tym ? Kolejny miesiąc?

Czy zaszły jakieś zmiany w ustawie ? Pamiętam, że kiedyś miałam III gr i był czas, ze osoby niesłyszące z marszu dostawały II gr.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-01-17 22:44
No, to teraz i ja "szczerze mówiąc" - masz, co chciałaś. Albo raczej - co sprowokowałaś sama.
Gratuluję, że najpierw zrobiłaś, co sprytny pracodawca "sugerował" (czyli głupotę) a dopiero po katastrofie w ogóle zadałaś pytanie, "czy zaszły jakieś zmiany w ustawie"... Owszem, zaszło wiele zmian i nic już od dawna nie ma "z marszu".
Czy naprawdę nie lepiej najpierw matwić się o siebie niż o firmę, która dba wyłącznie o swój zysk (jeśli nie Ty to ktoś inny)? A jeśli pracodawca kazałby Ci donosić na kolegów "w wiadomych celach" to też byś tak chętnie podjęła współpracę?

Twoja wada słuchu to nielicha sprawa, ale na jakiej podstawie liczyłaś na podniesienie stopnia to pojęcia nie mam - rozumiem, że miał się akurat szczęścliwie przytrafić, bo wg Ciebie się należy... A jaką "grupę" Twoim zdaniem mają w takim razie otrzymywać ludzie ruszający jedynie oczami, kompletnie niesamodzielni i zdani na łaskę świata? Nie kumam.
A więc sugeruję więcej wyobraźni i czekanie na dalszy bieg spraw - zawsze możesz się odwoływać (tylko czy szef na Ciebie poczeka?).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo działa wstecz ?/ zmiana grupy (2728 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill