www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy to nadaje sie do zgloszenia do prokuratury? (2551 - wyświetleń)
- Autor olgagoral3 Dodany 2011-12-29 09:31
witam
moje pytanie brzmi tak, kto ma obowiazek badac na komisji lekarskiej zus? meza badaly 3 kobiety jednak podpisany jest facet i 2 kobiety jako czlonek komisji
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-12-29 10:59
To wygląda na nieczystą sprawę – prokuraturę oczywiście można ale w pierwszej kolejności bym uderzył do osób wymienionych w poniższych przepisach. Prócz tego oczywiście podniósł bym w odwołaniu do sądu sprawę tego że skład komisji nie jest tożsamym ze składem podpisanym co rodzi podejrzenia co do kwalifikacji przeprowadzających badanie.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 14 grudnia 2004 r. w sprawie orzekania o niezdolności do pracy

§ 12. 1. Nadzór nad wykonywaniem orzekania o niezdolności do pracy przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie, w zakresie określonym w ust. 2, Prezes Zakładu wykonuje za pośrednictwem naczelnego lekarza Zakładu.
2. Nadzór, o którym mowa w ust. 1, obejmuje w szczególności:
  1)   kontrolę orzeczeń lekarzy orzeczników i komisji lekarskich pod względem merytorycznym i formalnym;
 

§ 13. 1. Bezpośredni nadzór nad wykonywaniem orzekania o niezdolności do pracy przez lekarzy orzeczników w oddziale Zakładu, w zakresie określonym w ust. 2, Prezes Zakładu wykonuje za pośrednictwem głównego lekarza orzecznika.
2. Bezpośredni nadzór, o którym mowa w ust. 1, obejmuje w szczególności:
  1)   kontrolę w zakresie prawidłowości gromadzenia dokumentacji niezbędnej do wydania orzeczenia przez lekarza orzecznika;
  2)   kontrolę orzeczeń lekarzy orzeczników pod względem merytorycznym i formalnym;
Nadrzędny - Autor olgagoral3 Dodany 2011-12-29 12:12
napisalismy odwolanie do sadu stanowczo poruszajac ten temat. zus sie jednak nie odniosl do tego chociaz weglug rozporzadzenia MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 14 grudnia 2004 r. w sprawie orzekania o niezdolności do pracy komisja decyduje o zdolnosci do pracy iloscia glosow po badaniu, skoro podpisana osoba nie byla podczas badania jakim prawem decydowala o tak waznej sprawie . zdziwilismy sie ze ZUS sie do tego nie odniosl,niewiem czy takie praktyki sa stosowane, ale z ustawy tej wynika ze nie kazdy moze uczestniczyc w badaniu komisji lekarskiej tylko wymienieni specjalisci. zastanawiamy sie zatem czy zasadne jest zgloszenie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa, falszowanie podpisow w Polsce jest przeciez karalne  a to zakrawa wlasnie o cos takiego. prosze o wasze opinie.
Nadrzędny Autor nonsensehunter Dodany 2011-12-29 13:42
   Ponadto zauważ ,że na pieczątkach lekarzy ZUS brak specjalności ,biją pieczątki "członek komisji lekarskiej".Delikwent wchodzi na badanie i nie wie z kim ma do czynienia. Brak identyfikatorów powoduje ,że w istocie nie wiesz kto bada , a kto podpisuje orzeczenia.Z założenia jest to niedopuszczalne , wbrew standardom unijnym. Żeby było śmieszniej orzekają często nie na temat .Na zwróconą im uwagę na temat błędów formalnych i merytorycznych odpowiadają niegrzecznie i juz masz wtedy przechlapane.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy to nadaje sie do zgloszenia do prokuratury? (2551 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill